Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Prośba o 1 % podatku dla Caritas    -   25/1/2010
Wspomóżmy potrzebujących
Przekazując w 2010 roku 1% podatku dla Caritas Diecezji Tarnowskiej można pomóc osobom chorym, bezdomnym i niepełnosprawnym dzieciom. W 2009 roku podatnicy przekazali tej organizacji prawie 975 tys. zł. Dyrekcja Caritas podkreśla, że otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie najbardziej potrzebujących.

Posłuchaj wypowiedzi ks. Ryszarda Podstołowicza, dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej :

Ogloszenie

Pieniądze z 1 % podatku pomogą w remontach i doposażeniu placówek, m.in. Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Domu dla Bezdomnych w Tarnowie i Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Jadownikach Mokrych.
Środki zostaną także przeznaczone na wyposażenie Stacji Opieki Caritas w Tarnowie. Część funduszy trafi na zakup leków oraz pokrycie kosztów operacji czy rehabilitacji osób najuboższych, samotnych oraz z rodzin wielodzietnych. Dzięki funduszom z 1 % dzieci z rodzin potrzebujących będą mogły wyjechać na wypoczynek, zarówno zimowy, jak i letni.

„Zaledwie 1 % podatku to aż 100% serca” - takie hasło przyświeca kampanii informacyjnej Caritas. „Jeden procent naszego podatku to często kwota obiektywnie nieduża; nierzadko rzeczywiście stanowiąca „wdowi grosz”. Faktem jest, że nie obciąża ona naszego budżetu. My tylko decydujemy, na jaki cel równowartość 1% naszego podatku zostanie przekazana. Ukazujemy nasze serce otwarte na ludzkie cierpienie; serce pełne bezinteresownej miłości i pamięci o innych” - mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.
W ramach kampanii informacyjnej przygotowano: bilbordy, plakaty, banery, ulotki i kalendarzyki. Na zdjęciach są osoby, które korzystają z pomocy Domu dla Bezdomnych, Hospicjum oraz dzieci z jednej ze świetlic Caritas. Ulotki trafiły do każdej parafii.

Sam sposób przekazania 1 % jest taki sam, jak w roku ubiegłym. Nie trzeba wcześniej wpłacać pieniędzy na konto organizacji. W zeznaniu podatkowym należy wpisać nazwę: Caritas Diecezji Tarnowskiej, jej nr KRS: 0000211791 oraz deklarowaną kwotę (równowartość 1 % należnego podatku).

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl