Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski: podpisano umowy na modernizację dróg powiatowych    -   11/2/2010
Modernizacja dróg powiatowych
W środę, 10 lutego, w Starostwie Powiatowym w Tarnowie podpisano umowę na modernizację dróg powiatowych. Prace zostaną dofinansowane z Małopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Przetargi na remonty tras: Tarnów-Ryglice oraz Siepietnica-Lubaszowa są już rozstrzygnięte. Roboty zaczną się wiosną a zakończą jeszcze w 2010 roku.

Ogloszenie

Podpisy pod umowami złożyli: wicemarszałek województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, starosta tarnowski Mieczysław Kras oraz odpowiedzialny za inwestycje drogowe Adam Szpak, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.
Drogi, które zostaną wyremontowane w najbliższych miesiącach, są najbardziej uczęszczanymi drogami zarządzanymi przez powiat tarnowski. Dlatego prace będą miały bardzo szeroki zakres obejmujący zarówno położenie nowych nawierzchni, budowę chodników oraz zatok i wiat autobusowych, a także barier ochronnych. W sumie remonty obejmą 17,6 km dróg. Również koszty modernizacji są bardzo wysokie – wyniosą około 15 mln zł. -Pierwotnie miało to być 3 mln więcej, ale po rozstrzygnięciu przetargów okazało się, że firmy są w stanie wykonać prace za mniejsze pieniądze – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras. Korzystne dla samorządu powiatowego jest to, że w 85 procentach modernizacja zostanie przeprowadzona dzięki środkom Unii Europejskiej. Powiat dołoży jedynie 15 procent. –Jestem bardzo zadowolony ze współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie. Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji zadowoleni będą również kierowcy, którzy otrzymają dobrą infrastrukturę drogową – powiedział podczas podpisania umowy wicemarszałek Roman Ciepiela.

Modernizacja w liczbach:

Modernizacja drogi powiatowej Nr 1357K Tarnów – Ryglice – Ołpiny w miejscowości Skrzyszów – odcinek o długości 6,234 km oraz miejscowości Szynwałd – odcinek o długości 2,973 km
Rozpoczęcie inwestycji – luty 2010
Planowane zakończenie inwestycji – grudzień 2010
Koszt realizacji inwestycji – 9 563 750,00 zł, w tym:
- dotacja 8 129 187,50 zł ze środków UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) – 85% kwoty
- środki własne powiatu tarnowskiego – 1 434 562,50 zł – 15% procent kwoty.
Droga Tarnów-Ryglice jest głównym szlakiem komunikacyjnym łączącym południowo – wschodnią część powiatu z miastem Tarnowem. Droga stanowi również bezpośrednie połączenie z drogą krajową nr 4, łączącą tę część województwa z Krakowem. Droga zapewnia również dostęp do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Zielony Park Przemysłowy „Kryształowy” w Tarnowie o powierzchni 360 ha (zlokalizowanym w północnej części Tarnowa). Przebudowa drogi powiatowej na dwóch odcinkach (w miejscowościach Skrzyszów i Szynwałd) będzie obejmowała: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni na całej długości, budowę zatok autobusowych, wyprofilowanie zjazdów indywidualnych i publicznych, regulację ścieków, utwardzenie poboczy oraz budowę chodników. W efekcie droga zostanie zmodernizowana na odcinku o długości 9,207 km.

Modernizacja drogi powiatowej Nr 1387K Siepietnica – Lubaszowa w miejscowości Jodłówka Tuchowska i Lubaszowa – odcinek 8,400 km
Rozpoczęcie inwestycji – luty 2010
Planowane zakończenie inwestycji – grudzień 2010
Koszt realizacji inwestycji – 9 085 349,00 zł, w tym:
- dotacja 7 722 546,65 zł ze środków UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) – 85% kwoty
- środki własne powiatu tarnowskiego – 1 362 802,35 zł – 15% kwoty.
Droga powiatowa Siepietnica – Lubaszowa ma bezpośrednie połączenie z drogą wojewódzką nr 977, w całości jest zlokalizowana na obszarze Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. Droga biegnąca przez odcinek województwa podkarpackiego łączy się z bardzo uczęszczaną przez kierowców drogą krajową nr 28 w miejscowości Siepietnica.
Przebudowa drogi powiatowej na odcinku o długości 8,4 km przebiegającej przez dwie miejscowości gminy Tuchów: Jodłówkę Tuchowską i Lubaszowi obejmie m.in. wybudowanie chodników, a istniejące poddane zostaną modernizacji. Wybudowany zostanie jeden most, zmodernizowane zostaną pobocza, powstaną trzy zatoki autobusowe oraz peron przystankowy, a także 720 metrów barier ochronnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(11-02-2010) zakłopotany :
Czy nie mozna zorganizowac kursu Nauka Jazdy po malym rondzie dwupasmowym ? Przeciez , to , hihi co sie czasem dzieje na slawetnym jednodobowym rondzie jest tragikomiczne.....male rondko - dwa pasy, nie ma jak zjechac prawidlowo z pasa wewnetrznego na zewnetrzny i dopiero wtedy skrecic w prawo. Ludzie mimowoli zajezdzaja sobie droge, paranoja. Mysle, ze tylko naszej wrodzonej polskiej inteligencji zawdzieczamy, to , ze wogole jakos w miare bezkolizyjnie jezdzimy po tym rondzie . Jednopasmowe rondo takze niczego nie rozwiaze przy tak duzym natezeniu ruchu, a wprowadznie zachodniego systemu pierszenstwa wjezdzajacych na rondo , czyli wszechstronna regula pierwszenstwa dla prawej strony , to chyba by juz byla kompletna jedna wielka stluczka....Ale i tak to rondo jest o wiele drozniejsze od swiatel , mowie o rondzie sloneczna - starodabrowska.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2010) Rubens :
To rondo jest na szybko robione. Raz, że powinni zbudować bypass dla kierowców skręcających w prawo tak, by nie wjeżdżali na rondo. Powinni powiększyć średnice tego ronda, a dwa, że jest dozwolony zjazd z lewego pasa ronda i to stwarza potencjalną kolizję wjężdżający na rondo zjeżdżający z lewego pasa. Ronda dwupasmowe są ok, ale są z reguły dużo większe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2010) oki :
rondo jest ok, tych ze wsi prosimy o nie kierowanie sie w strone tego ronda pozdr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2010) podżegacz :
jednym z bardziej patologicznych miejsc jest skrzyżowanie w Zgłobicach , kto wymyślił coś takiego , czemu nie może być tam ronda - czy jeżeli nie może ono być okrągłe, to niech by było nawet eliptyczne , ale nie to co jest w chwili obecnej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2010) do oki :
To co tam robisz? Skoro dla Ciebie takie rondo jest ok, to najwyraźniej normalnego ronda na oczy nie widziałeś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2010) kierowca :
rondo na słonecznej-starodąbrowskiej jest jedną wielką porażką inżynierów, którzy owe rondo projektowali!!!! oprócz tego że jest dużo za małe, i ciężko jeździć na nim prawidłowo, to na dodatek szkoły jazdy wjeżdzaja powodując utrudnienie ruchu bo instruktorzy również nie umieją sie na nim poruszać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2010) obserwator :
Może ci panowie co podpisują umowy na remonty dróg przejechali by się do Lubaszowej i Jodłówki i zobaczyli jak marnotrawi się pieniądze.Miała być przebudowa i modernizacja a to co robią to czysta fuszerka. Ta droga rozpadnie się szybciej niż stara!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947