Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „ILDEFONSJADA, czyli niech żyje Mistrz!”    -   25/1/2010
Wkrótce kolejna premiera „Solskiego”
19 lutego (piątek) o godz. 19:00 na scenie w Pałacu Młodzieży Tarnowski Teatr im. L. Solskiego zaprezentuje kolejną premierę – „Ildefonsjadę, czyli niech żyje Mistrz” w reżyserii Małgorzaty Krzysicy. ”Od wielu lat wczytuję się w poezję Gałczyńskiego i zawsze odnajduję coś nowego, zaskakuje mnie też wciąż aktualna satyra i to nie tylko na „bożą krówkę”…A propos, ile ich spaceruje współcześnie po naszych ulicach? A Polacy ? Tacy sami zadufani w sobie, jak byli te pięćdziesiąt lat temu… Groteskowo pokazani w Najmniejszym Teatrzyku Wszechświata. (...)” - pisze o spektaklu reżyser.

Ogloszenie
>

”Lubię rozmawiać z Mistrzem Ildefonsem, najchętniej cytatami z jego utworów. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda reżyserska przy przeniesieniu na scenę tekstów Poety. Przed Państwem godzinny spektakl. A Najmniejszy Teatr Wszechświata to Teatrzyk DWU, czyli dwójki młodych ludzi, którzy mają Wam wiele do opowiedzenia o otaczającej ich polskiej rzeczywistości. Teksty wyłącznie spod pióra Mistrza Ildefonsa, podawane są w różnych formach, czasem może zaskakujących. Starałam się nie tylko bawić razem z naszymi bohaterami, ale również wzruszać i czasem razem z nimi otrzeć pojawiającą się łzę…, bo czy jest gdzieś: „ Zielony Świat, gdzie nie ma wojen, gdzie nie ma nędzy, gdzie wszyscy mają dosyć pieniędzy, matki dla dzieci bułki i bajki…” ? Życzę niezapomnianych wrażeń i fantastycznej zabawy przy naszej „Ildefonsjadzie i… Niech Żyje Mistrz!!!” - pisze reżyser spektaklu, Małgorzata Krzysica.
Adaptacja i reżyseria Małgorzata Krzysica, opracowanie piosenek Miłosz Pawski. Step: Magdalena Smoławska. Obsada: Piotr Gładysz, Grzegorz Komorowski. Inspicjent, sufler: Katarzyna Jędrzejczyk.
Bilet normalny-18 zł, bilet ulgowy- 15 zł, bilet zbiorowy (grupa 20 osób) – 12 zł.

Scena w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24, premiera – 19 lutego godz. 19:00 oraz 20 lutego, godz. 19:00

Na zdjęciu: Konstanty Ildefons Gałczyński
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947