Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Próba IV Szopki" teraz w TVM i w przyszłym tygodniu w portalu, cała Szopka - za kilka miesięcy w ... książce    -   18/2/2010
"Szopkowe" reminiscencje
W czwartek 18 lutego i w piątek 19 lutego o godzinie 17:20 na antenie TVM, w dwóch, kolejnych częściach będzie można zobaczyć obszerne fragmenty przeszło dwugodzinnego przedsięwzięcia satyrycznego, którego autorami byli Tarnowska Artystyczna Konfraternia i redakcja naszego portalu. "Próba Eksperymentalna IV Tarnowskiej Szopki Satyrycznej", bo o niej mowa, odbyła się na scenie Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w poniedziałek wieczorem. Poza trupą aktorów- amatorów wzięli w niej udział (na scenie) m.in. prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz, Wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak oraz wielu, wielu innych samorządowców, urzędników, szefów instytucji kultury i przedstawicieli mediów z Tarnowa i okolicznych gmin. "Próbie" przyglądało się około 190 osób. Za kilka miesięcy ukaże się specjalne wydawnictwo, zawierające pełny zapis sceniczny tegorocznej "Próby Szopki", a także teksty niewykorzystane na scenie i wiele anegdot, związanych z powstawaniem materiału i jego wystawieniem.

Ogloszenie
>

Poza wymienionymi szefami samorządów z regionu na scenie pojawili się także tarnowscy radni: przewodniczący Rady Miasta Ryszard Żądło oraz Jerzy Hebda, Krzysztof Nowak, Robert Wardzała, Grzegorz Kądzielawski, Janusz Gancarz, Roman Korczak i Jakub Kwaśny, a także dyrektor Wydziału Marki Tarnowa Maria Zawada- Bilik, rzecznik prasowy Gminy Tarnów Piotr Pawlina, dyrektor Wydziału Strategii UMT Grzegorz Gotfryd. Na scenie - w rolach nieco innych niż na co dzień - pojawili się również dyrektorzy: Adam Bartosz, Bogusław Wojtowicz, Edward Żentara i Tomasz Żak oraz Teresa Kopczyńska i Antoni Sypek.
Na scenie wystąpili też sami twórcy Szopki i inni aktorzy - amatorzy. Wśród nich znaleźli się Mirosław Poświatowski i Andrzej Król (narratorzy), Andrzej Szpunar w roli Hetmana oraz Łukasz Gawlik, Szymon Seremet, Maciej Wietrzyk, Piotr Czarniecki, Karolina Łabno, Krystyna Drozd, Grzegorz Golec i Piotr Dziża. Autorami prawie całego scenariusza i większości tekstów są redaktorzy portalu inTARnet.pl: Mirosław Poświatowski i Piotr Dziża. Jedną ze scen oraz kilka innych tekstów napisał Jan Maniak. Wykorzystano również kilka tekstów Andrzeja Króla oraz pojedyncze utwory Krystyny Drozd, Marcina Skocza i Jakuba Kwaśnego. Twórczo podeszli do przygotowanych im kwestii prezydent Ryszard Ścigała, Maria Zawada- Bilik i Edward Żentara. Każde z nich wzbogaciło gotowy tekst o własne, wierszowane dodatki. Wraz z dyrektorem Teatru pojawiła się nawet w zaimprowizowanej scence aktorka Patrycja Szwarc.
O oprawę muzyczną, zarówno instrumentalną jak i wokalną, zadbał Piotr Bogacz.
Przedsięwzięcie nie mogłoby się powieść bez pomocy finansowej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Wójta Gminy Tarnów i firmy REQUIEM. Pomocy rzeczowej udzielili nam również Teatr im. L.Solskiego, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Teatr Nie Teraz oraz Pałac Młodzieży.

Dzięki uprzejmości kolegów z TVM materiał z "Próby Eksperymentalnej IV Szopki" został zarejestrowany i jego obszerne fragmenty, w dwóch kolejnych, ponad półgodzinnych częściach, trafią na antenę tej telewizji już 18 i 19 lutego (materiał będzie też potem powtarzany). W przyszłym tygodniu materiał ten będzie można znaleźć również na stronach naszego portalu.
Natomiast wiosną ukaże się specjalne wydawnictwo, w którym znajdą się nie tylko wszystkie teksty "odegrane", ale też - w ramach suplementu- te niewykorzystane na scenie oraz kilka tekstów i wiele anegdot, związanych nie tylko z tegoroczną edycją Tarnowskiej Szopki...(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(18-02-2010) kłos :
Weźcie się lenie do roboty a nie :grajcie: pajace !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2010) sprostowanie :
Pani Patrycja Szwarc nie jest aktorką zawodową i nie ma uprawnień do używania takiego tytułu.Taką możliwość miałaby gdyby ukończyła szkołę teatralną spektaklami dyplomowymi,bądź zdała egzamin eksternistyczny.A to ,że wchodzi na scenę zawodową kompromitując polski teatr to inna sprawa.Tak więc proszę redakcję Intarnetu o porawkę w artykule z "aktorka" na "aktorka-amatorka".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2010) Panie Poświatowski :
sprawdź jeszcze raz kto występował pomyliłeś osoby

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2010) KD :
np. Maciej Wietrzyk w roli żebraka, na kromkę chleba grosz zbierał

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2010) KD :
instrumentalista klawiszowy - Adrian Pawelski, vocal - Piotr Bogacz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2010) widz :
Dalszy ciąg szopki to dzisiejsze starcie na sesji Rady Miasta pomiędzy wnioskodawcami o debacie o MPK , KTÓRA MA WYKAZAĆ NIESKAZITELNE I BEZ UCHYBIEŃ ZARZĄDZANIE - LUB NIE, TĄ SPÓŁKĄ PRZEZ PANA WIATRA OD 2007 R, W KONFRONTACJI Z DOKUMENTAMI SPÓŁKI I OCENĄ AUDYTORA -,,KOLESIA". SPRZECIW SOŁTYSA I NIEŚWIADOMYCH w stanowionym prawie Radnych jest ,,szopą" . Sprawy dotyczą przeszłości miejskiej Spółki ze 100% udziałem Gminy i jej gospodarnego zarządzania i zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej nikt nie ma prawa ograniczać wiedzy w zakresie gospodarczych posunięć w przeszłości, nie tylko Radnym ale też obywatelom Gminy. To nie jest tylko szopa ale próba naruszenia obowiązującego prawa przez nieposiadające odpowiedniej do sytuacji wiedzy osoby.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2010) anna :
ale ta szopka co dziś w kablówce leci to przecież jest co miesiąc i juz coraz mniej mnie śmieszy. jak zwykle rada miasta wygrywa z całym programem. moze w piatek obejrzymy nareszcie szopke intarnetu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947