Bielcza: X Jubileuszowy Turniej Strzelecki    -   26/1/2010
Turniej "SNAJPER 2010"
Wyjątkową oprawę miał X Turniej Strzelecki "SNAJPER 2010". Jak informuje „Kurier Borzęcki”, wśród licznie zgromadzonej na strzelnicy w Bielczy, w gminie Borzęcin publiczności w szranki sportowej rywalizacji stanęło 48 zawodników. Organizatorzy zadbali o strawę zarówno dla ducha, jak i ciała. Jak przystało na Turniej Jubileuszowy wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki i wspólnie z publicznością wzięli udział w degustacji specjałów kuchni polowej, przygotowanych przez Prezesa LOK w Bielczy Zygmunta Szawernogę.

W turnieju rywalizowano w trzech kategoriach: mężczyzn, kobiet oraz młodzików. Każdy z uczestników oddał po 3 strzały próbne i 10 konkursowych do tarczy w odległości 50 metrów. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Grzegorz Gzyl, który zdobył 92 punkty – tyle samo, co Zygmunt Szawernoga. O miejscach zdecydowała liczba „dziesiątek”. Grzegorz Gzyl trafił 4 razy, a Zygmunt Szawernoga 3 razy. Tylko 1 punkt mniej miał zdobywca trzeciego miejsca Mirosław Król. Wśród kobiet I miejsce wywalczyła Monika Zelek (91 pkt), II była Lucyna Zelek (86 pkt), a miejsce III zajęła Katarzyna Duda (75 pkt).
W kategorii młodzików zwycięzcą został Zbigniew Szawernoga (86 pkt), na drugim miejscu został sklasyfikowany Dominik Skóra (82 pkt), a trzeci był Tomasz Tota (80 pkt). Zdobywcy miejsc od I do III we wszystkich kategoriach otrzymali puchary, dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Wójt Gminy Borzęcin składając gratulacje wszystkim uczestnikom turnieju wyraził szczególne uznanie dla kilkukrotnych laureatów dotychczas zorganizowanych turniejów "SNAJPER", w latach 2000 - 2010. W klasyfikacji dziesięciolecia wśród mężczyzn najwięcej punktów zdobył Zygmunt Szawernoga, zwycięzca czterech z dziesięciu turniejów. Wśród kobiet najwięcej zwycięstw, również cztery odnotowała Katarzyna Duda i to ona zdobyła I miejsce. Specjalną nagrodę w kategorii młodzików za zwycięstwo w pięciu turniejach otrzymał Zbigniew Szawernoga. Wszyscy laureaci klasyfikacji dziesięciolecia otrzymali okazałe dyplomy i specjalne nagrody jubileuszowe.
-Jubileuszowy turniej skłania do podsumowań i refleksji - mówi gospodarz gminy, Janusz Kwaśniak. -Dzięki społecznej pracy i zaangażowaniu kilku osób, na czele z Zygmuntem Szawernogą prezesem bieleckiego koła LOK prężnie rozwija się strzelectwo, kolejna dyscyplina sportowa i alternatywa dla jej pasjonatów. Początki były trudne, ale z perspektywy 10-ciu lat widać, że warto było. Dziękuję wszystkim tym, którzy w rozwój strzelectwa na terenie gminy Borzęcin wnieśli istotny wkład.

Prezes Szawernoga po turnieju nie krył zadowolenia z faktu, że strzelectwo cieszy się tak dużym zainteresowaniem. -Pomagają w tym takie zawody jak dzisiejsze, które pozwalają jednocześnie na sportową rywalizację i dobrą zabawę uczestników. Dziękuję wszystkim wspołorganizatorom, a szczególnie Panu Wójtowi Januszowi Kwaśniakowi za pomoc w organizacji Turnieju oraz ufundowane, bardzo cenne nagrody rzeczowe. Dziękuję także sponsorowi - firmie Slag Recycling - komentuje prezes LOK w Bielczy.
W trakcie zawodów organizatorzy zaserwowali wszystkim uczestnikom gorącą herbatę, bigos oraz kiełbasę "na gorąco". Zarówno bigos, jak i kiełbaska z rusztu zyskały uznanie w gronie licznych degustatorów.
Nagrody w Turnieju zostały ufundowane przez Wójta Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Firmę Slag Recycling - żwirownia w Bielczy.

Date        : Fri, April 26, 2024 19:42:23
IP          : 3.135.219.166