Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W szpitalu Św. Łukasza wydłużają się kolejki    -   06/2/2010
Dłuższe oczekiwanie w „Łukaszu”
Wyraźny wzrost liczby pacjentów na niektórych oddziałach Szpitala wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie obserwuje się w pierwszym miesiącu bieżącego roku w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. –To może oznaczać wydłużenie okresu oczekiwania na zabiegi planowe, bo łóżek w szpitalu nie przebywa – przestrzega Anna Czech, Dyrektor Szpitala.

Ogloszenie

Więcej pacjentów przyjmuje się przede wszystkim na oddziale okulistyki, neurologii i kardiologii. W przypadku okulistyki w styczniu przyjęto o ponad 10 procent pacjentów więcej niż przed rokiem. Gdyby taka tendencja utrzymała się w kolejnych miesiącach, to kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia medyczne na tym oddziale byłby wypełniony już po połowie roku. Więcej pacjentów niż przed rokiem leczono w styczniu także na oddziale neurologii. W tym przypadku wzrost jest co prawda niewielki, ale trzeba pamiętać, że w minionym miesiącu oddział był remontowany. Po sfinalizowaniu prac należy spodziewać się zasadniczo większej liczby pacjentów. Znacznie więcej osób niż w roku ubiegłym trafiło także na Oddział Kardiologii i Oddział Wewnętrzny I i Nefrologii z Ośrodkiem Dializ.

Utrzymanie się tej tendencji może powodować wydłużenie się kolejek przyjęć planowanych. Powód jest prosty. Szpital ma ograniczona liczbę łóżek i nie jest w stanie przyjąć więcej pacjentów niż ma łóżek. Zawsze w pierwszej kolejności opieką obejmowane są osoby w najcięższych stanach, których życie znajduje się bezpośrednim zagrożeniu. Im takich przypadków jest więcej, tym mniej wolnych miejsc dla osób leczonych na schorzenia nie wymagające natychmiastowej interwencji. w konsekwencji pacjenci będą musieli uzbroić się w cierpliwość. –Prosimy o wyrozumiałość, ponieważ nie możemy ani zwiększyć liczby łóżek ani zwiększyć kontraktu, by zatrudnić większą liczbę lekarzy – tłumaczy Dyrektor Anna Czech.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947