To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat Tarnowski w sprawie szpitala w... Tarnowskich Górach    -   01/2/2010
Ustawowy nonsens
Podczas ostatniej sesji, 28 stycznia Rady Powiat Tarnowskiego, radni musieli podjąć uchwałę w sprawie likwidacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. Dr B. Hagera w... Tarnowskich Górach! To efekt chorej ustawy nakazującej opiniowanie przez organy gminy czy powiatu takich projektów uchwał przygotowanych przez inne, nawet bardzo odległe samorządy, w sytuacji gdy z usług np. danego szpitala korzystał choćby jeden z mieszkańców danej gminy – powiatu. I prawdopodobnie w przypadku Powiatu Tarnowskiego z usług szpitala w Tarnowskich Górach korzystał właśnie jeden „Kowalski”. W związku z tym absurdem jeszcze na dwa tygodnie przed sesją Zarząd Powiatu Tarnowskiego zwrócił się do parlamentarzystów z prośbą o podjęcie działań mających na celu zmianę treści chorej ustawy.

Ogloszenie
>

Jak czytamy w piśmie z dnia 18 stycznia adresowanym do wszystkich posłów i senatorów naszego okręgu wyborczego: ”Zgodnie ze stanowiskiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego z dnia 13 stycznia 2010r., zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań mających na celu zmianę treści cytowanego poniżej zapisu art. 43 ust. 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. Z 2007 r. Nr 14, poz. 89 z p. z.): „Projekt rozporządzenia lub uchwały o likwidacji publicznego zakładu opieki zdrowotnej wymaga opinii wojewody oraz opinii właściwych organów gminy i powiatu, których ludności zakład udziela świadczeń zdrowotnych, a także sejmiku województwa, jeśli zasięg działania zakładu obejmuje województwo lub jego znaczną część”, polegającą na zmniejszeniu zasięgu i liczby podmiotów opiniujących projekt rozporządzenia lub uchwały o likwidacji publicznego zakładu opieki zdrowotnej.
Zdaniem Zarządu Powiatu Tarnowskiego, mało zasadnym jest opiniowanie przez organy gminy i powiatu projektu rozporządzenia lub uchwały o likwidacji publicznego zakładu opieki zdrowotnej, z którego działalnością nie są one bezpośrednio związane, a jedynie których ludności ten zakład udzielił świadczeń zdrowotnych (również w pojedynczych przypadkach). Ponadto realizacja dotychczasowego zapisu art. 43 ust. 2 ww. ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, pociąga za sobą konieczność poniesienia znacznych kosztów finansowych zarówno po stronie podmiotu przesyłającego projekt rozporządzenia lub uchwały o likwidacji publicznego zakładu opieki zdrowotnej, jak i samorządów go opiniujących.”


Jednym zdaniem:
I pomyśleć że nie byłoby tych wszystkich problemów, gdybyśmy nie płacili składek, gdyby nie było zdobyczy socjalizmu w postaci NFZ, gdybyśmy nie płacili za leczenie podwójnie, mieli mniejsze podatki i parapodatki, gdybyśmy wreszcie dzięki temu zarabiali znacznie więcej, a służba zdrowia byłaby w całości prywatna. Socjalizm bowiem, pod każdą postacią, słynie z rozwiązywania problemów przez siebie stworzonych...
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:31:05
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html