Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” w Pałacu Młodzieży    -   26/1/2010
Premiera „Solskiego“ dla najmłodszych
„Kukuryku na patyku” to rzecz o dwóch chłopcach, którzy podejmują wspólne zabawy, przekomarzają się i rywalizują ze sobą czyniąc sobie nawzajem rozmaite psoty, a równocześnie uczą się tego co jest najcenniejsze – trudnej sztuki przyjaźni. I choć często się na siebie obrażają, to jednak wspólne doświadczenie nieszczęścia uczy ich obu rozumu, a przede wszystkim wspólnej zabawy, współdziałania i braterskiej solidarności. Na premierę tego spektaklu zaprasza do Pałacu Młodzieży Tarnowski Teatr im. L. Solskiego w dniu 27 lutego (sobota) o godz. 17:00.

Ogloszenie

”Olbrzymi urok tej dydaktycznej opowiastki scenicznej polega na tym, że w oparciu o starą, dobrą tradycję cyrkową, zastosowano przy jej realizacji żywiołową i jaskrawą clownadę. Dzięki niej, w niezwykle atrakcyjny dla dzieci sposób, opowiadamy perypetię dwójki głównych bohaterów. Znajdziemy w tym przedstawieniu wiele starych, rozkosznych slapstickowych numerów: buty okazują się nie do pary, woda tryska uszami, a czytać można również do góry nogami. Żywioł czystego śmiechu, żart absurdalny, magia cyrku. Dzieciaki na widowni aż piszczą z zachwytu, podpowiadają to jednemu z clownów, to drugiemu, co ma robić, kibicują im, opowiadają się to po jednej stronie, to po drugiej. Prawdziwa magia żywego teatru.
Paul Maar, autor wielokrotnie nagradzany za twórczość dziecięcą, doskonale zna psychikę dziecka, jego sposób zachowania się podczas zabaw i kontaktów z rówieśnikami. Nic zatem dziwnego, że młodzi widzowie uwielbiają postaci z jego sztuk i niezwykle intensywnie przeżywają ich przygody, bowiem bohaterowie myślą i działają tak samo jak oglądający ich widzowie. A to daje możliwość pełnej identyfikacji z problemami opowiadanymi na scenie. Nikt, kto obejrzy tę sztukę, nie pozostanie obojętny na „fantastomatyczne” przygody Kminka i Dezyderiusza. Gwarantujemy to!”
- pisze reżyser spektaklu, Tomasz Kowalewski.

„Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” (Kikerikiste) - Paul Maar. Przekład: Aleksander Berlin. Reżyseria i scenografia: Tomasz Kowalski, muzyka: Ewa Kornecka, teksty piosenek: Andrzej Stalony-Dobrzański. Obsada: Dezyderiusz - Michał Wiśniewski (gościnnie), Kminek - (zmiana w obsadzie): Robert Żurek, Dobosz - Ana Nowicka, inspicjent, sufler - Krystyna Fudyma.
Bilet normalny – 18 zł, ulgowy – 15 zł, zbiorowy (20 osób) – 12 zł.

Scena w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24, premiera: 27 lutego (sobota) godz. 17:00 oraz 28 lutego godz. 16:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947