Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Uroczyste obchody lokacji Tarnowa już 8 marca    -   19/2/2010
Urodziny miasta
Już 8 marca, w związku z 680. rocznicą nadania praw miejskich Tarnowowi, która przypada na niedzielę 7 marca, na mieszkańców i gości odwiedzających Tarnów czeka wiele atrakcji. Poniżej prezentujemy bogaty program obchodów.

Ogloszenie
>

12.00 – Słodkie urodziny Miasta na tarnowskim Rynku. To już III edycja odbywającego się rokrocznie wydarzenia dedykowanego najmłodszym tarnowianom, w tym roku z udziałem tarnowskich cukierników i żywą lekcją historii z królem Łokietkiem i bracią rycerską. Atrakcją będzie ogromny tort i słodycze dla przedszkolaków i najmłodszych mieszkańców. Impreza będzie mieć charakter otwarty, a w razie niepogody przeniesiona zostanie na inny termin.

13.00 – Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Tarnowie w tarnowskim Ratuszu. Radni obradować będą w strojach historycznych.

16.00 – Posiedzenie komitetu Honorowego obchodów Roku Miasta Tarnowa
17.00 – Uroczysta Inauguracja Obchodów 680. Rocznicy Lokacji Miasta Tarnowa w tarnowskim Ratuszu. W programie przewidziano wręczenie statuetki Ambasadora Tarnowa. O 17.00 będzie mieć również miejsce premiera Encyklopedii Tarnowa oraz wręczenie Tarnowskich Wen dla dziennikarzy. Spotkanie uprzyjemni występ chóru GOS.PL.

Tego samego dnia o godzinie 19.00 w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się otwarcie wystawy „Na zawsze Tarnów”, poświęconej teraźniejszości i przeszłości miasta.

Wstępem do obchodów miasta będzie premiera telewizyjna I części koncertu z okazji XIII Dni Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce na antenie Telewizji Kraków, w najbliższą sobotę 22 lutego o 19.00. Drugą część koncertu zobaczyć będzie można 27 lutego również o 19.00. W koncercie występują: Chłopięcy Chór Pueri Cantores oraz kantor Divom Chaim Berson.

Na zdjęciu: akt lokacyjny Tarnowa
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(19-02-2010) lol :
super imprezy się szykują ;) haha ps. dramat

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2010) eradycator :
hahahaha ten " wstęp " pasował by raczej na święto Purim (przez niektórych dłuuuugo oczekiwane) które w tym roku rozpocznie się już w sobotę 27 lutego wieczorem i potrwa do zachodu słońca w niedzielę. ( dla niezorientowanych - Purim to żydowskie święto morderstwa perskiego premiera, Hamana za rzekomy spisek przeciwko Żydom. Hamana powieszono wraz ze wszystkimi jego dziesięcioma synami i zamordowano 75 tys. nieszczęsnych Persów).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2010) Irek :
Ponoć radni zawiedli pomysłodawców i w strojach historycznych nie wystąpią.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2010) Andi :
Nie wiem kto wymyśla taki ciotowaty program na takie uroczystości, a kogo interesują jakieś obrady pierdoły. Znowu angażuje się kupę ludzi, wydaje masę kasy, a i tak nikogo to nie interesuje. Może by tak pomyślał ktoś tam w tym wydziale kultury czym tak naprawdę przyciągnąć mieszkańców. Dlaczego w takim Mielcu np. była masa ludzi nawet na disco polo, wszyscy się bawili zajadali kiełbaski z gryla a Tarnów gorzej niż źle

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2010) eradycator :
tu macie kolejne punkty programu obchodów tego krwawego święta w Tarnowie , które rozpoczyna żydowski karnawał http://www.jewish.org.pl/ind ex.php?option=com_content&task =view&id=2091&Itemid=58 " Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach święta Purim w Tarnowie! Wydarzenie jest niecodzienną okazją, aby aktywnie uczestniczyć w żydowskim "karnawale". W programie m.in. wspólne czytanie Księgi Estery, a także degustacja tradycyjnych hamantaszy! Impreza odbędzie się 9 marca, o godzinie 17.30, przy bimie na ul. Żydowskiej. Organizatorzy: F undusz Michaela H. Traisona dla Polski, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Chabad-Lubavitch w Warszawie, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie, Żydowskie Muzeum Galicja " ciekawe czemu nigdzie nie ma ani słowa o tym kogo ważnego będzie gościła ziemia tarnowska w te dni , pewnie znowu będzie palił menore , a bez " podarku "chyba się nie obejdzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2010) eradycator :
błąd ;] jednak zdecydowanie chodzi o 27 lutego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2010) maj :
do ERADYCATORA - kiepsko czytasz chlopie, to zeszloroczna dobra nowina, w tym roku sam sobie mozesz urzadzic purim

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2010) kynia :
Te Tarnowskie Weny dla dziennikarzy to pewnie dla tych z TVN,za to, że za pieniądze pokazali Tarnów kilka razy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2010) dfgs :
fdgdfg

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl