Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat Tarnowski: regionalne projekty i międzynarodowa współpraca    -   14/1/2010
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
Powiat tarnowski wspólnie z powiatami bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim oraz miastem Tarnowem, będzie podejmował działania w celu zwiększenia możliwości pozyskiwania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. Podczas posiedzenia w dniu 13 stycznia zarząd powiatu zdecydował również o przystąpieniu do projektu „Budowa zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania i monitoringu satelitarnego w Małopolsce”. Kolejny projekt, do którego przystępuje Powiat Tarnowski to międzynarodowe przedsięwzięcie pod nazwą „WebTv Młodzież Asti”, które realizuje partner samorządu – włoska prowincja Asti.

Ogloszenie

Powiat tarnowski Partnerem Rozwoju
Powiat tarnowski wspólnie z powiatami bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim oraz miastem Tarnowem, będzie podejmował działania w celu zwiększenia możliwości pozyskiwania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. Zarząd Powiatu Tarnowskiego zdecydował przystąpić do porozumienia „na rzecz rozwoju i spójności społecznej subregionu tarnowskiego”, nazwanym Partnerstwem Rozwoju. Samorządy mają m.in. wspierać inicjatywy wpływające na rozwój lokalny i regionalny, ofertę gospodarczą, podejmować działania zmierzające do przeciwdziałania bezrobociu, promocji zatrudnienia, propagować historyczne wartości, chronić dziedzictwo kulturowe i przyrodę.
Koordynatorem działań ma być Regionalny Ośrodek EFS w Tarnowie.

Powiat w małopolskim projekcie
Zarząd Powiatu Tarnowskiego zdecydował o przystąpieniu do projektu „Budowa zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania i monitoringu satelitarnego w Małopolsce” realizowanego przez Województwo Małopolskie. W powiecie tarnowskim odpowiedzialne za projekt ma być Pogotowie Ratunkowe w Tarnowie, które wniesie wkład własny w wysokości 180 tys. zł. Projekt, o dofinansowanie którego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego stara się województwo, zakłada wyposażenie wszystkich jednostek ratownictwa medycznego i centrów dyspozytorskich m.in. w nowoczesne urządzenia umożliwiające nawigację oraz stacje robocze z monitorami dla każdego dyspozytora medycznego. Karetki będą wyposażone w GPS i przenośne tablety do nawigacji. Przewidywana jest również seria szkoleń dla pracowników pogotowia. Projekt ma kosztować 15 mln 600 tys. zł.

Międzynarodowa współpraca
Powiat tarnowski przystąpił do międzynarodowego projektu pn. „WebTv Młodzież Asti”, który realizuje partner samorządu – włoska prowincja Asti. W ramach zagranicznej współpracy, w styczniu do Włoch uda się młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach. W marcu włoska młodzież przyjedzie do Polski. Uczniowie zdobywać będą doświadczenia z zakresu nowoczesnych technologii informacji i komunikacji. Powiat tarnowski współpracuje z prowincją Asti od 2006 roku. Asti jest jedną ze 100 prowincji we Włoszech, położoną w północno – zachodniej części kraju, w regionie Piemont.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl