Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jarosław Kaczyński o wyborach, polityce PO, mordercach z UPA i Traktacie z Lizbony    -   03/2/2010
Prezes PiS w Tarnowie
W dniu wczorajszym, 2 lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w Tarnowie w Sali Lustrzanej z sympatykami. Nieco wcześniej odbyła się konferencja prasowa, podczas której pytaliśmy m.in. o porażkę polityki uprawianej względem Ukrainy, wobec nadania przez Juszczenkę tytułu Bohatera Ukrainy Banderze oraz uznania za heroiczne organizacje niepodległościowe zarówno OUN jak i UPA, odpowiedzialne za ludobójstwo dokonane na Polakach i Żydach. Pytaliśmy również na czym polegał „negocjacyjny sukces” i korzyści z Traktatu z Lizbony, czyniącego z naszego państwa autonomiczną prowincję. Inni dziennikarze pytali z kolei o zbliżające się wybory, czy o ocenę rządów PO. ”(...) Myśmy zastali 4 procent deficytu, kiedy kończyliśmy było 2. W tej chwili jest 10. Gdy pożyczaliśmy pieniądze, wówczas za każdą złotówkę trzeba było oddać 1,4 zł, teraz jest to 3,5 zł. Trzeba talentu, żeby doprowadzić kraj do takiego stanu. (...)” - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj fragmentów konferencji prasowej :

Ogloszenie

Prezes PiS pytany o to, kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta w Tarnowie odpowiedział, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, natomiast na pewno będzie to osoba, „która ma największe szanse” i za uczciwość której można ręczyć. Decyzję w tej sprawie podejmie region, choć „Warszawa” ma prawo sprzeciwu.
Prezes w odpowiedzi na jeszcze inne pytanie stwierdził, że podobnie za wcześnie jest na decyzje kto będzie stał na czele kampanii wyborczej Lecha Kaczyńskiego – natomiast z pewnością nie będzie to jego osoba.
Odnośnie decyzji Donalda Tuska który stwierdził, iż nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich, Jarosław Kaczyński stwierdził, iż decyzja ta „średnio” go zaskoczyła, gdyż wynika z faktu, iż obecny premier nie miałby pewności zwycięstwa, sytuacja kraju jest trudniejsza niż by się to wydawało, natomiast sam Tusk „tak ciężko pracował na to, żeby pozycja prezydenta była słabsza” że nawet wygrywając „znalazłby się w trudnej sytuacji”. -Pan premier sam sobie bardzo zaszkodził, a miał ambicje prezydenckie z całą pewnością. W każdym razie o wynikach wyborów nie da się nic dziś powiedzieć, poza tym że notowania Donalda Tuska są dużo niższe” - stwierdził. Zapytany o kandydaturę Andrzeja Olechowskiego J. Kaczyński zauważa, że wzywanie go żeby „wszedł do wewnątrzpartyjnej konkurencji” PO, „świadczy o powadze sytuacji” oraz o tym, jak bardzo szefowie Platformy Obywatelskiej próbują „skonstruować szeroki front”, widząc że rzeczywistość nie jest taka, jak to się mówi opinii publicznej.

Poproszony o porównanie polityki zagranicznej PO i PiS, prezes stwierdza, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości zabiegał o to, aby zlikwidować pozostałości zależności wobec Rosji, zależności które trwają do dziś, a także o to, by „uzyskać to, co się Polsce jako dużemu krajowi należy. -Z tych zabiegów obecnie zrezygnowano w zamian za politykę która zadowala się medialnymi, bardzo słabymi pozorami i w tej sytuacji nic dziwnego że nikt nam nie chce nic dać. Wszystkie ważne sprawy przegraliśmy. (...) Skutkiem takiej polityki będziemy płacić za emisję dwutlenku węgla, przez co rozwój będzie wolniejszy – my nigdy byśmy się na to nie zgodzili i to można było zawetować, natomiast Traktat Lizboński nawet przy poparciu większości społeczeństwa, zawetować byłoby bardzo trudno - mówi J. Kaczyński.

Prezes PiS nie chciał po raz kolejny oceniać Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada: ”to co kiedyś mówiłem o kilku ministrach, dziś mogę powiedzieć o całym tym rządzie. On jest w najwyższym stopniu niezdolny do tego, by w trudnej, czy w ogóle każdej sytuacji zarządzać czterdziestomilionowym krajem. Platforma Obywatelska mogłaby oddać władzę tym, którzy potrafią rządzić. Myśmy zastali 4 procent deficytu, kiedy kończyliśmy było 2. W tej chwili jest 10. Gdy pożyczaliśmy pieniądze, wówczas za każdą złotówkę trzeba było oddać 1,4 zł, teraz jest to 3,5 zł. Trzeba talentu, żeby doprowadzić kraj do takiego stanu. Tak jest, bo takie są wymogi propagandowe – żeby ukrywać ogromny deficyt, to się go przesuwa w inne miejsca, które są nieporównywalnie droższe, bo jak pożycza budżet państwa, wówczas pożycza dużo taniej, niż gdy czyni to np. „fundusz drogowy”. Takie są tego skutki, tymczasem nikt się nad tym nie zastanawia, nikt nad tym nie panuje i nie wie dokładnie jak z tym jest; poziom planowania jest coraz niższy. Po tych rządach będziemy się długo wybrzebywać”.
Jarosław Kaczyński zapytany o rządowy plan konsolidacji finansów publicznych stwierdza, że plan ten to „kilka haseł opracowanych na kolanie”, które on sam mógłby „stworzyć w 10 minut” – to nie jest żaden plan i „nie ma tu nic, nad czym w ogóle warto się choćby przez chwilę zastanawiać”.
Poruszona została również kwestia reformy KRUS – zdaniem prezesa PiS może ona doprowadzić do „skazania na głód części wsi”, zaś w przypadku wielkich gospodarstw, właściciele których „powinni płacić normalne ubezpieczenie” – zmiany przyniosą niewielkie sumy, ponieważ gospodarstw tych jest niewiele.
Podsumowując prezes PiS podkreślił propagandowy charakter rządów Platformy Obywatelskiej „w bardzo poważnej sytuacji”. Jego zdaniem stan finansów państwa jedynie po części wynika z kryzysu gospodarczego – „są jednak i inne przyczyny zawinione przez ten rząd”.

Na moje pytanie o to, jak Prawo i Sprawiedliwość chce odbudować zaufanie swojego naturalnego elektoratu, środowisk patriotycznych, w tych „Kresowiaków”, zaufanie nadwyrężone skompromitowaną obecnie polityką wschodnią, której wyrazem ostatnio stało się nadanie przez Juszczenkę tytułu Bohatera Ukrainy Banderze oraz uznanie za heroiczne organizacje niepodległościowe zarówno OUN jak i UPA, wobec czego ani Prezydent, ani Prawo i Sprawiedliwość, ani żaden organ polskiego państwa nie zareagował oficjalnym potępieniem – Jarosław Kaczyński odpowiada zaprzeczeniem, stwierdzając iż miało miejsce „jednoznaczne oświadczenie prezydenta w tej sprawie” i „nikt nie może mieć wątpliwości co do tego, czy jesteśmy za tym, aby nadawać Banderze tytuł bohatera”. -Nasza polityka wschodnia wynika z założeń strategicznych - mówi prezes PiS. -Polska, która byłaby całkowicie od wschodu otoczona przez Związek Sowiecki, byłaby w nieporównywalnie trudniejszej sytuacji strategicznej. Tylko ludzie skrajnie naiwni, a takich wśród polskich polityków niestety nie brakuje, mogą sądzić, że mamy gdzież poza naszym krajem obrońców gotowych w każdej sytuacji podejmować działania zabezpieczające. Stąd niepodległość Ukrainy jest taka ważna. A Ukraina jest taka, jaka jest. Na pewno źle, bardzo źle czyni dla Polski każdy, kto próbuje tutaj zaostrzać stosunki. Ale nie zmienia to faktu, że ja wielokrotnie nazywałem zbrodnie ukraińskie ludobójstwem. Co możemy w tej sprawie robić, to robimy, ale jednocześnie utrzymujemy stosunki z ludźmi działającymi na rzecz niepodległej Ukrainy, choć nie w każdej sprawie musimy się z nimi zgadzać. Żeby nie żyć w sferze mitów: właściwie to nie ma takiego kraju, z którego elitami politycznymi moglibyśmy się zgodzić w każdej sprawie. Na różne wydarzenia historyczne Polacy i np. Anglicy patrzą inaczej. Właśnie ujrzały światło dzienne dokumenty mówiące o tym, że Anglicy, łagodnie mówiąc, „nie byli wobec nas lojalni” w latach 1939-45 – czy w związku z tym mamy ogłosić, ze nie będziemy utrzymywać z nimi stosunków? Natomiast nie oznacza to, że skoro utrzymujemy stosunki, to nie będziemy o tym pisać. To są dwie strony tego samego medalu.”

Zapytałem się również o Traktat z Lizbony. Jakieś dwa tygodnie temu w „Dzienniku – Gazecie Prawnej” znalazła się niewielka, jak zwykle w takich sytuacjach, noteczka o projekcie zmian konstytucji przygotowanym przez Donalda Tuska, wedle którego m.in. to rząd, z pominięciem parlamentu, „rozporządzeniami z mocą ustawy” bezpośrednio implementowałby do polskiego prawa prawa unijne, co graniczy wręcz z zamachem stanu, będąc kolejnym krokiem w stronę czegoś, co już określa się mianem „post-demokracji”. Z kolei w Unii Europejskiej za politykę zagraniczną odpowiada kobieta, która działała na szkodę własnego kraju i cywilizacji, przyjmując jako skarbnik pewnej organizacji środki pochodzące z sowieckiej wówczas Rosji. Moje pytanie, w kontekście przywołanych przykładów brzmiał: na czym w takim razie polegał negocjacyjne sukces Traktat Lizbońskiego?
”Sukces polegał na tym, że udało się pewne decyzje odwlec na wiele lat i mechanizm z Joaniny został tak skonstruowany, że Polska odzyskała pozycję wśród sześciu najsilniejszych państw europejskich. Ale generalnie traktat jest rozwiązaniem niełatwym – tyle tylko że na to, aby zaryzykować weto, polska elita polityczna i media musiałyby jednolicie popierać prezydenta i rząd, a i wtedy byłoby to bardzo ryzykowne. Przypomnijmy sobie, co się wtedy w Polsce wyprawiało, jak skrajną nielojalność wobec urzędującego prezydenta zabiegającego o polskie interesy wykazywała opozycja i większość mediów. Dlatego to jest pytanie bardziej do Państwa, niż do mnie” - odpowiada Jarosław Kaczyński.

M. Poświatowski

Foto: G. Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 45)Dodaj komentarz
(03-02-2010) a propos :
kłamliwej wypowiedzi dotyczącej Ukrainy - Ostatnie decyzje prezydenta Ukrainy szkodzą dwustronnym stosunkom, ale oficjalnego protestu nie będzie - powiedział szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak komentując decyzje prezydenta Ukrainy honorującą Stepana Banderę i weteranów UPA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2010) Ani Prawa ani Sprawiedliwości :
Wiekszej parodii na sali lustrzanej nie widziałam. Jaro kompletnie nie znając sie na gospodarce komentuje finanse publiczne... nie pierwszej już urody i wiosny Czechowa chcąc zabłysnąć zadaje pytanie "czy by troche tej prywatyzacji do szpitali nie wprowadzic" zapominając o programie antyprywatyzacyjnym pisu, narazając sie na śmieszność. Jacenty Łabno chce usłyszec potwierdzenie że dobrze myśli, że niepubliczne szkoły są gorsze od publicznych, zwiazkowcy jak zwykle "troszczą sie" o zbrojeniówke i przedsiebiorstwa panstwowe - rozbrajajjąc je. A prezio pokazuje, że jest nagi bo nie potrafi odpowiedziec nic tylko atakować PO, że chce się dorobic majątku szkół niepublicznych. Srednia wieku 60l. Jeden z młodych Pisowskich próbuje ratowac sytuacje pytając Prezesa o program dla młodych, nie mogąc sie doczekac czy w najblizszych 10-ciu latach bedzie potrzebny do bardziej odpowiedzialnej funkcji niz wieszanie plakatów. Prezes dumnie broni prywatyzacji szpitali, zapominając ze na sali siedzi Michał Wojtkiewicz - poseł pis, który o ironio pierwszy w tarnowskiem sprywatyzował szpital w Tuchowie. Obok niego Kras, który dokonczył dzieła. Ale prywatne to złe - powtarza Prezes i wszyscy klaszczą. Buchaaaaahahaha....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2010) czytelniczka :
do Ani Prawa ani Sprawiedliwości: dzięki za ciekawą relację ze spotkania :) no to wesoło było.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) spec :
a on tu po co ? księstwo pisowskie chce ogłosić, ta ................ ma miejsce w historii polityki, w historii prawicy , w historii parlamentaryzmu - ma miejsce wyjątkowo niechlubne.... Pa Pa panie prezesie :-) sypie się partyjka , niestety wszechobecny \"układ\" zwycięża :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) Wujek (Jasiek) Dobra Rada :
Do Speca: niestety zwycięża, ale jednak coś się udało. Kiedyś działałby na bezczelnego, a teraz musi cmentarze wykorzystywać i grób zmarłej siostry.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) stanczyk krzysztof :
nie widziałem(a moze przegapiłem)plakatów z informacja o przyjezdzie i spotkaniu! Czyzby obawiano sie wyborców :) i ich niewygodnych pytan?!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) stanczyk krzysztof :
jak za starych dobrych czasów,sami swoi zadaja pytania :))) tak wyglada demokracja totalitarna :))))) I DLA WYBRANYCH!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) ? :
a ci wybrani to RDN czyli kościelna tuba propagandowa PO?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) Weredyk :
Informacja o wizycie Jarosława Kaczyńskiego była ogólnodostępna. Wiadomość o przyjezdzie była rozpropagowana za posrednictwem lokalnych mediow. Coz Panie Krzysztofie przepraszam, ze na Pudelku nie było tej informacji i nie mial Pan możności zapoznania się z ta informacja. Do osoby, która uwaza ze nie ma niczego:) - nie trzeba miec wyksztalcenia ekonomicznego i finansowego, zeby zauwazyc tragedie, ale tez rozumiem, ze wywody ekonomiczny historyka Tuska, ktory zapewne specjalizuje sie w gospodarce trojpolowej Kaszubów w XIV w, przemawiaja do Pana bardziej, niz innych osob, ostatnio doktora nauk prawnych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) psychoultras :
Ani Prawa ani Sprawiedliwości - kłamczuszek z PO ? Ani jedno zdanie z twojego wpisu nie jest prawdziwe więc musisz kolego być wysoko postawioną szychą w tej mafijnej organizacji .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) Jakub Kwaśny www.kubakwasny.pl :
Weredyku, doskonale wiesz, że informacja o wizycie PREZESA pojawiła się na dzień przed jego przyjazdem! Wierz mi, że chętnie bym przyszedł posłuchał, a nawet zadał pytanie. Może nawet jakiś happening zorganizował ;-) no ale niestety, PiS obawiało się tych niewygodnych pytań. Marek Jurek o swoim przyjeździe informował z dużym wyprzedzeniem! o wykładach prof. Kołodko czy prof. Hausnera również informowałem wcześniej! Niestety PREZES jest dobrem reglamentowanym! Tylko dla wybranych. Podobnie jak kiedyś Magister Ziobro - gdzie na spotkanie z mediów weszła tylko TV TRWAM!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) psychoultras :
To było spotkanie z aktywem PiSowskim a nie z wyborcami . Zresztą kto chciał to przyszedł , było kilkanaście znanych osobistości tarnowskich nie związanych z PiSem - np. Pan Ciesielczyk .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) Weredyk :
Mgr Jakubie ta informacja wystarczyla, zeby szczelnie wypelnic Sale Lustrzaną. Zobaczymy czy jak przyjedzie SuperSzmaja to czy uda mu sie tyle osob sciagnac:) Chyba bedziecie musieli sprowadzac towarzyszy z ChRL:) PS Strasznie ciezka masz organizacje:) Faktycznie ciezko sie zorganizowac i przybyc na spotkanie majac wiedze 36 h godziny wczesniej. To prawie niewykonalne:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) bolekiula :
Jarek -Partia!! Partia-Jarek , Jarek Polska!!!Polska z Jarkiem ,Jarek z Polską!!Cała władza dla Parti i Jarka!!Wstydzę się za Tarnów--ostoję kaczyzmu!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) Nieuświadominony :
A kto to jest ten Pan J. Kaczyński, bo nie znam. To ten, który prowadzi Dnie kiepury w krynicy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) TWBolek :
PiS partia bez pomysłu na Polskę!!! ze skostniałą wizją polityki zagranicznej, bez wizji gospodarczej. Wsteczna partia zawsze przegra. Bedzie miala "swój" konserwowy bo nie do końca konserwatywny elektorat, ale przegra bo nie ma wizji POLSKI w przyszłości. zajmowanie się li tylko polityką historyczną, choć ważne i potrzebne, niestety nie wystarczy. Historia jest ważna ale ważniejsza jest nowoczesna i silna gospodarczo POLSKA a taką ofertę (niestety jedyną i nie do końca rewolucyjną) posiada Platforma. dzisiaj w Polsce przedmiotem debaty i sporu politycznego nie jest już historia...przedmiotem sporu jest wizja polski w Europie i na Świecie i w tym wizjonerskim starciu PIS jest skazany na porażkę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) stanczyk krzysztof :
DO WEREDTYK:nie kazdy ma przyjemnosc słuchania RDN,nobo gdzie było info o spotkaniu???A moze na plakatach rozmieszczanych na tablicach TCK,lub konkurencyjnej firmy; a moze Temi,a moze ulotki.Jak byl np.Michalkiewicz,Cenckiewicz to nagłosnione było znacznie wczesniej...i w miare mozliwosci wszedzie.A TAK ROBIA TYLKO CI CO OBAWIAJA SIE WYBORCÓW I ICH ZWYKŁYCH LECZ CZASAMI DOBITNYCH , KONKRETNYCH PYTAN!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) stanczyk krzysztof :
DO TWBOLEK:A czym PO róznie sie od PiS,konkretnie.Tylko nie potym co mowi tylko po tym co robi!NIE MA ZADNEJ ROZNICY W DZIAŁANIU MIEDZY NIMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) milo :
PICH NA PREZYDENTA!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) TWBolek :
nie twierdzę, że PO jest wielka, że się bardzo różni..itd. Że pomysły gospodacze ma fantastyczne. twierdze, że zasadniczo rożne jest podejście PO do kontaktów z sąsiadami i wizja polityki zagranicznej a zwłaszcza jej klimatu i idiotycznego pisowskiego machania szabelką. twierdze że podejście do własności prywatnej, konstrukcjii zasad funkcjonowania słkużby zdrowia, mediów publicznych itd...jest zasadniczo różna. każdy jest ww stanie to zobaczyć. Oczywiście, w szczegółach nie wygląda to tak różowo i tu jestem w stanie się zgodzić. Gdyby te parie się nie różniły nie byłoby takiego sporu w Polsce, to oczywiste!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) podżegacz :
i tak oto POLITYKA HISTORYCZNA ustąpiła miejsca POLITYCE STRATEGICZNEJ permanentny ahistoryczny konformizm , niestety podobnie "kaczyzm " traktuje moralność , ekonomię ( choćby przykład byłego tarnowskiego senatora zrzuconego tutaj z Gdańska - Glapińskiego )

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) Pytanie? :
Czy Pis w Tarnowie ma więcej Weredyków.:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) ja :
na szczęście to tyko uzurpator naszej opinii, ale nie jest członkiem partii, tylko wiernym wynanawcą J. Rojka, proszę tego człowieka w żade sposób nie wiązać na PiS - to tylko luźny komentator

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) Weredyk :
Jak juz niejednokrotnie wskazywalem jestem tylko szeregowym sympatykiem PiSu. Jeszcze nie zasluzylem na wstapienie w szeregi, ale ktoz to wie co przyniesie przyszlosc:) PS Faktycznie na pewno Panie Krzysztofie Stanczyk - JK na sama mysl o mozliwosci zadania przez Pana pytania struchlal:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) Leliwa :
Czy wy wszyscy jesteście ślepi i nie widziecie, że nasz pan prezydent odniósł wlaśnie oszałamiający sukces w dziedzinie polityki wschodniej i polityki historycznej, czyli w sztandarowych obszarach swojej wybitnej, nadzywczaj skutecznej, godnej wielkiego męża stanu działalności w obronie interesów oraz ku podtrzymania tradycji naszego narodu? Oto wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy konsekwentną poltyką chcą osiągać godne cele narodowe. Wzorzec skuteczności. Brawo!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2010) Weredyku :
przeczytaj uwaznie drugi komentarz Ani Prawa ani Sprawiedliwości ,skup się:) i już wiecej nie komentuj bo tylko szkodę przynoisz pisowi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) sympatyk PO :
W następnym tygodniu z mieszkańcami miasta spotka się premier D.Tusk i Z.Chlebowski. Serdecznie zapraszamy. Miejsce: cmentarz w Tarnowie-Krzyżu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) :-) :
spotkanie od strony bezpieczeństwa prawnego zabezpiecza Samoobrona, od strony tolerancjii LPR natomiast JK - hmmm zimno , więc ekoberety :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) Weredyk :
Nie skupiam sie nad glupstwami:) Zawsze mozesz Ty odniesc sie do komentarza. PS Do sympatyka PO - niezle. 10:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) Weredyku :
Czy Ty potrafisz sie skupić:).Nigdy cie do tego pis nie przyjmą. Ani Prawa ani Sprawiedliwości : Wiekszej parodii na sali lustrzanej nie widziałam. Jaro kompletnie nie znając sie na gospodarce komentuje finanse publiczne... nie pierwszej już urody i wiosny Czechowa chcąc zabłysnąć zadaje pytanie "czy by troche tej prywatyzacji do szpitali nie wprowadzic" zapominając o programie antyprywatyzacyjnym pisu, narazając sie na śmieszność. Jacenty Łabno chce usłyszec potwierdzenie że dobrze myśli, że niepubliczne szkoły są gorsze od publicznych, zwiazkowcy jak zwykle "troszczą sie" o zbrojeniówke i przedsiebiorstwa panstwowe - rozbrajajjąc je. A prezio pokazuje, że jest nagi bo nie potrafi odpowiedziec nic tylko atakować PO, że chce się dorobic majątku szkół niepublicznych. Srednia wieku 60l. Jeden z młodych Pisowskich próbuje ratowac sytuacje pytając Prezesa o program dla młodych, nie mogąc sie doczekac czy w najblizszych 10-ciu latach bedzie potrzebny do bardziej odpowiedzialnej funkcji niz wieszanie plakatów. Prezes dumnie broni prywatyzacji szpitali, zapominając ze na sali siedzi Michał Wojtkiewicz - poseł pis, który o ironio pierwszy w tarnowskiem sprywatyzował szpital w Tuchowie. Obok niego Kras, który dokonczył dzieła. Ale prywatne to złe - powtarza Prezes i wszyscy klaszczą. Buchaaaaahahaha....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) do poprzednika - podżegacz :
obarczanie odpowiedzialnością Krasa za prywatyzacje szpitala to z lekka nieporozumienie mianowany wtedy do "przygotowania pod prywatyzację " nowy dyrektor tuchowskiego szpitala – manager Krzysztof Jagiełło to człowiek Grada -" profesjonalnie "dokończył dzieła i poszedł robić porządek w Zakładach Mechanicznych , w sumie PO-PIS tutaj podzielił się tylko dla ściemy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) do poprzednika :
to jest klasyczny przykład kłamstwa. otóż decyzje podejmował pan M. Kras, który jak wszyscy wiemy nie zrobi nic bez Wojtkiewicza! Co więcej służba zdrowia podlega pod niego w powiecie. Co więcej co by "szybko" dokończyć prywatyzacje wprowadzil do Tuchowa swojego człowieka niejakiego pana Klisiewicza! To była najważniejsza i najpilniejsza z rzecz jaką Starosta Kras po objęciu funkcji chciał zrobić.Bo Tuchów stanowił niezwykłe obciążenie dla Powiatu . Czasem miałem wrażenie, że troszkę dopychał to sprawę kolanami. (np. umowę dzierżawy ze spółką )A na koniec powiem, żw Kras w gruncie rzeczy dobrze zrobił fakt, że nie po myśli pisowskich nieudaczników ale dobrze, ta prywatyzacja była potrzebna! I co sie stało? Ano nic.Protestów nie ma szpital działa spółka inwestuje. Co w tym złego?poprostu prywatne jest lepsze. samorządowcy wiedzą co robić a Kras mentalnie bardziej pasuje do \platformy niż do pis-u. takie mam wrażenie. Jakoś Kras nie pasuje mi do rojka.poprostu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) sprostowanie :
właściwie podlegała bo już nie ma wydziału zdrowia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) do leliwa :
właściwie to o co ci chodzi? pytam z ciekawości. brzmi to raczej jak kpina i chyba nią jest. mylę się?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) eradycator :
do @ sprostowanie Starosta Kras dostał Krzysztofa Jagiełło jak kota w worku i raczej nie miał nic do powiedzenia w temacie , zrobił co mu kazali ( być może nawet PSL mógł być wmieszany w te nominację) , , Kisiewicz pewnie był tylko listkiem figowym finału całej operacji prywatyzacyjnej tuchowskiego szpitala , , że Kras jest krnąbrnym członkiem PIS wiadomo , ale czy czy nadal jest bezwolny wobec swoich politycznych dobrodziejów to nie jest takie oczywiste http://www.nowamalo polska.pl/newsysn/formatka.php ?idwyb=1737 artykuł Łukasza Winczury z Gazety Krakowskiej 2008-03-31 tez ciekawy a dot Zakładów Mechanicznych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-02-2010) ciekawy :
Do Psychoultrasa , od kiedy to kierownik domu kultury spod Dabrowy Tarnowskiej p.Ciesielczyk jest tarnowsk ą osobistością??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2010) domyślny :
Ciekawy. Odkąd Lech Wałęsa, noblista debatuje z nim w programie telewizyjnym?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-02-2010) eradycator :
do @ ciekawy - Psychiultras ma racje , kto chciał to przyszedł , Ciesielczyk pofatygował był się również na Marka Jurka, "reklamowanego" dużo wcześniej , a zignorowanego przez szerokie grona tutejszych dupolizów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2010) M.P. :
Kaczyński przyjechał, aby dokończyć dzieła swojej kłamliwej historii i pożegnać się z Weredykiem. Była wazelinka? Papa kaczuszko. Dobrze, że troszkę wiatr wieje, bo przynajmniej smrodu nie czuć. I nie dyskutujcie z Weredykiem, szkoda czasu ... Wasze słowa jak grochem o ścianę. Wyprany ma mózg i tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-02-2010) rozbawiony :
Smród za to czuć na cmentarzu, gdzie swoje biura poselskie mają posłowie PO. A od kręcenia lodów krew i spermę (za J.Palikotem) mają na twarzy. Dodatkowo, premier PO Tusk, chwali się w Radiu Zet, że musiał pokazać Schetynie "kto tu rządzi". Aparat państwa wykorzystuje się w walce między chłopcami z boiska. Rewelacja. Ale Kaczyński oczywiście śmierdzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-02-2010) M.P. :
Rozbawiony, to że Kaczyński śmierdzi, to powiedziałeś ty a nie ja :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2010) rozbawiony :
M.P. nie zasłaniaj się wiatrem! :-D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2010) maj :
do psychultrasa - Marek Ciesielczyk bedzie Ci dozgonnie wdzieczny zes go publicznie nazwal osobistoscia, zauwaz, gdzie ten biedak sie wpycha - tylko na obrzeza marginesow, bo gdzie indziej by go smiechem zabili

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2010) FELEK DZIERZYNSKI :
spieprzaj dziadu.!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2010) DZIAD :
NIE BEDE GŁOSOWAŁ NA PIS

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl