Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Radni w sprawie krzyży i podwyżek cen wody    -   14/1/2010
Obradowali radni
Uchwała w sprawie poparcia Rezolucji Sejmiku Województwa Małopolskiego „O szacunek dla krzyża” oraz dwugodzinna dyskusja nad podwyżkami cen wody – to jedne z najciekawszych punktów porządku obrad dzisiejszej (czwartek, 14 stycznia) sesji Rady Miasta Tarnowa. Radni odrzucili nowe taryfy proponowane przez Tarnowskie Wodociągi (co nie znaczy że nie będą one obowiązywać). Choć podwyżki są stosunkowo niewielkie – o 1,7 procent podrożej woda, o 3,9 procent odprowadzanie ścieków (średnio 2,8 zł miesięcznie od rodziny), to jednak nasi reprezentanci mieli szereg zastrzeżeń co do zasadności podwyżek.

Posłuchaj wypowiedzi: prezesa Tarnowskich Wodociągów Tadeusza Rzepeckiego i radnego Tadeusza Mazura :

Ogloszenie
>

Radni „zaniepokojeni pojawiającymi się głosami przeciwko obecności krzyża w miejscach publicznych” przyjęli m.in. uchwałę w sprawie poparcia Rezolucji Sejmiku Województwa Małopolskiego „O szacunek dla krzyża”. ”Cały świat przywiązuje znaczenie do symboli. Żaden symbol nie identyfikuje państw europejskich oraz europejskiej kultury i historii lepiej niż krzyż. Wnosimy zatem, by Unia Europejska uznała krzyż za jeden z oficjalnych swych symboli i zapewniła mu ochronę prawną” - czytamy w uchwale, odnoszącej się wprost do kuriozalnego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który orzekł iż krzyż wiszący w klasie szkolnej „narusza prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz wolność religijną uczniów”.” Uchwała zostanie przesłana m.in. eurodeputowanym oraz Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego. Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy radni, za wyjątkiem Jakuba Kwaśnego i Krzysztofa Bazuły (SLD) którzy wstrzymali się od głosu.

Odnośnie nowych taryf Tarnowskich Wodociągów w tej sprawie wypowiadało się negatywnie wielu radnych – wśród nich obszerne wystąpienia mieli Jacek Łabno i Tadeusz Mazur. Z kolei prezes Tadeusz Rzepecki bronił podwyżek, argumentując iż są na niewielkim poziomie i niewielkich podwyżek na podobnym poziomie należy spodziewać się również w kolejnych latach.
-Dostaliśmy uzasadnienie do nowych taryf, ale ja szukając w tym uzasadnieniu uzasadnienia, jakoś go nie znalazłem To było takiej nieścisłe „baju-baju”. Zwróciliśmy się jako Komisja Rewizyjna z czternastoma pytaniami dotyczącymi zasadności podwyżek i dostaliśmy jedynie odpowiedzi wymijające - mówi Tadeusz Mazur, argumentując, iż wszelkie inwestycje Wodociągów i ekspansja na okoliczne gminy odbywa się kosztem tarnowian, którzy stanowią grupę będąca odbiorcą 90 procent usług spółki. Kolejna kwestia to brak pakietu kontrolnego nad Tarnowskim Wodociągami – miasto ma 47 procent udziałów i mniejszość w radzie nadzorczej. -Nie przyjmuję do wiadomości tłumaczenia pana prezesa Rzepeckiego, że ceny muszą zostać podniesione, bo spada zużycie - dodaje radny.

Jednym zdaniem: Wobec takiej argumentacji okazuje się więc, że oszczędzanie nie ma najmniejszego sensu, jako nie przynoszące oszczędności, bo właśnie przez to „taryfę nam podniosą”...

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 23)Dodaj komentarz
(15-01-2010) bystry :
cóż za przenikliwość zawarta w "jednym zdaniu" Panie M.!!! ... i a propos tej sondy ...po co?, przecież radni mają wizję jak wyżej w artykule - postawić mury, najlepiej drut kolczasty i zasieki na rogatkach miasta...a potem opowiadać...baju baju... jak to Tarnów ma być Stolicą regionu, Centrum gospodarczym, Centrum edukacyjnym, Centrum kulturalnym itp. ... no ale Pan Radny Mazur wie lepiej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) Legalny Banita :
Mogli pokazać , że nas bronią bo nie rodziło to żadnych negatywnych konsekwencji i niczym nie skutkowało.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) PROJEKT :
PROJEKT W OBRONIE KRZYŻA ZŁOŻYLI RADNI PiS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) spryciarze :
No tak sprytne, wodę podniosą niby 1,7% ale ściek prawie 4%. Przecież tajemnicą Poliszynela jest, że ściek jest 2x droższy niż sama woda...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) 123 :
bystry - to nie przyjeżdżaj do miasta, nie posyłaj dzieci do szkół w mieście, nie rób tu zakupów, nie korzystaj z dworca kolejowego, banków, parkingów, itd. Zobaczymy czy dasz rade mądralo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) kynia szumowina :
Czemużeście nie pokazali z bliska tychn naszych radnych? To zdjęcie jest zupełnie bez sensu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) eradycator :
jak Tadeuszowi e-M i jemu podobnym KATalońska woda nie smakuje to niech nie pije , macie Wątok pijcie z Wątoku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) aaa :
Aż dziw bierze jaki wysoki poziom intelektualny prezentują wypowiadacze na tej stronie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) Voru :
Bo niejaki eradycator to podżegacz i człowiek o spaczonych poglądach, który uważa że jak ktoś ma rejestrację KTA to znaczy, że nie umie jeździć samochodem... Zresztą szkoda komentować, wystarczy przeczytać kilka komentarzy tego zakompleksionego goscia, zeby wyciagnac wnioski z kim ma sie do czynienia. Ostatnio proponował, żeby Tarnów zajął się zagospodarowaniem... zbiornika wodnego w Radłowie. Gratuluje pomysłowości :-) ############## Radny Mazur jest akurat osobą, która moim zdaniem jako mieszkańca, wiele dobrego zrobiła dla miasta, życzył bym sobie aby przynajmniej połowa zasiadających w radzie UM była tak przyzwoita. Nie będę wymieniał z nazwiska, ale są tacy którzy mają mieszkańców w głębokim poważaniu, ale wybory już niedługo, świadomość ludzka rośnie, będzie okazja wskazać na nierobów i tych co są tam tylko po to, żeby dbać o swoje własne firmy i interesy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) eradycator :
@Varu - sam jesteś podżegaczem - ja nigdy nie wspominałem nic o zbiorniku wodnym w Radłowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2010) eradycator :
argument T Mazura jest po prostu śmieszny , skoro miasto nie ma pakietu kontrolnego to chyba nie bez przyczyny , " wszelkie inwestycje Wodociągów i ekspansja na okoliczne gminy odbywa się kosztem tarnowian, którzy stanowią grupę będąca odbiorcą 90 procent usług spółki"" Zanim jeszcze nastała .Unia Euroipejska Wodociagi wybudowano wywłaszczając grunty za marne grosze , w bardzo wielu okolicznych miejscowościach wodociągowano i kanalizowano w czynie społecznym , były to obciążenia duże przede wszystkim finansowe jak i fizyczne , dzisiaj ci ludzie płacą te same stawki jak wszyscy , którzy nijak w rozwoju sieci nie partycypowali a pretensji mają najwięcej i oczekują specjalnego traktowania tak jak Voru i T Mazur

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2010) emil :
ale wstyd, będą bronić krzyży a nie znają jego historii, nie wiedzą, że to religia z pod tego znaku wybiła tyle ludzi, stłumiła rozwój nauki i wiele wiele innych ....no i do dziś kradnie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2010) eradycator :
@bystry i @legalny banita mają rację , tani populizm nic nie kosztuje i w każdej opcji politycznej znajdzie zwolenników , a szczególnie w Tarnowie , a Ty Emil może pochwal się źródłem swojej wiedzy , twoje poglądy dla takich jak Voru nie są kontrowersyjne , oni się już pogodzili z tym że to normalność u współczesnej młodzieży

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2010) Tarnowiak :
Mazur ma racje miasto straciło pakiet kontrolny 51% akcji w Wodociągach, a stało sie to prawdopodobnie za czasów gdy w Radzie Nadzorczej Tarnowskich Wodociągów zasiadała Dorota Skrzyniarz , Czy to prawda?"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2010) PODWYŻKA :
PLATFORMA . TARNOWIANIE WSTZRYMUJĄC SIE OD GŁOSU ,BYLI ZA PODWYŻKĄ .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2010) Wiadomo :
Tylko taka podwyżka, wiadomo, przecież w tym roku wybory, na drugi sobie odbiją....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2010) BoAn :
Wodociągi, Oni inwestują ostatnio głównie w siebie, popatrzcie jakie sobie wybudowali pałace, rozwijają biurokrację, potrzebują salonów! Wciskają nam kit o rosnących kosztach! Nasi radni jak zwykle bezradni, Wodociągi i tak systematycznie windują ceny! Ale jak zauważają niektórzy wnet wybory!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2010) tak, wiadomo :
ludzie opamietajcie sie .a co wspolnego z wyborami maja Tarnowskie wodociagi??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2010) tia :
jak to co?????? miejska locha!!! btw, najdroższa woda i ścieki w TARNOWIE (Po Szczecinie, Bydgoszczy).... za co? za modernizację starej linii? Na pohybel! Ale radni mieszkają w blokach i bliźniakach to i tak płacą ryczałtem mniej niż inni użytkownicy wodopoju!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2010) tak wiadomo :
i co z tego?? co z tego ma miasto??lepiej dowiedz sie dokładnie co wykonano i zmodernizowano. Pokaz radnego, który płaci ryczałt. Kazdy głupi wie ze ryczałt jest wyzszy niz rzeczywiste zuzycie wody przez mieszkanca. Załóz sobie wodomierz, obojętnie gdzie mieszkasz i pogadamy.Gdybys mieszkał w bloach nie pisał bys takich głupot. I pokaż takiego kto w domku czy jak nazywasz bli zniaku nie ma wodomierza???????????????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2010) prośba :
czy mogę się dowiedzieć kto głosował za podwyżkami a kto był przeciw jeżeli wiecie to proszę o odpowiedź

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2010) Sass :
No i co potrafi zrobić zwyczajna, czysta woda z ludżmi, nie mówię o ściekach. Ale w "komentarzach nic na temat "krzyża". W Tarnówku słychać głosy, ale to tylko mówią złośliwi, że narzędziami pracy "naszych" radnych, a zwłaszcza prezydium, są kolana. Ale to chyba tylko takie bajki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2010) FREE MAN :
No i najwazniejsze zeby krzyz wisial powyzej godla naszego kraju-pokazujac kto jest panem a kto sluga.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl