To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dawcy krwi pojeżdżą za darmo    -   18/2/2010
Krwiodawczy Apel
„Każdego dnia w polskich szpitalach przeprowadza się tysiące operacji ratujących ludzkie życie. Wiele z nich dla swej skuteczności wymaga podania pacjentowi krwi. Aby dla nikogo jej nie zabrakło warto wspierać inicjatywy, których celem jest zachęcenie ludzi dobrej woli do oddania krwi. Pamiętajmy, że każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której krew może okazać się niezbędna do uratowania życia. Tarnów w 2009 roku, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadził dla wszystkich krwiodawców przywilej bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej przez okres 1 miesiąca od dnia oddania krwi” - czytamy w komunikacie magistratu.

Ogloszenie

O tej inicjatywie już pisaliśmy; jak informuje tarnowski magistrat, ”akcja zachęcania mieszkańców do oddawania krwi, odbiła się szerokim echem i przyniosła znakomite, wymierne efekty zwłaszcza wśród młodzieży i przedstawicieli tarnowskiego sportu. W II połowie 2009 roku liczba honorowych dawców krwi zwiększyła się o 708 osób, a liczba oddanej krwi o 316,7 litra, czyli aż o 15,6%. Dodatkowo pozyskana krew zabezpiecza całkowite potrzeby obu tarnowskich szpitali na okres 2 miesięcy. To wynik imponujący. We wspomnianym okresie wydano ponad 1600 bezpłatnych miesięcznych biletów dla krwiodawców, co pokazuje skalę odzewu ze strony społeczeństwa.
Czasem bardzo niewiele potrzeba, by uratować ludzkie życie. Umocnieni sukcesem akcji w Tarnowie, gorąco zachęcamy do podjęcia podobnych działań przez inne miasta. Wymierne korzyści płynące z wprowadzenia uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla krwiodawców oraz satysfakcja płynąca z możliwości osobistego przyczynienia się do ratowania ludzkiego życia są wartościami bezcennymi. Sprawa jest słuszna i godna uwagi, dlatego tym mocniej apelujemy do Państwa o podjęcie kroków, by śladem Tarnowa promować i honorować krwiodawstwo w innych miastach.”
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, January 17, 2022 10:05:08
IP     : 54.224.117.125
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html