Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Światowy Dzień Walki z Rakiem w Szczekliku    -   03/2/2010
Rak – cichy zabójca
Choroby nowotworowe to typowy przykład schorzeń cywilizacyjnych naszych czasów. W samym tylko regionie tarnowskim rak to ponad jedna czwarta wszystkich przyczyn zgonów. Tymczasem, jak podkreślają lekarze – wcześnie wykryty nowotwór to prawie gwarancja wyleczenia tej choroby. -Chcemy pomóc mieszkańcom we wczesnej diagnozie tej choroby – tłumaczy Dyrektor Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, Marcin Kuta. – Tym bardziej, że w tym tygodniu obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. W czwartek, 4 lutego br. lekarze ze „starego” szpitala przyjmować będą pacjentów bez skierowania. Będzie również można wykonać badania diagnostyczne i laboratoryjne. -Prosimy jedynie o wcześniejszą rejestrację, by uniknąć niepotrzebnych nerwów w oczekiwaniu na badanie – dodaje Dyrektor Kuta.

Ogloszenie
>

Do dyspozycji pacjentów będzie Laboratorium szpitala, gdzie wykonane zostaną badania przesiewowe w kierunku raka jelita grubego (kał na krew utajoną i marker CAE) oraz w kierunku raka prostaty (PSA) . By wykonać powyższe oznaczenia należy zgłosić się w Laboratorium szpitala (w budynku głównym) 4 lutego br. w godzinach 8 – 15. Zaleca się, by dzień wcześniej odebrać w rejestracji Laboratorium pojemniczki na materiał biologiczny.
Bez skierowania będzie można zrobić także zdjęcie klatki piersiowej (w Zakładzie Radiologii w godz. 11-15), które zostanie ocenione przez lekarza specjalistę-pulmonologa.
W ramach profilaktyki raka skóry, w tych samych godzinach (11-15) będzie można zasięgnąć porady dermatologa wraz z oceną dermatoskopową skóry. Chętnych szpital zaprasza do Poradni Profilaktycznej w Pawilonie M.
Będzie także możliwość wykonania badań gastroskopowych pod kątem raka żołądka.

Zainteresowane osoby proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 014 63 10 303 – do środy włącznie. Tu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Przypomnijmy - do powyższych badań nie będą wymagane skierowania a wszystkie oznaczenia i konsultacje zostaną wykonane na koszt szpitala.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947