Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Konkurs „Pamięć o Auschwitz i Holokauście - Drogą do Tolerancji”    -   28/1/2010
Uczniowie z rosyjskiego Kotłasu w Tarnowie
W styczniu br., kiedy obchodzimy 65 rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz, na dalekiej północy Rosji, w Kotłasie - mieście partnerskim Tarnowa, odbył się konkurs pod hasłem „Pamięć o Auschwitz i Holokauście - Drogą do Tolerancji”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Prace poświecone były Holokaustowi i martyrologii narodu żydowskiego w okresie II wojny światowej. Współorganizatorami konkursu byli: Szkoła nr 4 z dyrektorem A. Smoliną i Polonia kotłaska.

Ogloszenie

Spośród zgłoszonych prac wyłoniono siedmiu finalistów, którzy rywalizowali w finale. Nagrody otrzymali Angelina Dokszczyna za pracę „Wykonawcy woli Hitlera w Koncentracyjnym Obozie Auschwitz”, Julia Mietelska za pracę „Rola Auschwitz, w zagładzie Żydów”, Nadieżda Popowa za pracę „Getto Warszawskie”, Kirył Przewożnik - wychowanek domu dziecka, za pracę „Życie i Walka w obozie koncentracyjnym Auschwitz, świadectwo ofiar”. Wyróżnienie za pracę metodyczną z młodzieżą przy przygotowaniach do konkursu otrzymała bibliotekarka Domu Dziecka Larisa Bieluch.

Konsul Generalny RP w Sankt - Petersburgu Jarosław Drozd wyraził podziękowanie organizatorom i młodzieży za podjęcie tak trudnego tematu i przedstawienie go lokalnej społeczności. Do uhonorowania laureatów przyczyni się też Tarnów, który będzie gościł kotłaską młodzież podczas jej pobytu w Polsce. W trakcie wizyty w Tarnowie, Krakowie i Oświęcimiu laureaci konkursu będą mogli zwiedzać miejsca związane z historią Żydów. Przyjazd gości ze wschodu zaplanowano na miesiące wakacyjne w ramach akcji wymiany młodzieży między miastami partnerskimi Tarnowem i Kotłasem. Aktualnie dopinane są szczegóły organizacyjne tej delegacji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947