Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ekologiczna nagroda dla powiatu tarnowskiego    -   18/2/2010
Powiat Przyjazny Środowisku
Powiat tarnowski nadal przyjazny środowisku. Samorząd otrzymał przedłużenie ważności Certyfikatu „Powiat Przyjazny Środowisku”. Podejmowane przez powiat tarnowski działania na rzecz ochrony środowiska od kilku lat są bardzo pozytywnie postrzegane w kraju i nagradzane w konkursach ekologicznych.

Ogloszenie

W rozstrzygniętej XI edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego, którego celem jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz zaangażowanie w edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, powiat tarnowski ponownie znalazł się wśród nagrodzonych samorządów i firm. W Ministerstwie Środowiska, w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska odbyło się wręczenie statuetek i dyplomów laureatom i wyróżnionym w kategoriach: Samorząd Przyjazny Środowisku i Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku. Nagrody wręczyli Andrzej Jagusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska oraz Michał Wojtczak, Senator RP, Sekretarz Narodowej Rady Ekologicznej. Podczas spotkania obecny był także Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska. Nagrody – w imieniu starosty tarnowskiego – odebrał Adam Szpak, etatowy członek zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Wieczorem wszyscy laureaci, wyróżnieni, a także przedłużający prawo do używania znaku i zaproszeni goście, przenieśli się do Hotelu Sofitel Victoria, gdzie odbyło się dalsze wręczenie nagród. Gościem honorowym Gali był Przewodniczący Narodowej Rady Ekologicznej – prof. Jerzy Buzek. Przypomnijmy, że powiat tarnowski został doceniony m.in. za program usuwania odpadów azbestowych, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań ekologicznych przyczyniających się do poprawy jakości środowiska naturalnego – montaż kolektorów słonecznych, pomp ciepła, kotłowni na biomasę. Są one zamontowane w jednostkach prowadzonych przez powiat tarnowski.
To kolejna, ekologiczna nagroda dla samorządu. Powiat był już doceniony w Narodowym Konkursie Ekologicznym przed dwoma laty i w ubiegłym roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947