Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zimowe zawody w Porąbce Uszewskiej    -   25/1/2010
Zjazd na byle czym
Siarczysty mróz nie wystraszył ani organizatorów ani uczestników tradycyjnego już „zjazdu na byle czym” w Porąbce Uszewskiej. Najwięcej emocji wzbudził przejazd pojazdy skonstruowanego z karoserii „malucha”, który nie tylko dojechał do mety, ale był w stanie zaliczyć nawet drugi przejazd.

Ogloszenie
>

O tytuł najlepszego w tym roku „zjazdowca” walczyli zarówno mali jak i ci więksi, a w rolę zawodnika wcielił się nawet proboszcz parafii w Porąbce Uszewskiej ks. Józef Golonka. Nie odważył się jednak pokonać całej trasy wyznaczając sobie start tuż przed metą. Dojechał bezpiecznie, trasę ocenił jako odpowiednio przygotowaną i można było zaczynać.
Najpierw ścigali się zawodnicy w wieku do 7 lat. W tej grupie dominowały tradycyjne sanki, a najlepszy czas uzyskała Julia Gurgul. Wśród starszych zawodników obok sanek pojawiły się też pojazdy rzadziej spotykane na stokach. Był dmuchany basen stosowany zwykle w upalne dni w ogrodach, którym tym razem ze stoku ruszyła dwuosobowa załoga złożona z ojca i córki. Spore prędkości osiągał zawodnik jadący na… kanistrze na paliwo. Kłopot miał tylko z hamowaniem, ale ostatecznie zatrzymał się na bandach ze słomy unikając ewentualnej kąpieli w lodowatej wodzie. Ponadto zjeżdżano na pojazdach łączących walory nart z sankami oraz na czymś w rodzaju śnieżnego roweru. Sądząc z umieszczonego na nim napisu „Joanna” najprawdopodobniej był on wyrazem cieplejszych uczuć żywionych wobec osoby o tym imieniu. Najwięcej powodów do zadowalania miał na mecie Daniel Dadej, który uzyskał najlepszy czas.

Najczęściej jazda po zmrożonym, szybkim torze odbywała się na popularnych od lat workach z sianem. Dosiadający ich zawodnicy preferowali różne techniki jadąc raz to na brzuchu głowa do przodu raz to kładąc się na plecach z nogami wyciągniętymi do przodu. Najszybciej w tej kategorii pojechał Jan Pałucki..
Kategorię „oryginalny pojazd” wygrali Tomasz Cebula i Przemysław Duda, którzy do ślizgania po stoku przysposobili starego „malucha”. Łatwiej było nim zjechać z góry niż dostarczyć go na start. Na miejsce przywieziono go na przyczepie, a do góry pchała kilkuosobowa ekipa.

WYNIKI

Kategoria do lat 7
1. Gurgul Julia 6,84
2. Nowak Jakub 8,32
3. Chudoba Maksymilian 9,61
4. Kategoria pow. 7 lat
5. Dadej Daniel 6,03

6. Nadolnik Anna 6.31
7. Nowak Daniel 6,34
8. Duda Dawid
9. Cebula Tomasz Duda Przemysław
10. Bojdo Kamil
11. Wojtowicz Sławek
12. Nadolnik Jakub
13. Chudoba Przemek
14. Nowak Jonasz

Kategoria „Worki ze słomą”
1. Pałucki Jan 6,1
2. Pałucki Mateusz 6,34
3. Brachucy Weronika 7,42
4. Kurek Piotr
5. Morys Justyna
6. Bodura Monika
7. Nowak Andrzej
8. Bojdo Patryk

Kategoria „oryginalny pojazd”
1. Cebula Tomasz Duda Przemysław
2. Wojtowicz Sławek
3. Chudoba Bartosz
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947