Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Diecezja tarnowska włącza się w pomoc dla Haiti    -   18/1/2010
Pomoc dla Haiti
Mieszkańcy diecezji tarnowskiej włączą się w akcję pomocy dla Haiti. Trzęsienie ziemi, które kilka dni temu miało tam miejsce pochłonęło dziesiątki tysięcy ofiar. Caritas Polska przekazała już 30 000 euro na pomoc ofiarom kataklizmu. Na miejscu wsparcia udziela Caritas Międzynarodowa. Poniżej zamieszczamy numery kont nadesłane wraz z informacją przez Diecezjalny Serwis Informacyjny. Akcję pomocy prowadzi również Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie, który w imieniu najbiedniejszych dzieci zwraca się z dramatycznym apelem.

Ogloszenie
>

Jak czytamy w komunikacie przygotowanym przez Ewę Biedroń w ramach Diecezjalnego Serwisu Informacyjnego, najbardziej konieczne są teraz środki finansowe przeznaczone na zakup lekarstw, wody pitnej, koców i innych rzeczy niezbędnych do ratowania życia. „Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni tą tragedią, tym bardziej, że dotknęła ona jeden z najbiedniejszych krajów świata. Ufam, że jak zawsze w takich sytuacjach Polacy: wierzący i ludzie dobrej woli udzielą pomocy poszkodowanym. Otoczmy mieszkańców Haiti naszą serdeczną modlitwą. Podzielmy się z nimi dobrami materialnymi”- pisze w specjalnym komunikacie biskup tarnowski Wiktor Skworc. Komunikat odczytywany był w kościołach w niedzielę 17 stycznia.

W diecezji tarnowskiej zbiórka do puszek zostanie zorganizowana w niedzielę 24 stycznia. Przeprowadzą ją członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas. Pomoc finansowa niezbędna będzie w leczeniu i rehabilitacji poszkodowanych, odbudowie domów, budynków użyteczności publicznej czy szpitali.
A oto treść komunikatu biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca:
”Drodzy Diecezjanie! Trzęsienie ziemi, które kilka dni temu miało miejsce na Haiti, pochłonęło dziesiątki tysięcy ofiar, wielu zostało rannych, straciło domy… W duchu jedności i solidarności Caritas Polska przekazała natychmiast 30 000 euro na pomoc ofiarom kataklizmu. Na miejscu wsparcia udziela Caritas Międzynarodowa. Docierają do nas informacje, że miejscowe zapasy już się wyczerpały. Najbardziej konieczne są teraz środki finansowe przeznaczone na zakup lekarstw, wody pitnej, koców i innych środków niezbędnych do ratowania życia.
Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni tą tragedią, tym bardziej, że dotknęła ona jeden z najbiedniejszych krajów świata. Ufam, że jak zawsze w takich sytuacjach Polacy: wierzący i ludzie dobrej woli udzielą pomocy poszkodowanym. Otoczmy mieszkańców Haiti naszą serdeczną modlitwą. Podzielmy się z nimi dobrami materialnymi. Uczyńmy to, składając ofiary do puszek w przyszłą niedzielę, 24 stycznia. O przeprowadzenie zbiórki proszę członków Parafialnych Oddziałów Caritas. Pamiętajmy, że pomoc finansowa niezbędna będzie w leczeniu i rehabilitacji poszkodowanych, odbudowie domów, budynków użyteczności publicznej czy szpitali przez wiele lat po tragedii.
Tych wszystkich, którzy odeszli do wieczności w dramatycznych okolicznościach trzęsienia ziemi, polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Zaś sieroty i wdowy, wszystkich poszkodowanych, polecajmy w modlitwie Bożej Opatrzności, aby doznali pomocy, wsparcia i duchowej pociechy.
Niech Duch Święty natchnie ludzi dobrej woli, by wielkodusznie pospieszyli z pomocą tym, którzy na tę pomoc niecierpliwie czekają. Wszystkim włączającym się w jakikolwiek sposób w to dzieło miłosierdzia z serca błogosławię.”


Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję pomocy poszkodowanym mogą dokonywać wpłat na konto:

CARITAS POLSKA
ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
z dopiskiem: HAITI

WYŚLIJ SMS O TREŚCI "POMAGAM" NA NUMER 72052 koszt 2,44 zł z VAT

Darowizny w walutach obcych można przekazywać na następujące konta:

Bank Millenium S.A. al. Jerozolimskie 133, 02-304 Warszawa
S.W.I.F.T. BIGBPLPWXXX
euro (EUR): PL 23 1160 2202 0000 0000 3436 4677
dolar amerykański (USD): PL 57 1160 2202 0000 0000 6663 1212
funt brytyjski (GBP): PL 36 1160 2202 0000 0000 7232 7236 z dopiskiem: HAITI

W związku z kataklizmem trzęsienia ziemi na Haiti, również Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie rozpoczął akcję "Pómóżmy Haiti".
Jej głównym celem jest zebranie środków, które w pierwszej fazie pozwolą na natychmiastową pomoc humanitarną, a w drugiej wspomogą odbudowe salezjańskich dziel edukacyjnych. Jak czytamy w komunikacie, ”naszymi lokalnymi partnerami są haitańscy salezjanie. To co pozostało z ich dziel, posłuży jako baza logistyczna. W naszym działaniu będziemy współpracować z wieloma organizacjami humanitarnymi, związanymi od lat ze Zgromadzeniem Salezjańskim. Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie przeznaczył 5 000 Euro, aby wyjść naprzeciw najbardziej naglącym potrzebom żywnościowym i sanitarnym dzieci i młodzieży z salezjańskiego dzieła Port-Au-Prince Enam i z instytucji sąsiadujących, które ucierpiały najbardziej w całym mieście. Salezjanie z tych placówek zostali ranni. Brat Sanon zginął pod gruzami, a wraz nim, niestety, zostało uwięzionych pod gruzami przeszło 200 uczniów. Dwaj salezjanie w formacji początkowej, którzy przebywali na uniwersytecie nie żyją.”

I ty możesz pomóc Haiti wpłacając ofiarę na konto złotówkowe: Konto: 50 1020 1169 0000 8702 0009 6032 z dopiskiem: Polacy dla HAITI.

W Haiti pracuje 66 salezjanów (trzech z nich zabiło trzęsienie ziemi), większość to Haitańczycy. Żyjąc w 9 wspólnotach prowadzą wiele dzieł, które zajmują się edukacją najbiedniejszych dzieci i młodzieży, pochodzącej często prosto z ulicy. Trzęsienie ziemi z 12 stycznia w dużej mierze zniszczyło dzieła salezjańskie w Haiti, które dzień po dniu walczyły poprzez edukację i formację zawodową o godne życie najbiedniejszych dzieci i młodzieży tego kraju.
W drugiej fazie pomocy dla Haiti, wszystkie te dzieła będą musiały być jak najszybciej odbudowane, aby mogły przygarnąć, dać wykształcenie i nadzieję na lepsze jutro dzieciom i młodzieży, której udało się przeżyć kataklizm.
”Zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do szerokiego kręgu odbiorców. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, aby udzielić dodatkowych informacji związanych z tą akcją.” - pisze ks. Kazimierz Gajowy, dodając: ”osobiście byłem na misjach 20 lat na Bliskim Wschodzie. Niejednokrotnie spotykałem się z dziennikarzami Stowarzyszenia Polskich Mediów. Dlatego wiem jak każda pomoc jest tam teraz bardzo potrzebna. Z góry dziękuję za wszelkie wyrazy solidarności z tymi co są w potrzebie.”
Chcący otrzymywać informacje o sytuacji na Haiti i innych formach pomocy mogą akredytować się na newsletter Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego http://salezjanie.biuroprasowe.org/formularze/akredytacja/

Na zdjęciu: Instytutu w Enam w Port-au-Prince po trzęsieniu ziemi (fot. ANS) – ze strony www.salezjanie.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(18-01-2010) TARNOWIANIN :
Wszytko pieknie ale dlaczego zbiorka do puszek po wyjsciu z kosciola a nie na ttace w kosciele. Wiele osob mimo wszystko zapomni wziac do kosciola wiecej nz na tace i po wyjsciu z kosciola juz nie ma nic. A co by sie stalo gdyby tak tace na te okazje prznaczyc? Kosciol by zubozal? Ponadto podoba mi sie odezwa: Podzielmy sie dobrami!!! Wiecrozumiem ze kosciol da pierwszy przyklad i podzieli sie swymi dobrami. Przeciez tyle odzyskuje za posrednictwem Komisji Majatkowej-tworu niekonstytucyjnego. A ponadto czerpie zyski z wynajmy licznie zajmowanych nieruchomosci. Wiec ile Kosciol przeznaczy sam na te pomoc? Bo im wieksza ofirnosc Kosciola tym lepszy przyklad dla ludzi. Wiec prosze Rzecznika Kurii o pozycie sie niepotrzebnej skromnosci w tym wzgledzie i prosze dla przykladu oglosic ile Kuria przeznacza sama na pomoc? Natomiast p[odoba mi sie postawa Salezjan. sami dali przykladze przeznaczaja skromnie bo skromnie ale 5000 Euro. A teraz ile Episkopat i Kuria tarnowska. Zacznijmy sie licytowac, w koncu to dla dobra innych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947