Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Budująca rezolucja Młodzieżowej Rady Miasta    -   09/2/2010
W obronie krzyża
Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie uchwaliła – co by tu nie mówić: niezwykle budującą dla katolików i obrońców rzeczywistej wolności - rezolucję poparcia dla rezolucji nr 20/09 z dnia 30 listopada 2009 o szacunek dla krzyża Sejmiku Województwa Małopolskiego. -Uznaliśmy, że Młodzieżowa Rada Miejska, która ma reprezentować młodzież w naszym mieście nie może zachować obojętności wobec wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Podczas ostatniego spotkania Młodzi Radni postanowili pójść śladem Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz „senioralnej” Rady Miejskiej” - tak o wyjątkowej rezolucji mówi Dawid Solak, Rzecznik Prasowy MRM w Tarnowie.

Ogloszenie
>

A oto treść samej rezolucji:
”Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie, jako ciało reprezentujące interesy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Miasta Tarnowa wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka orzekającego, iż krzyż wiszący w klasie szkolnej „narusza prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz wolność religijną uczniów". Jako młodzi ludzie, których sprawa ta w bezpośredni sposób dotyczy uważamy, że demokracja to m.in. obrona praw mniejszości, ale nie wtedy, gdy obrona tych praw godzi w uczucia religijne większości. Uważamy, że w instytucjach publicznych kraju, który swoją kulturę, tradycję i historię wywodzi z chrześcijaństwa, obecność krzyża jest rzeczą naturalną. Dlatego Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie pragnie wyrazić najwyższy szacunek dla inicjatywy Sejmiku Województwa Małopolskiego.”
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 17)Dodaj komentarz
(09-02-2010) eee :
wspaniała rezolucja. nie ma co. amen

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2010) ktoś :
jako obywatel Tarnowa jestem dumny, że mamy w mieście taką młodzież pozdrawiam serdecznie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2010) Czosnek :
Bardzo dobra inicjatywa ! :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2010) sasasa :
będziemy bronić praw mniejszości, ale tylko gdy te prawa należą do większości - to jest piękne!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2010) wojtek :
mlodziezowa rada niech wyluzuje .nikt nic nie zrobi.chodzi o ducha wykladni prawa.po za tym jest potrzebny jakis barbarossa umowmy sie na rynku i ruszajmy na Jerozolime.czwarta wojne krzyzowa czas zaczac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2010) chrzescijanskimuzulmaninztybetu :
proponuje kazda sale lakcyjna i urzad obwiesic wszystkimi znanymi symbolami religijnymi, bedzie koloowo i nikt nie bedzie sie czul urazony =] super.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2010) Legalny Banita :
Dawniej przynajmniej ludziom chciało się ruszyć tyłek dalej niż do granic swojej wioski , bo mieli cel i tego się trzymali, nawet z narażeniem życia. Ale zblazowany kosmopolita tego nie zrozumie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2010) woytek :
chcialbym przypomniec ze ci ktorym sie chcialo ruszyc tylek zdobyli i zlupili doszczetnie konstantynopol / stolice cesarstwa od wiekow chrzescijanskiego gdyby jeszcze jakies watpliwosci zawsze do uslug

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2010) lengyel :
Tarnowska młodzież to perły w koronie. Świecą dobrym przykładem na cały kraj. Są naszą chlubą i dumą. Jeszcze Polska nie zginęła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2010) emil :
a nie powinien być to znak ryby? chyba przyjemniejszy. no ale krzyż jest wygodny bo pozostał po starych wierzeniach pogańskich i nie trzeba było przed wiekami burzyć wszystkich świątyń i monumentów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2010) rrrrrrr :
chłopa przybili do krzyż a reszta na to patrzy i bije pokłony ,jedni i drudzy są niezle porąbani w głowe !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2010) praworzadny obywatel :
Ja sie tylko zastanawiam kto mlodych ludzi uczy takich rzeczy jak protestowanie przeciwko wyrokowi legalnej wladzy sadowniczej? Chyba nie tedy droga! Niezaleznie od tego czy mi sie wyrok podoba czy nie to uwazam, ze po to istnieja okreslone ramy prawne zeby w nich sie poruszac. I na kazde rozwiazanie prawne, sa prawne metody dochodzenia wlasnej racji. Protestowanie przeciwko wyrokowi wladzy sadowniczej nie jest chyba przykladem dobrej postawy obywatelskiej i nie tego spodziewalbym sie po tych ktorzy prowadza i nadzoruja wychowanie mlodych ludzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2010) ????? :
rezolutna - rezolucja poparcia dla rezolucji........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2010) Ninja :
jako wielki biały ninja popieram inicjatywę młodych tarnowian i proponuję w ogóle żeby polska była państwem wyznaniowym! Precz z niewierzącymi oraz innymi! Więcej katolickich świąt! Obowiązkowe msze dla urzędników państwowych! I tora naga san!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2010) Marcin :
Pięknie! Brawo. Odwagą jest wybierać dobro.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2010) wolny czlowiek :
Oto nastepny przyklad profanacji krzyza.Wieszaja go wyzej niz godlo panstwa,politycy nie rozumieja co to znaczy neutralnosc nawet jesli po jednej stronie jest 10 osob a po drugiej 1 osoba,nie rozumieja co to demokracja uczepiajac sie i praktykujac dyktature demokracji,wplataja w to mlode pokolenie ktore bedac indoktrynowane przez KrK od malego nie majac szansy na poznanie innych religi i filozofi,mlodziez ktora ponoc ma byc nasza przyszloscia-w jaki sposob ojcowie wyobrazaja sobie ze ta mlodziez kiedys w przyszlosci bedzie oceniac w sposob sprawiedliwy i demokratyczny,bez uprzedzen i przekupstwa ideologicznego ze strony KrK.Nie ma takiej gwarancji.Ktos tu wyrazal wspaniale osiagniecia kleru w budowie Polski,polskosci a zwlaszcza niepodleglosci.Ciekawe bo to ponoc dzieki pewnym osoba KrK stracilismy niepodleglosc i dokonano rozbiorow Rzeczpospolitej.Czy ktos chce wcisnac nam osobom bardziej obiektywnym jakas ciemnote,jakas nowa historie.No coz tak to bywa kiedy przewodnia sila polityczna zwlaszcza w diecezji tarnowskiej jest KrK-najbogatsza i najmocniejsza instytucja nie tylko w Tarnowie ale rowniez w kraju.Proponuje tej mlodziezy malowanie krzyzy na wszystkich ulicach Tarnowa,przeciez to tez publiczne tak jak szkoly,urzedy,przedszkola,szpi tale-za wyjatkiem kosciolow i plebani,one nie sa publiczne;ale ironia losu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2010) do wolnego człowieka :
W Twojej bełkotliwej wypowiedzi zainteresowało mnie jedno: co to jest KrK? Będę wdzięczny za informację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl