Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   MB Szkaplerzna na Burku od 150 lat   -   15/7/2004
Uroczysta msza św. o godz. 18.30 rozpoczęła dziś tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku. Coroczny odpust zgromadzi, jak co roku, tysiące pielgrzymów. W tym roku przypada 150 rocznica sprowadzenia obrazu do drewnianego kościółka. W piątek – główny dzień uroczystości – wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel.

Ogloszenie

RDN Małopolska będzie transmitować jutrzejszą Mszę św. w sanktuarium o godzinie 18.30.

Właśnie ukazała się drukiem 550-letnia historia kościoła na Burku. Autorem opasłego tomu (400 stron) jest ks. Kazimierz Talarek .
W książce znalazły się nie publikowane dotąd wydarzenia z życia parafii, począwszy od wizytacji kanonicznych z XVI wieku.
Ks. Talarek sporo uwagi poświęcił przykładom łask wyproszonych za wstawiennictwem Matki Bożej Szkaplerznej. Spisane zostały one w specjalnych księgach. Niestety do dziś zachowała się tylko jedna z nich. Jest w niej 180 wpisów. Ludzie dziękują w niej Pani Szkaplerznej m.in. za uzdrowienie z ciężkich chorób, odmianę życia, uwolenienie z więzień i ocalenie z obozów śmierci.
Docierając do historycznych źródeł tarnowskiego sanktuarium ks. Kazimierz Talarek odkrył, że w tym roku przypada 150 rocznica przybycia obrazu Matki Bożej Szkaplerznej do kościoła "na Burku". Być może niebawem cudowny wizerunek doczeka się koronacji.
Książka powstawała 9 miesięcy - to pierwsza tak obszerna publikacja dotycząca historii świątyni. Do tej pory można było znaleźć jedynie krótkie wzmianki z życia parafii.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947