Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Oświadczenie Ministra Skarbu w sprawie Klikowej    -   14/1/2010
Co dalej ze Stadniną Koni?
Wkrótce po zamieszczeniu przez nas fragmentu tekstu Wiesława Szczupaka „W obronie Klikowej” (11 stycznia), który ukazał się w dzisiejszym (czwartek) numerze „Ekstra Galicji”, otrzymaliśmy „Stanowisko Ministra Skarbu Państwa w sprawie majątku Stada Ogierów w Klikowej”. Czytamy w nim m.in. o poświęconym stadninie spotkaniu, które odbyło się 12 stycznia z udziałem Aleksandra Grada, w efekcie czego Agencja Nieruchomości Rolnych zadeklarowała - cokolwiek by to oznaczało - „wstrzymanie wszelkich działań na majątku SO w Klikowej do czasu przygotowania pozytywnego rozwiązania sprawy zgodnie z oczekiwaniami społecznymi”. Jednocześnie Minister Skarbu apeluje ”do samorządu województwa, samorządu Miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego o pilne przygotowanie rozwiązań, które pozwolą TARR, jak i innym podmiotom, zagospodarować majątek SO w Klikowej”.

Ogloszenie

11 stycznia zapowiedzieliśmy tekst Wiesława Szczupaka który ukazał się dziś w „Ekstra Galicja” poświęcony rozpoczętej likwidacji Stada Ogierów w Klikowej. Dwa dni później otrzymaliśmy od Ministra Skarbu Państwa pismo, w którym Aleksander Grad stwierdza, iż w na przełomie grudnia i stycznia trafiło do niego wiele pism w sprawie stadniny, od TARR, Małopolskiej Izby Rolniczej, parlamentarzystów i przedstawicieli samorządu terytorialnego. W związku z tym minister, podkreślając znaczenie SO Klikowa jako „jednostki o szczególnym znaczeniu historycznym dla miasta, powiatu i województwa”, stwierdza, iż w dniu 12 stycznia z jego inicjatywy odbyło się spotkanie w tej sprawie, z udziałem Kazimierza Plocke, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nadzorującego działalność Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Sławomira Pietrzaka, wiceprezesa ANR.
Jak czytamy w dość enigmatycznym komunikacie, podczas spotkania uściślono możliwości prawne zagospodarowania majątku SO w Klikowej na cele społeczne i samorządowe zaś jego efektem jest deklaracja ANR wstrzymania wszelkich działań na majątku SO w Klikowej do czasu przygotowania pozytywnego rozwiązania sprawy zgodnie z oczekiwaniami społecznymi.”

Aleksander Grad zauważa, że program restrukturyzacji który powstał we wspomnianej agencji, zakładał parcelację majątku i po dokonaniu wyceny jego sprzedaż, natomiast ”popierając inicjatywy społeczne i samorządowe w zakresie utrzymania SO w Klikowej Minister Skarbu Państwa w swoim stanowisku przesłanym do prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Marszałka Województwa Małopolskiego wyraził poparcie dla rozwiązania zgodnego z oczekiwaniami środowiska regionu tarnowskiego”.
Minister zaapelował również do samorządu województwa, Miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego ”o pilne przygotowanie rozwiązań, które pozwolą TARR, jak i innym podmiotom, zagospodarować majątek SO w Klikowej”.

Zainteresowanie Ministra Skarbu Państwa sytuacją stadniny cieszy. Tyle że z apeli o „pilne przygotowanie rozwiązań” „zgodnych z oczekiwaniami społecznymi”, „które pozwolą zagospodarować majątek” różnym podmiotom „na cele społeczne i samorządowe” może wynikać wszystko – i nic...

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(14-01-2010) kolo :
wiatr i grela z mpk uzdrowią tą stadnine ,ja stawiam na te 2 konie pociągowe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) szumowina :
A ja nie stawiam.Szefem TARR był ten słynny nieudacznik Marcinika, którego Oluś Grad zrobił szefem Azotów. pewnie Azoty Jurek M.też rozpieprzy. Ciekawe,kto sobie kupi te powozy ze Stada Ogierów?Podajcie pryzpuszczalne nazwiska dobrodziejów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) szuszumowinka jeszcze raz :
I jeszcze jedno: to nie Stadnina Koni tylko Stado Ogierów.Różnica zasadnicza jednak.. Kto dziś zostanie Superuskrzydlonym?Stawiam na Kracika z Unii Wolnosci, obecnego wojewodę małopoplskiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) sasasa :
Bryczki już nie są własnością stada. Dawno temu zakupiła to składowisko złomu Białka. Wszelkie dzisiejsze dyskusje toczą się wokół majątku trwałego - ziemi i budynków. Moim zdaniem tam jest potrzebny prokurator żeby zbadać działalność dyrektora.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) od sasa do lasa :
Wystąpili różni tacy do prokuratury.Teraz dopiero!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl