Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jak powinien nazywać się stadion Unii Tarnów?    -   26/1/2010
„Jaskółcze Gniazdo” w Mościcach?
W Tarnowie ożywa dyskusja w sprawie nazwy dla stadionu miejskiego w Mościcach. Pojawiają się różne głosy i propozycje. Obok postulatów by przejmowany przez miasto stadion Unii Tarnów nosił nazwisko któregoś z zasłużonych tarnowskich sportowców, pojawiają się i te, by nazywał się on tak, jak nazywany jest nieoficjalnie – „Jaskółcze Gniazdo” – co zarazem nie wyklucza nadania mu jednocześnie czyjegoś imienia. Urząd Miasta Tarnowa zaprasza na swoje strony mieszkańców, celem konsultacji, zgłaszania własnych uwag i propozycji.

Posłuchaj wypowiedzi prezydenta Ryszarda Ścigały na ten temat :

Ogloszenie

Nazwa „Jaskółcze Gniazdo”, bo tak właśnie mógłby nazywać się stadion miejski, w opinii publicznej funkcjonuje już od pewnego czasu i budzi dobre skojarzenia. W odniesieniu do stadionu „Unii” pojawia się ona m.in. na stronie internetowej www.stadiony.net.
„Jaskółcze Gniazdo” to sformułowanie wywodzące się z wieloletniej tradycji Klubu Sportowego „Unia Tarnów”, wskazuje ono na długoletnie związki z największym patronem Klubu, tj. Zakładami Azotowymi w Tarnowie - Mościcach. „Jaskółcze Gniazdo” kojarzy się również z grupami kibiców, co także jest dużym atutem.

Każdy z tarnowian może sam zdecydować, czy to właśnie pod takim imieniem funkcjonować ma tarnowski, sportowy obiekt. Urząd Miasta Tarnowa rusza z konsultacjami społecznymi w tej sprawie i wszystkich zainteresowanych zachęca do udziału w sondzie (na oficjalnym portalu miejskim www.tarnow.pl ). Jeśli proponowana nazwa spotka się z przychylną opinią większości mieszkańców, prezydent Ryszard Ścigała wystąpi z formalnym wnioskiem o takie nazwanie stadionu.
W przypadku innych propozycji na nazwanie stadionu, magistrat prosi kierować je na adres Biura Prasowego UMT – m.czaja@umt.tarnow.pl.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 22)Dodaj komentarz
(27-01-2010) mirjam :
Faktycznie taki bałagan , dziadostwo , brud moze byc tylko w jaskólczym gnieździe/ co prawda gniazdo lepione- ale tak właśnie wygląda cały stadion Unii , toż to istna lepianka czyli zlepek i radosna twórczość / kawałek wiaty ,trochę krzesełek , gnój w szatniach i ubikacjach itd. Tak właśnie promuje się miasto Tarnów na czele z prezydentem , któremu ta nazwa nawiązuje do tradycji tylko do jakich tradycji?/. Panowie działacze tak dalej, tak ma wyglądać stadion miejski- wizytówka miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) jarecki :
bardzo fajna propozycja =) brawo ! Sport to bardzo wazna dziedzina zycia dla wielu tarnowian =)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) ZKS :
SUPER PANIE PREZYDENCIE !!! WKONCU JAKAS DOBRA DECYZJA !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) MIS :
i tak wygra STADION MIEJSKI IM. MGR RYSZARDA SCIAGALY albo IM. CORKI MAGISTRA RYSZARDA SCIAGALY

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) drwal :
ja wiem ze ludzie mowia JASKÓŁCZE JAJCO!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) POMOCNIK :
To niech będzie: Jaskółcze Jajco im. mgr Ryszarda Ścigały i Jego Córki. Kto jest za niech pisze do: m.czaja@umt.tarnow.pl Ludzi e! Jak demokracja to demokracja! Przeglosujmy PO obywatlesku te nazwę, jak Pan Prezydent nas prosi!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) zen :
popieram nazwe POMOCNIKA. jaki stadion, taka nazwa! SUPER!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) mik :
Genialne! Jaskółcze Jajco im. mgr Ryszarda Ścigały i Jego Córki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) fazi :
Jaskółcze Jajco im. mgr Ryszarda Ścigały i Jego Córki - BINGOOOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) prawdziwa jaskolka :
a czy koniecznie musi byc ta Córka? Reszta OK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2010) ciekawy :
A kto odebrał panu Scigale tytuł doktora i kiedy to się stało? może Pomocnik wie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2010) dokladny :
JASKÓŁCZE JAJCO IM. DOKTORA RYSZARDA ŚCIGAŁY I JEGO CÓRKI. teraz OK? nawet lepiej brzmi. tak po lekarsku - Ryszar Uzdrowiciel.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2010) k :
szambo - też pasuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2010) Unista :
Zajmijcie się swoją pracą, rodziną, albo czymś pożytecznym jak wam się nudzi. Dla nas ten Stadion od dawna jest Jaskółczym Gniazdem, jaja to sobie możesz usmażyć na patelni jak masz taką przyjemność, boki zrywać z tych komentarzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2010) dg :
A może dziura kreta. Proponowana nazwa jest beznadziejna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2010) Legalny Banita :
Gdyby nazwa Alternatywy 4 nie była już zarezerwowana to tak bym proponował nazwać. Teraz to tylko wypada nazwać Stadion Miejski im. Niewypałki z trybuną honorową podzieloną na sektory: I sektor - korupcji, II sektor - nieudanej inwestycji, III sektor - beztroski, IV - taniego poklasku. Jeszcze jakieś propozycje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2010) Barok :
Sektor tumiwisizmu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2010) kukułka :
Jaskółeczko powiec przecie, że Ryszard jest najpiękniejszy w świecie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2010) Jared Sass :
Z niemałym zdziwieniem przeczytałem tę informację o proponowanej zmianie nazwy stadionu Unii na jakieś Jaskółcze Gniazdo. A ponieważ nazwa ta \"budzi dobre skojarzenia\" i posiada \"wieloletnią tradycję\" , no to mając wolny czas, postanowiłem sprawdzić i te \"skojarzenia\" i \"tradycje\". Jestem Tarnowiakiem i mam kilku znajomych. Wśród nich byłych zawodników Unii - obrońcę i pomocnika. Grali, kiedy Unia była w II lidze, oraz napastnika Tarnovii, jeszcze tej starej, dobrej drużyny. Im słowo \"jaskółcze\" kojarzy się z ZIELEM, a nie ze stadionem. Kiedy im, zaś, powiedziałem i uświadomiłem ciemniaków, ze chodzi o stadion Unii, to zapytali mnie, u jakiego leczę się lekarza i kiedy byłem ostatni raz. Niewiem kto wymyślił taką nazwę dla stadionu Unii, ale mówiąc delikatnie, musiało mu się kotłować we łbie i szczypać w oczy - od myślenia, oczywiście. A może kolarzy sie to temu ktosiowi z Drozdowy Gniazdem z Wichrowych Wzgórz, albo z jakimś gniazdem rodzinnym. Ale jakim? Pdtrzymuję, jednak, ze nazwa ta jest poroniona, a ten co ją wymyślił , to, chyba, zostawił mózg w kiblu. Ja proponował bym zwyczajnie : Miejski Stadion Sportowy \" JASKÓŁKA\" im. I. Mościckiego w Mościcach. /Tarnowie/. Chociaż jestem przekonany, że stadion otrzyma imię jedynie słusznego Polaka. Co się zaś tyczy nazwy = miejski=. Jak już ma być miejski, z racji przejęcia go przez miasto, to niech tak już zostanie. Ale Unia nie była nigdy stadionem miejskim tylko zakładowym. I kiedy Tarnovia grała w I i II lidze a juniorzy Metalu w batalii o mistrzostwo Polski odpadli dopiero w półfinale po przegranym meczu z Gwardią Białystok /1:2/, to na dzisiejszym stadionie Unii w sobotę, przed niedzielnym meczem z jakimś LZS-em rozrzucali kretówki i kosili trawę kosą. Ja wcale nie drwię z tamtej sytuacji, ale tak było. Dopiero, kiedy dyrektorem ZA został St. Opałko, Unia, jako klub sportowy, zaczęła się piąć w górę. Były: piłka nożna, żużel, sekcja pływacka i lekkoatletyczna. I było na co popatrzeć. Unia była sponsorowana przez Zakłady Azotowe. Zakłady zdechły - to i klub. Klubem MIEJSKIM od samego początku powstania była TARNOVIA. I ona była oczkiem w głowie rajców miejskich i burmistrza Tarnowa , oraz jego wizytówką. A tak na koniec mojego wywodu. Wiem, że nazwa stadionu Unii jest już, chyba, przesądzona, a ten mieśiąc przeznaczony na tzw. propozycje i dyskusje - to lipa. Proponuję więc, aby między reflektorami /dość dobrze widocznymi na zdjęciu/ postawić trzy krzyżujące się ze sobą słupy, splecione, tak mniej, więcej w połowie jakimś powrósłem, i tak, jak to robią ptaki, nakłaść gałęzi, zrobić gniazdo. Do gniazda włożyć 2-3 jaja, jedynie słusznego ptaka domowego /tak, żeby były widoczne/, a nad nimi jaskółką, trochę większą, żeby była widoczna z tarnowskiego ratusza. Hej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2010) Jared Sass - cd :
Przepraszam za błąd gramatyczny w ostatnim zdaniu. Jest =jaskółką=, a powinno być =jaskółkę=. I jeszcze jedno skojarzenie, a raczej domysł co bardziej patriotycznych moich kolegów. \"Jaskółcze gniazdo\" przywodziło im na myśl jakieś -wilcze gniazda-, bądż -wilcze doły-. Takie zasadzki na nieprzyjaciela. Współczesnym, zaś, patriotom, takich też znam, -jaskółcze gniazdo- kojarzyło się z lokalem głęboko zakonspirowanym w czasie stanu wojennego i jeszcze długo po nim. Lokle te były tak zakonspirowane, że do dzisiaj nie wiadomo, gdzie były. A -jaskółcze ziele- niszczy kurzajki. Herj!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2010) wert :
Odezwał się specjalista od poronień i kibli. Oczywiście wspomina ostatnie sukcesy Tarnovii, które miała zaledwie 60 lat temu. Bo obecnie to na klepisko przy Bandrowskiego przyjeżdżają LZS-y i ogrywają regularnie Tarnovię, która zmierza do ósmej ligi. Proste skojarzenie: UNIA TARNÓW - JASKÓŁKI, stadion Unii - Jaskółcze Gniazdo jest poronione. Co w takim razie powiedzieć o mózgowych upławach Jareda Sassa, któremu Jaskółcze Gniazdo kojarzy się z... zielem, Wichrowymi Wzgórzami i wilczymi dołami??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2010) do werta :
Wercie, podziwiam Twoją językową swobodę, dbałość ozrozumienie przemyśleń, a jaki brzdęk inteligenckiego intelektu. I jestem przekonany, że gdyby za powierzchnię mozgów pobierano podatki, to Ty dostałbyś rabat. JS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947