Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sportowe stypendia, plany, inwestycje    -   26/1/2010
Prezydent o tarnowskim sporcie
Podwojone środki na sport w stosunku do lat ubiegłych, inwestycje w infrastrukturę sportową – m.in. w związku z przejmowaniem przez magistrat terenów ZKS Unia Tarnów, środki na sport zawodowy oraz na powszechne uprawianie sportu i rekreację – to tematy dzisiejszej (26 stycznia) konferencji prasowej z udziałem prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały. I tak np. na stypendia dla 67 sportowców zarezerwowano 100 tys. zł.

Posłuchaj wypowiedzi prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały :

Ogloszenie

Blisko 700 tys. zł magistrat przeznaczy na sport zawodowy; w tegorocznym budżecie nie zapomniano także o zadaniach z zakresu sportu i rekreacji, realizowane w przeważającej mierze przez TOSIR. Z kolei 100 tys. zł przewidziano na stypendia dla zawodników osiągających wyniki. Natomiast w zakresie wydatków na infrastrukturę sportową, odnośnie przejmowanych przez miasto terenów ZKS Unia Tarnów, prezydent zapowiedział, iż ”za kilka lat bez wstydu będziemy mogli przyjmować zarówno zawodników żużlowych, jak i piłkarzy”. Dopytywany przez dziennikarzy o zakres prac, Ryszard Ścigała stwierdził iż trwają właśnie prace nad zadaszeniem (jednak dach obejmie jedynie część obiektu), planowane jest wzmocnienie dachów i modernizacja pomieszczeń biurowych i szatni, które są zawilgocone – przewidziano tu również dokonanie nowych podziałów pomieszczeń. -Są też pomysły na komercyjne wykorzystanie części obiektu - stwierdził prezydent, nie precyzując jednak swojej wypowiedzi.

Stypendia
Jak wspomnieliśmy, prezydent przyznał stypendia dla zawodników tarnowskich klubów sportowych. Do Komisji Stypendialnej wpłynęły 83 wnioski, spośród których wytypowano 67 stypendystów. To pierwsza edycja akcji, w ramach której podzielono 94 750 zł. Drugi etap realizowany będzie do połowy sierpnia 2010. W budżecie miasta na tegoroczne stypendia sportowe zarezerwowano 100 000 zł.
O wysokości i okresie, na jaki przyznano pomoc finansową, decydowały przede wszystkim osiągnięcia sportowe zawodnika, kategoria wiekowa oraz koszty związane z uprawianą dyscypliną sportu. W rozstrzygniętym, pierwszym etapie, stypendia przyznawano na 3 lub 7 miesięcy. Sportowcy, którzy pomyślnie przeszli proces komisyjnej weryfikacji liczyć mogą na od 300 do 700 zł miesięcznie.
Nagrodzono m.in. tarnowskich żużlowców, pływaków, zawodników gry w tenisa, wspinaczy oraz sportowców niepełnosprawnych.
Przypomnijmy, że system stypendiów sportowych uruchomiono po raz pierwszy w naszym mieście w roku 2007; Rada Miasta Tarnowa podjęła w tym zakresie dwie uchwały.

MP

Foto: Michał Gniadek
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(26-01-2010) oburzony :
A czy prezydent czasem nie przytula sobie tematow o ktore zabiegali inni radni ????? Cos mi sie wydaje ze kampania juz osiaga poziom pewnej perfidii.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) ??? :
a akiedy z taką samą "troską" Prezydent pochyli się nad kulturą tarnowską ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) mirjam :
Panie Ścigała za kilka lat nie będziemy się wstydzić naszego stadionu? O czym Ty chłopie mówisz. , o wiacie na stadionie , która dalej zaszpeci już i tak koszmarny stadion? Tutaj trzeba modernizoawać natychmiast i nie tylko szatnie. Bardzo ważne dokonanie zwłaszcza dla kibiców jest podzielenie inaczej pomioeszczeń w budynku, super sprawa/ nie rób Scigała kpin , a jak nie wiesz o czym mówic to zamilknij/ porozwalane schody , zmasakrowane krzesełka , brud , wszędzie prowizorka / zadaszenie to cud architektury , który będzie można już niedługo podziwiać/ I po co te prowizorki , nie lepiej zrobić projekt i wg. niego modernizować stadion?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) wyborca :
Jak ja tej mordy nienawidzę i tych rybich chytrych oczek za szybkami. To jest wizerunek krętacza i to rasowego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) olo :
Wyborco! Pokaż swoją mordę, swoje cudowne oczka i dopiero wtedy zobaczymy kto jest rasowym krętaczem! Myślę, że temu gościowi na którego tak plujesz nie dorastasz do pięt. Bo gdybyś Go przzerastał to inaczej byś sie o nim wyrażał. Bohaterze naszych czasów - odwagi- idź i powiedz to prosto w oczy, człowiekowi, ktorego na pewno obrażasz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2010) woj :
olo obrońca uciśnionych , ty tez obrazasz wyborce i co moze Ty tez pokażesz swoja morde która tak wspaniale broni Ryszardans7z

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2010) podżegacz :
już trzeba poważnie zastanowić się KTO po Ścigale , czy oprócz nazwisk które już sie pojawiły jeszcze jakieś ? a może Stanisław Bańbor ? ambicji mu nie brakuje , a gdyby dał się namówić mógł by stać się czarnym koniem wyborów , taki tarnowski Obama - zresztą karnację ma chyba nawet ciemniejszą od prezydenta USA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2010) fan :
Ścigała znów zostanie prezydentem, skończcie te żale.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2010) Bareja :
Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947