Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  M. Wojtkiewicz: koleją jeździmy szybciej, ale tylko na rozkładzie    -   13/1/2010
Polskie koleje w stanie rozkładu
To byłby jeden z zabawniejszych akcentów niedawnej konferencji prasowej PiS, gdyby nie gorzkie wnioski z niego wypływające. Panowie posłowie mieli okazję osobiście przekonać się, jak funkcjonuje polska kolej, w sytuacji gdy spadnie 15 cm śniegu i złapie kilkustopniowy mróz. -Wracając z Warszawy staliśmy w lesie trzy - cztery godziny, w pociągu znajdowały się małe dzieci, osoby starsze i tak sobie pomyślałem, jak można byłoby tych ludzi ratować, gdyby np. ktoś dostał zawału serca - tak dziewięciogodzinną sobotnią podróż wspomina poseł Michał Wojtkiewicz. Przy okazji okazało się, że maszynista i konduktorzy mają łączność tylko z najbliższą stacją, a po wykonanym przez posła telefonie do dyspozytorni okazało się, że uprzejma pani nie wiedziała nawet, że jakiś pociąg w lesie stoi...

Posłuchaj relacji posłów PiS z ich podróży :

Ogloszenie

Kiedy posłowie Michał Wojtkiewicz i Józef Rojek czekali w lesie, rozmawiając z pasażerami i przy okazji podobno zjednując sobie sympatię podróżnych, minął ich spóźniony pociąg na który mimo wszystko zdecydował się wcześniej czekać poseł Edward Czesak. Elektrowóz poprowadził skład trasą, która miała być nieprzejezdna z uwagi na pozrywaną sieć trakcji. Ich natomiast skład pojechał do Krakowa przez Śląsk (!), sunąc z prędkością 30-40 km na godzinę, bo maszynista nie znał trasy. Do celu podróży parlamentarzyści i inni podróżni dotarli po 9 godzinach. Mieli szczęście, poseł Jacek Pilch jeszcze innym pociągiem wracał kilka godzin dłużej. -Ujawniło to kompletny bezwład i paraliż na kolei - mówi M. Wojtkiewicz.
Zachęcam do wysłuchania zabawno-smutnej opowieści posłów PiS – warto!


Wobec znanego wszystkim Polakom stanu polskich kolei, w których czas się zatrzymał przed kilkudziesięciu laty, otwartym pozostaje pytanie czy rozlicznej spółki kolejowe nie powinny jednak jeszcze bardziej cofnąć się w czasie i zakupić parowozy – pewnie ich by się jeszcze trochę znalazło za wschodnią granicą albo w naszych muzeach. Nie będzie wtedy kłopotów z lokomotywami elektrycznymi. A w razie gdyby zagroziły nam limity CO2 – zawsze będzie można wyklepać w jakimś „warśtacie” drezynę...

M.Poświatowski


Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(14-01-2010) żałość :
Szkoda że w/w panowie posłowie nie odkryli tego w latach jak sami byli przy korycie... Wszystkie kolejne ekipy od SLD przez AWS, PiS i PO są odpowiedzialne za obecny stan na kolei. A wzajemne się oskarżanie pokazuje tylko że żadna partia nie ma pomysłu na rozwiązanie obecnego stanu rzeczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2010) Marcin :
TGV we Francji też miały kilkugodzinne opóźnienia a nikt tam szat nie rozdziera... Czasami po prostu zadziała siła wyższa na którą nic nie można poradzić. Dlatego nie ekscytujmy się incydentalnymi opóźnieniami wywołanymi siłami natury, lecz zastanówmy się nad codziennym funkcjonowaniem kolei i ich stopniową degradacją.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) Tarnowianka :
To panowie -Wojtkiewicz a szczególnie Rojek powinni się tylko cieszyć ,że mieli tyle czasu aby ludziom zdenerwowanym zaistniałą sytuacją zrobić pranie mózgu i może ktoś z podróżnych znowu na nich zagłosuje.... Jakoś nie przypominam sobie by za kadencji prezydenta Rojka cokolwiek zrobiono aby ratować dobrze wyposażone warsztaty kolejowe, lokomotywownię itp. itd. Za to pamiętam doskonale wokalne popisy ówczesnego włodarza miasta i nadawaną po kilka razy na dzień w telewizji lokalnej " Cała sala śpiewa z nami"( to miało być chyba coś w rodzaju autopromocji) tyko chyba nie po to wybieramy gospodarza miasta.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) Fizelina :
Była tez gazetka miejska w której ex-prezydent Józek R. miał stały kącik kulinarny i niczym swój chłop ze wsi pokazywał jaki to z niego "dobry gospodarz"... eh, cóż takie to nasze realia, że najmądrzejszych udają ci, którzy w momencie kiedy sami byli u władzy niewiele się wykazali. Wojtkiewiczowi trzeba jednak oddać, że m.in. jego staraniom rozpoczęto modernizację dworca PKP w Tarnowie. Ale Pan Józek od czasu kiedy został posłem zasłynął jedynie z tego, że... sam się tej funkcji pozbawił po wyborach lokalnych - to dopiero była reklama i autopromocja, kupa śmiechu na cały kraj...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) Puls Biznesu :
\"Puls Biznesu\" pisze, że plany i rzeczywistość, dotyczące komunikacji na Euro 2012, zupełnie się rozjechały. Gazeta podkreśla, że cudu na torach nie będzie, a według kolejarzy, podróż pociągiem skróci się niewiele. Jak podkreśla prezes PKP, by poprawić w istotny sposób stan infrastruktury kolejowej potrzebne jest 15 lat finansowania. Zbigniew Szafrański dodaje, że na obecny stan pracowaliśmy przez dwa ostatnie dziesięciolecia. Dlatego też - jak zaznacza - nie da się na przykład wybudować w ciągu roku nowej linii kolejowej. Prezes PKP podkreśla, że najważniejszym zadaniem jest skomunikowanie lotnisk z miastami, w których będą się odbywać mecze. Według Zbigniewa Szafrańskiego jest to do zrealizowania. Nie ma natomiast najmniejszych szans na pełne wyremontowanie linii ze stolicy do Gdańska. Podróż między tymi miastami może się skrócić jedynie o półtorej godziny. Przyspieszenia nie będzie na linii Warszawa - Poznań.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) kynia :
polkie koleje w stanie rozkładu..To ci dopiero nowina.Byy kiedyś "w stanie składu"? Jak to w Polsce:goście nakradli,rozparcelowali co sie da i tyle.A poseł mówi, ze to stan riozkładu... Wiiecie o tynm, że kto inny odpowiada za dworce, kto inny za torowiska, a jeszcze inny za składy pociągów jako takie? PKP.Polskie Koleje Państwowe.Alo, jak się maiwało za komuny: Policja Kraść Pozwala.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl