Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   25/1/2010
Kradli prąd
Miniony tydzień przyniósł m.in. szereg zatrzymań związanych z narkotykami. I tak np. policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gruszowa Małego, który zachowywał się dziwnie, prowadząc samochód Fiat – okazało się że kierowca był pod wpływem środków odurzających. Poza tym nie próżnowali złodzieje – w tym złodzieje prądu; np. na ul. Targowej w Tarnowie nieznany sprawca poprzez przyłącz do kabla zasilającego wentylator dachowy pobierał nielegalnie energię elektryczną, powodując straty na szkodę właścicielki w wysokości około 2 tysięcy złotych. Nie była to jednak jedyna kradzież energii w minionym tygodniu...

Ogloszenie
>

Kradzieże
Nieznani sprawcy po sforsowaniu skobla zabezpieczającego drzwi wejściowe włamali się do magazynu punktu skupu złomu w Szerzynach. Z jednej ze skrzyń ukradli około 50 kilogramów złomu miedzianego oraz około 15 kilogramów mosiężnego. Wartość start wyniosła 1000 złotych.
Na ul. Targowej w Tarnowie nieznany sprawca poprzez przyłącz do kabla zasilającego wentylator dachowy pobierał nielegalnie energię elektryczną, powodując straty na szkodę właścicielki w wysokości około 2 tysięcy złotych.
Policjanci KP w Tuchowie zatrzymali sprawcę kradzieży do jakiej doszło w sklepie w Siedliskach. 39-letni mieszkaniec Tarnowa skradł ze sklepu wkrętarkę o wartości 599 zł. Skradzione mienie zostało odzyskane.
Na ul. Pułaskiego w Tarnowie doszło do kradzieży. Nieznany sprawca wykorzystując otwartą bramę na posesję skradł rower górski o wartości 600 zł.
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali 26-letniego mieszkańca Tarnowa, który dokonał kradzieży w sklepie przy ul. Słonecznej. Mężczyzna skradł ze stoiska 4 gry komputerowe o łącznej wartości 650 zł. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.
W sobotę nieznany sprawca dokonał włamania do samochodu marki Polonez, należącego do mieszkańca Tarnowa, w celu kradzieży akumulatora. Straty oszacowano na 300zł.
Fakt pozostawienia niezamkniętego samochodu marki Rover wykorzystał nieznany sprawca, którego łupem padła torba wraz z zawartością: dwóch portfeli, dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu, dowodu rejestracyjnego, kart płatniczych oraz gotówki w kwocie 100 euro i 160 zł. Łącznie straty wyceniono na blisko 1000 zł.
Dzielnicowi I Rewiru KP Tarnów-Centrum w dniach 22-23 stycznia, w czasie wykonywania czynności służbowych, ujawnili 3 przypadki nielegalnego poboru energii elektrycznej. W pierwszym z przypadków procederem trudnił się mieszkaniec Tarnowa, w pozostałych przypadkach byli to mieszkańcy Skrzyszowa oraz Zaczarnia. Straty są obecnie szacowane przez firmę „ENION” S.A. na której szkodę działali ww. sprawcy.

Za kółkiem
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali w Śmignie 57-letniego mężczyznę kierującego rowerem. Mężczyzna został poddany badaniu na trzeźwość z wynikiem 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii oraz rowerów. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.
Policjanci KP w Tuchowie zatrzymali w m. Wola Lubecka 47-letniego mieszkańca tejże miejscowości kierującego w stanie nietrzeźwości ciągnikiem rolniczym. Badanie na trzeźwość zakończyło się wynikiem 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W miejscowości Ilkowice policjanci z KP w Żabnie zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford Escort, którym poruszał się mieszkaniec tejże miejscowości. Badanie na trzeźwość wykazało, że kierowca miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali na ul. Westerplatte w Tarnowie 21-letniego mieszkańca miasta, który posiadał przy sobie 0,16 grama marihuany.
Policjanci KMP w Tarnowie zatrzymali w Łęgu Tarnowskim 20-letniego mieszkańca Tarnowa, który posiadł przy sobie 1,5 grama środka odurzającego w postaci marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KMP w Tarnowie zatrzymali 15-latka z Tarnowa który posiadał przy sobie środek odurzający w postaci marihuany w ilości 0,35 grama. Nieletniego przesłuchano w charakterze sprawcy czynu karalnego. Za swój czyn będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym.
Policjanci KP Tarnów-Centrum w trakcie kontroli pojazdu na ul. Narutowicza w Tarnowie zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gruszowa Małego, kierującego samochodem m-ki Fiat. Policjantów zaniepokoił sposób zachowania kierowcy. Został on poddany badaniu na obecność środków odurzających w organizmie. Wynik testu okazał się pozytywny. Kierowca został zatrzymany.

Różne
Jak już pisaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci KMP w Tarnowie przyczynili się do uratowania życia 65-letniego mężczyzny, mieszkańca Kobierzyna. Policjanci otrzymali telefoniczną informację, że w jednym z domów w Kobierzynie przebywa mężczyzna, który od jakiegoś czasu nie wychodzi z domu. Po przybyciu na miejsce policjanci stwierdzili, że w jednym z pomieszczeń pali się światło, a na ich pukanie i wezwania nikt nie odpowiada. Policjanci podjęli decyzję o siłowym wyważeniu drzwi. Po wejściu do środka zastali mężczyznę leżącego na łóżku. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego dokonała wstępnych oględzin. Lekarz stwierdził że mężczyzna prawdopodobnie doznał wylewu krwi do mózgu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl