Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Niemiecki pisarz Christian Linker w Tarnowie    -   18/2/2010
Spotkanie autorskie w MCDN
Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego przy XVI LO im. Armii Krajowej wraz z MCDN - ODN, zaprasza nauczycieli języka niemieckiego oraz zainteresowanych uczniów, na spotkanie autorskie ze współczesnym niemieckim pisarzem Christianem Linkerem, którego powieść „Błysk flesza” została wybrana dla szkół gimnazjalnych w tegorocznej Edycji Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Instytut Goethego w Krakowie. Spotkanie odbędzie się 2 marca w auli MCDN – ODN w Tarnowie o godz. 11:00.

Ogloszenie

Tarnów należy obok Opola, Rzeszowa i Krakowa, do wybranych przez Instytut miast, w których będzie gościł Christian Linker i organizatorzy spotkania mają nadzieję na liczny udział nauczycieli i uczniów tarnowskich placówek w tym kulturalnym wydarzeniu.
Powieść „Błysk flesza” wraz z materiałami dydaktycznymi do pracy z tą pozycją na zajęciach, dostępne są w Centrum Bibliotecznym przy XVI LO im. Armii Krajowej w Tarnowie.

Christian Linker, ur. 1975, absolwent teologii, pracował w ośrodkach edukacyjnych dla młodzieży, do grudnia ubiegłego roku przewodniczył Związkowi Niemieckiej Młodzieży Katolickiej diecezji kolońskiej, mieszka w Kolonii. Do tej pory autor opublikował sześć powieści dla dzieci i młodzieży, które przyniosły mu liczne nagrody, m.in. w 2003 roku jego powieść „RaumZeit” została nominowana do niemieckiej nagrody książkowej, powieść „Heldenprojekt” znalazła się na „liście siedmiu najlepszych książek dla młodych czytelników” niemieckiego radia i magazynu Fokus i była nominowana do nagrody imienia Hansjörga Martina za najlepszy kryminał. Powieść „Doppelpoker” znalazła się na liście książek dla dzieci i młodzieży radia Bremy i Saary. Jego ostatnia powieść „Blitzlichtgewitter“, która w ubiegłym roku ukazała się w polskim tłumaczeniu pt. „Błysk flesza” w wydawnictwie Nasza Księgarnia, zdobyła w 2009 roku nagrodę imienia Hansjörga Martina za najlepszy kryminał dla dzieci i młodzieży (nagrodę przyznaje od 1999 r. stowarzyszenie SYNDIKATES zrzeszające niemieckojęzycznych autorów kryminałów). Wszystkie książki Christiana Linkera ukazały się w niemieckim wydawnictwie Deutscher Taschenbuchverlag.
Sam autor tak pisze o „Błysku flesza“: „Ależ nawarzył piwa – tak najłagodniej można by określić całą sytuację. Zdjęcia pijanej, śpiącej i półnagiej Becki, które urażony Fabian zrobił i rozesłał komórką, błyskawicznie się rozchodzą. Fabian usiłuje powstrzymać nadciągającą katastrofę, ale upokorzona Becka znika bez śladu, on sam otrzymuje pogróżki SMSem, a miejscowa prokurator jest przekona, że to Fabian jest poszukiwanym od dawna przez policję autorem filmu "happy slapping". W ciągu kilku zaledwie dni życie Fabiana staje na głowie, w końcu Fabian wpada na pomysł…" Wartko napisana powieść o winie i karze, o przyjaźni i nienawiści i o porażającej sile obrazu.

Zainteresowani udziałem w spotkaniu autorskim proszeni są o telefoniczne zgłaszanie grup do Pani Elżbiety Jeleń pod numerem telefonu 012-422-58-29 wew.110. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Instytutu Goethego http://www.goethe.de/ins/pl/kra/lhr/pl5535895v.htm.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(18-02-2010) nauczyciel :
Naprawdę warto uczestniczyć w spotkaniu. Świetna lektura dla gimnazjalistów i nie tylko. Jaże często zapominamy o najważniejszych wartościach, ktorymi powinniśmy się kierować w zyciu, i nauczyć młodych postrzegania przyjaźni, za co mozna być ukaranym, czyli co dobre, a co złe. Świetna inicjatywa. Oby takich więcej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947