Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS/RDN
  
   Siostry z dyplomem PWSZ   -   16/7/2004
Pierwszych 51 absolwentów pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odebrało dzisiaj dyplomy i złozyło przysięgę Hipokratesa. Program studiów obejmował 4600 godzin, z czego przez ponad 2000 tysiące studenci nabierali praktycznych umiejętności – mówi prorektor do spraw studenckich Władysław Iwaniec.

Ogloszenie

Absolwenci złożyli przyrzeczenie pielęgniarskie, które zobowiązuje do sprawowania profesjonalnej opieki nad życiem i zdrowiem oraz do niesienia pomocy wszystkim bez względy na rasę, poglądy czy stan majątkowy.
Tymczasem kierunek cieszy się zainteresowaniem. Na około 70 miejsc w tym roku było 130 kandydatów. Trwa jeszcze rekrutacja na płatne studia zaoczne.
Pielęgniarki ze sporym stażem narzekają na niskie pensje, mówią o konieczności dokształcania, ale dodają, że jest w ich pracy wiele satysfakcjonujących chwil. Studenci pielęgniarstwa są nauczani we współpracy z uczelniami z Norwegii i Włoch. Pierwsza grupa kontynuujących naukę wyjedzie niebawem do tego drugiego kraju na praktykę.
Pielęgniarkom - absolwentkom przyjdzie teraz zmierzyć się z szarą rzeczywistością - muszą szukać pracy. Większość świeżo "upieczonych" pracownic białego personelu chce wyjechać za granicę. Mówią, że tam łatwiej o pracę i jest ona lepiej płatna niż w Polsce.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(16-07-2004) pielęgniarka :
Dziewczyny wyjeżdzajcie za granice a najlepiej do Angli tam najnizszy zarobek to 8 tys zł/miesiąc! A zapotrzebowanie jest ogromne.Moja kolezanka pojechała i jest bardzo zadowolona!Ja ponad rok czasu szukałam pracy w Polsce i wiem że jest bardzo cięzko!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2004) Cnota jest tam, gdzie jest wybór :
A w katolandzie komunistycznym wyboru nie ma. Prawica broni biednych, lewica sprzyja bogatym. Co za pop...........y kraj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2004) Moby :
i polscy podatnicy płacą po to, aby piguły podcierały potem pupy flegmatycznym dżentelmenom.. Ach ..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2004) gandolf :
To się zowie eksportem usług ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2004) WIN :
I jeszcze trochę casu upłynie i będziemy przypominać Jugoli czy Turków, których w wielu meijscowościach w Europie widzi się .Stanowią oni zaplecze techniczno-usługowe dla rdzennych mieszkańców danych państw i muszą żyć na uboczu.Za to zapewniają w swoim kraju pewien poziom dobrobytu dla reszty swoich rodzin. Czy po to mamy Polskę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2004) gandolf :
Cóż, hipermarkety wywożą gotówkę za granicę, to ktoś musi przywieźć ją spowrotem, aby bilans wymiany międzynarodowej równoważył się.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947