Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policyjny program profilaktyczny dla najmłodszych    -   13/1/2010
Akcja Słońce Na Drodze
Niska widoczność, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym i po zapadnięciu zmroku oraz niedostateczna edukacja na temat przepisów drogowych powodują, że co roku około 6000 dzieci staje się ofiarami zdarzeń drogowych. Dlatego, tak ważne jest by wyposażyć dzieci w akcesoria odblaskowe oraz nauczyć jak prawidłowo poruszać się po drogach. Element odblaskowy kilkukrotnie zwiększa dostrzegalność pieszego idącego po zmroku poboczem drogi. Policjanci tarnowskiej Komendy organizują cyklicznie akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie jak „Podaruj dzieciom słońce” czy jej kontynuację „Bądź widoczny na drodze-razem bezpiecznej”. Obecnie tarnowska Policja realizuje program profilaktyczny „Słońce na Drodze”, będący częścią ogólnopolskiej akcji edukacyjnej skierowanej do dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych oraz ich rodziców. Jej główną ideą jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych dzieci jako uczestników ruchu drogowego.

Ogloszenie
>

Akcja „Słonce na drodze” przebiega dwutorowo: w pierwszej kolejności policjanci spotykają się z rodzicami uświadamiając dlaczego ich dzieci powinny używać elementów odblaskowych i zachęcają aby dopilnowali by dzieci zakładały odblaski, w drugiej – spotykając się z dziećmi - edukują i wręczają im kamizelki.
Program „Słońce na Drodze” obejmuje szkoły, których lokalizacja jest potencjalnie niebezpieczna, umiejscowione są bowiem w pobliżu ruchliwych dróg lub też ich oznakowanie jest niewystarczające.

Na terenie powiatu tarnowskiego wytypowano 10 szkół podstawowych, w kraju po jednej w każdym powiecie. Są to szkoły : w Lisiej Górze, Pleśnej, Skrzyszowie, Paleśnicy, Zakliczynie, Zgłobicach, Porębie Radlnej, Zabłędzy, Gromniku i Łętowicach. W tygodniu poprzedzającym ferie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Tarnów organizują spotkania z rodzicami dzieci z klas 1-3, uwrażliwiając na problem bezpieczeństwa pociech na drogach, wskazują potrzebę i sposoby edukowania najmłodszych. Uczą jak wpływać na bezpieczeństwo maluchów poruszających się po drogach. Drugi etap akcji „Słońce na Drodze” zaplanowany został na okres po feriach. Wtedy policjanci wrócą do szkół , by spotkać się tym razem z dziećmi i wręczyć im kamizelki odblaskowe (1250 sztuk).
Na potrzeby akcji sponsorzy ufundowali 40 tysięcy odblaskowych kamizelek dla dzieci, które trafią do maluchów z całej Polski.

Wszyscy zainteresowani akcją powinni odwiedzić stronę www.sloncenadrodze.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl