Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dębno: budżet przyjęty    -   28/1/2010
Wieści z Dębna
Blisko cztery miliony złotych na inwestycje zakłada budżet Gminy Dębno na ten rok. Rada Gminy przyjęła uchwałę w tej sprawie jednogłośnie.

Ogloszenie
>

Przygotowany projekt uchwały budżetowej zyskał pozytywną opinię regionalnej izby obrachunkowej oraz wszystkich komisji Rady Gminy. Jego zapisy omówiono na tyle szczegółowo podczas obrad komisji, że przed głosowaniem obyło się bez dyskusji. –Wszystko było jasne, a ewentualne wątpliwości wyrażaliśmy wcześniej – tłumaczył Wiesław Pach, radny z Jastwi.
Poważniejszych zastrzeżeń jednak nie było, chociaż pewnie wszystkim marzyłyby się większe wydatki na inwestycje. Przygotowane przez władze gminy propozycje nie mogły nie uwzględniać realiów ekonomicznych. Wójt Grzegorz Brach przypomniał, że światowy kryzys nie jest fikcją i odbija się także na finansach gmin, których dochody są niższe niż przed rokiem. -Przygotowaliśmy budżet, który zakłada w miarę zrównoważony rozwój wszystkich miejscowości – podkreślał. Najpoważniejszym przedsięwzięciem inwestycyjnym planowanym na ten rok jest budowa kanalizacji w Jastwi oraz wykonanie projektu sieci kanalizacyjnej Biadoliny Szlacheckie – Łysa Góra. Jednym z większych zadań planowanych do realizacji na ten rok będzie także zagospodarowanie terenu wokół DCK w Jastwi. Kontynuowana będzie także budowa chodników i modernizacja dróg, a na liście inwestycyjnych przedsięwzięć umieszczono także rozbudowę oczyszczalni ścieków w Maszkienicach.

Dziękując radnym za uchwalenie budżetu wójt Brach nie ukrywał, że liczy na dodatkowe pieniądze, które zasilą budżet w trakcie roku. –Jesteśmy przygotowani na absorpcję pieniędzy z funduszy unijnych. Niskie zadłużenie pozwala nam zabezpieczyć niezbędny wkładu własny. Po uzyskaniu wsparcia moglibyśmy poszerzyć listę przedsięwzięć inwestycyjnych o kolejne pozycje – zaznacza.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947