Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejne inwestycje Starostwa Powiatowego w Tarnowie    -   19/1/2010
Modernizacja DPS w Stróżach
Ponad 400 tys zł kosztowała modernizacja Domu Pomocy Społecznej w Stróżach, sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie i samorząd województwa. Największy kłopot z dostosowaniem obiektu do wymogów ministerialnego rozporządzenia dotyczył jednego z dwóch budynków – zabytkowego dworku, wpisanego do rejestru zabytków. W całym DPS m.in. wyremontowano jadalnię, przebudowano łazienki oraz pokoje – wcześniej 10- i 12-osobowe; obecnie są to „jedynki”, „dwójki” oraz „trójki”. Z kolei w ramach sponsoringu firma Bruk Bet przekazała kostkę brukową o wartości ok. 400 tys. zł, co umożliwiło wyłożenie całego otoczenia obiektu.

O DPS Stróże mówią: wicestarosta Mirosław Banach oraz dyrektor obiektu Małgorzata Chrobak :

Ogloszenie

DPS w Stróżach jest domem dla przewlekle chorych psychicznie kobiet – obecnie przebywa tu 117 osób, po przeprowadzeniu wynikającej z przepisów standaryzacji, będą to 103 osoby. Dom Pomocy Społecznej prowadzi swoją działalność od 1951 roku. Mieści się w dwóch obiektach. Jeden z nich to piękny dwór z przełomu XVIII i XIX wieku, przekształcony w XIX i XX wieku. Dwór gruntownie został przebudowany w drugiej połowie XIX wieku oraz powiększony w latach 1930-1936. w trakcie przebudowy otrzymał obecny, pseudobarowkowy wystrój elewacji. Drugi obiekt to wybudowany w latach 80-tych nowy budynek, architektonicznie pięknie wkomponowany w otoczenie dworu. Na dzień dzisiejszy oba budynki łączy przewiązka, która ubogaca swoją architekturą całość kompleksu. Placówka posiada windę, z której, dzięki przewiązce mogą korzystać mieszkanki obu budynków.

Dom zapewnia mieszkankom bezpieczne przechowywanie środków pieniężnych i przedmiotów wartościowych. Ponadto umożliwia mieszkańcom korzystanie z przysługujących uprawnień i świadczeń zdrowotnych czyli : zaopatrzenie w leki, artykuły sanitarne i środki pomocnicze oraz przedmioty ortopedyczne przysługujące na podstawie odrębnych przepisów. Zapewnia także całodobową opiekę pielęgnacyjną na poziomie świadczeń zdrowotnych obowiązujących w Domach Pomocy Społecznej.
W Domu szeroko rozwinięte są różne formy terapii zajęciowej: terapia pracą, terapia rozrywką, muzykoterapia, rękodzielnictwo, terapia przyłóżkowa. DPS otwarty jest na kontakty z lokalnym środowiskiem. Opiekę duchową sprawuje nad Domem Klasztor Ojców Franciszkanów z Zakliczyna.

MP

Foto: Grzegorz Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl