Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert z cyklu „Młody Jazz”    -   17/2/2010
„Kreszendo” w TCK
Obok nowej propozycji zatytułowanej „Młody Jazz” w kulturalnej ofercie Tarnowskiego Centrum Kultury wciąż pozostają koncerty jazzowe artystów, stojących na szczycie polskiej stawki muzycznej. Przypominamy: 19 lutego o godz. 19:30 w Piwnicach TCK odbędzie się koncert fantastycznej krakowskiej formacji, którą tworzą znakomitości polskiej sceny muzycznej: Adam Niedzielin, Leszek Szczerba, Jacek Królik, Grzegorz Piętak i Marek Olma. Taki skład gwarantuje ogromne emocje i niezapomniane wrażenia. W warstwie muzycznej „Kreszendo” serwuje własny repertuar w Smooth Jazzowym klimacie z elementami Funky i Fusion. Niebanalnie kompozycje, ozdobione są bogatymi aranżacjami oraz wirtuozerskimi solówkami. Na koncercie w Tarnowie usłyszymy materiał z ostatniego albumu „Tu i teraz". Bilety w cenie 25 zł.

Ogloszenie
>

Zespół Kreszendo powstał w 2003 r. w Krakowie. Historia grupy sięga jeszcze roku 1993, kiedy część jego członków tworzyła Jazz Trio. Wtedy zespół w składzie Adam Niedzielin, Grzegorz Piętak, Irek Głyk sięgnął po główną nagrodę w Konkursie Jazz Juniors w Krakowie prezentując kompozycje i stylistykę realizowaną później w Kreszendo. Jazz Trio związane było z Wydziałem Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach gdzie studiowali jego członkowie. Następnie w poszerzonym już o saksofon składzie zespół pod zmienioną nazwą na Jazz Sound Quartet wystąpił w ramach recitali dyplomowych Grzegorza Piętaka i Adama Niedzielina. W takiej formule zagrał wiele koncertów w klubach jazzowych całego kraju. Potem drogi muzyków rozeszły się, by na nowo zejść się tworząc zespół Kreszendo. Impulsem do jego powstania była chęć realizacji własnych pomysłów muzycznych i propozycja zarejestrowania i wydania płyty. Pomagała w tym sprzyjająca atmosfera krakowskich klubów jazzowych, w których zespół mógł prezentować swoją muzykę.
W 2003r. zespół nagrał swoją pierwszą płytę o tytule „Stało się”, wydaną nakładem wytwórni Sony Music. Drugą płytę "Tu i teraz” zespół wydał w roku 2007 r. nakładem Fundacji Poemat. Gościnnie wystąpili na niej m.in. Magda Steczkowska, Adam Wendt, Jerzy Główczewski i Adam Bałdych.
Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów na terenie całego kraju, a także udział w Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym, na którym gościnnie z grupą wystąpił jeden z najlepszych perkusjonistów na świecie Hakim Ludin i legenda światowej grupy Tower of Power David Garibaldi. Muzykę Kreszendo można zaliczyć do nurtu Smooth Jazzowego.

Adam Niedzielin - piano
Urodził się w 1969 r. w Lęborku. Tam ukończył szkołę muzyczną 1 stopnia. W 1989 r. otrzymał dyplom z wyróżnieniem Liceum Muzycznego w Gdańsku w klasie fortepianu. W tym okresie zaczyna współpracować z gdańskimi zespołami jazzowymi (Retro Seven, Big-Band Jerzego Partyki). W 1989 rozpoczyna studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu pod kierunkiem Andrzeja Zubka. Rok później wraz z zespołem Jazz Septet bierze udział w Konkursie Jazz Juniors w Krakowie, gdzie zdobywa pierwsze miejsce. Ten sukces otwiera drogę do zagrania koncertów w najbardziej znanych klubach jazzowych i wzięcia udziału w Pomorskiej Jesieni Jazzowej. W między czasie Niedzielin żywo uczestniczy w przygotowaniu recitali dyplomowych wielu studentów akademii. Od 1991 r. zaczyna współpracę z krakowskim zespołem bluesowym Dekiel, który gra wiele koncertów w Polsce jak i za granicą. Bierze również czynny udział w projektach artystów o różnym rodowodzie muzycznym. Między innymi jest członkiem zespołu Mariusza Lubomskiego, wykonawcy z gatunku piosenki autorskiej. Wraz z Big Bandem Zygmunta Kukli towarzyszy gwiazdom polskiej sceny na festiwalach w Opolu i Kołobrzegu. W 1992 r. zdobywa wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. W następnym roku wraz z zespołem Jazz Trio jest laureatem pierwszej nagrody w Konkursie Jazz Juniors. Jazz Trio będzie zalążkiem obecnego projektu muzycznego o nazwie Kreszendo. W 1994 r. otrzymuje dyplom z wyróżnieniem Akademii Muzycznej w Katowicach. W tym samym roku przenosi się do Krakowa. Tam współpracuje ze Smooth jazzową formacją Mr. Bobers Friends. Zostaje członkiem kwintetu Marka Bałaty, uznanego wokalisty jazzowego. Prowadzi działalność edukacyjną, ucząc w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest cenionym muzykiem sesyjnym i studyjnym. Uczestniczy w nagrywaniu płyt i koncertach wielu wykonawców (Tilt, Chłopcy z Placu Broni, Wawele, Pudelsi, Zbigniew Wodecki). Od 1996 r. towarzyszy na koncertach Formacji Nieżywych Schabuff. Jest członkiem zespołu Anny Treter. Współpracuje z bluesowym zespołem Bluesmobile Tadzia Pocieszyńskiego. W ostatnim czasie realizuje własne pomysły muzyczne jak pop-soulowa grupa Indigo, oraz Smooth jazzowy zespół Kreszendo.

Jacek Królik - gitara
Urodził się 2 grudnia 1967 w Krakowie. Jest absolwentem szkoły muzycznej 2st im. W. Żeleńskiego w Krakowie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Specjalność Budowa Pieców, Gospodarka Cieplna i Ochrona Środowiska. Od roku 1986 członek i współzałożyciel blues-rockowego zespołu Dekiel, jednocześnie działający w zespole Chłopcy z Placu Broni, jednego z laureatów festiwalu Jarocin 1987. W roku 1988 na Festiwalu Piosenki Studenckiej otrzymał wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty festiwalu. Od roku 1989 rozpoczyna paroletnią współpracę ze znanym jazzmanem Markiem Stryszowskim tworząc kolejne wcielenie zespołu Little Egoists. Owocem tej współpracy były liczne trasy koncertowe po całej Europie oraz płyta "Two Fingers". Jednocześnie Królik współpracuje z wieloma krakowskimi formacjami z pogranicza jazzu i rocka (m.in. Funk de Nite, Equinox, Patchwork). Po zakończeniu edukacji muzycznej oraz inżynierskiej Królik współpracował z wieloma artystami i zespołami stanowiącymi trzon polskiej sceny "rozrywkowej", dzieląc swój czas zarówno na działalność koncertową jak i liczne projekty studyjne. J. Królik pracował w tym czasie z G. Stróżniakiem w kolejnej odsłonie zespołu Lombard. Później z Urszulą i Staszkiem Zybowskim przy ich autorskim projekcie "Biala Droga". Jednocześnie współtworzył zespoły Justyny Steczkowkiej i Renaty Przemyk. Od roku 1997 na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Pracował ponadto z Edytą Gorniak, zespołami For Dee, Tilt, Pudelsi. Od 1999 wraz z grupą przyjaciół "z podwórka" współtworzy zespół Brathanki. Zespół od początku swego istnienia dał ponad 600 koncertów i sprzedał prawie 500 tys. płyt. Od roku 2003 Jacek Królik współtworzy grupę Kreszendo.

Leszek Szczerba - saksofony
Krakowski muzyk jazzowy, saksofonista. Urodzony w drugiej połowie dwudziestego wieku w Krakowie. Tam też ukończył szczęśliwie studia na Akademii Muzycznej. Krakowski sideman współpracujący z wieloma największymi postaciami sceny jazzowej i gwiazdami estrady polskiej i nie tylko. Występuje między innymi w Groborz-Kudyk Quintet i Spektrum Session Ryszarda Styły. Od 1994 roku jest stałym członkiem zespołu Grzegorza Turnaua, w którym gra na klarnecie i wszystkich saksofonach. Członek projektu muzycznego Śrubki.

Grzegorz Piętak - bas
Urodził się 09 sierpnia 1968 r. w Wadowicach. Jest mieszkańcem małej miejscowości o nazwie Ryczów, leżącej w okolicach ww. Wadowic. W 1994 r. został Absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Uczelni. Jego pierwsze próby profesjonalnego grania wiążą się z zespołem bluesowym Dekiel, z którym miał przyjemność grać kilka lat (przełom lat 80/90). Wraz z kolegami mógł szlifować swój warsztat muzyczny jak również nabywać doświadczenia koncertowego i poznawać tajniki pracy w studio. Następnym etapem jego muzykowania był zespół "Little Egoists" Marka Stryszowskiego, z którym koncertował w Polsce jak również z wielkim powodzeniem niemal w całej Europie. Lata studiów były okresem fascynacji jazzem, kontrabasem. W roku 1992 z zespołem Jazz TRIO Zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Miał też okazje grać z takimi muzykami jak: Adam Kawończyk, Marek Bałata, Wojciech Groborz, Leszek Szczerba, Adam Buczek, Marcin Jahr, Beal Street Band. Brał również udział w Festiwalach "Solo, Duo, Trio" oraz "Jazz nad Odrą" Lata 1995 - 2000 to okres pracy w zespole akompaniującym Maryli Rodowicz, z która nagrał dwie płyty: "Przed zakrętem", "Karnawał 2000". Równocześnie pracował, jako muzyk sesyjny. Między innymi z Anną Szałapak z Piwnicy pod Baranami. W 1998 roku wraz z kolegami założył zespół, który w roku 2000 zadebiutował na scenie pod nazwą BRATHANKI i z tym zespołem jest przede wszystkim utożsamiany. Od roku udaje mu się pogodzić grę w Brathankach z innymi rzeczami takimi jak: współpraca z zespołem Moonlight Walk Jazz Quartet, oraz Kreszendo. Od ośmiu lat współpracuje również z Piwnicą Św. Norberta. Jest to grupa artystów muzyków, śpiewaków, aktorów koncertując cyklicznie w każdy wtorek w Krakowie ul. Wiślna 11. Mamy na swym koncie szereg udanych koncertów zagranicznych. We wrześniu tego roku ukaże się nasza pierwsza płyta.

Marek Olma - perkusja
Urodził się 20.11.1970 r. w Bielsku-Białej i tam też ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną stopnia podstawowego i licealnego. Następnie rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Jana Pilcha, ukończył je w roku 1995 roku z wyróżnieniem. Jako solista i kameralista rozpoczął działalność koncertową uprawiając wiele gatunków muzycznych, występując na festiwalach w Polsce i za granicą: z zespołem Beaseptall na festiwalach "Jazz Juniors" otrzymując wyróżnienie z Krakowską Grupą Perkusyjną na "Poznańskiej Wiośnie Muzycznej", "Warszawskiej Jesieni", a także z Krakowską Grupą Perkusyjną na Festiwalach Muzyki Współczesnej w Berlinie "Inventionen", w Bratysławie "Melos-Ethos", a ostatnio we Lwowie, Finlandii i w Pradze. Brał udział w międzynarodowym festiwalu i konkursie perkusyjnym im. L.H. Stevensa w New Jersey (USA). Jako muzyk jazzowy współpracował z wieloma znanymi muzykami i zespołami m.in. z Markiem Bałatą, Adamem Kawończykiem, Wojtkiem Groborzem, Krzysztofem Ścierańskim, zespołem Beel Street Band, Mr. Bobers Friends, Inside Drumming. Współpracował również z Ewą Demarczyk, Grzegorzem Turnauem, ze Stowarzyszeniem "Muzyka Centrum", z zespołem Świetliki, Jackiem Dewódzkim (ex Dżem), Tadeuszem Pocieszyńskim (Monkey Buiznes) i Pauliną Bisztygą oraz z grupą Wawele. Brał udział w spektaklach wystawianych przez: Teatr Stary, Teatr Ludowy, Teatr STU występując gościnnie w Rumunii i Anglii. Grając muzykę klasyczną Sinfonietta Cracovia, Filharmonia.

Piwnice TCK, 19 lutego godz. 19:30
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947