Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Można wspomóc ciegiełką zakup nowego sztandaru dla Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. PSK    -   26/2/2010
Sztandar na 90. rocznicę
W tym roku przypada 90. rocznica utworzenia 5. Pułku Strzelców Konnych, jednostki Wojska Polskiego o chlubnych tradycjach, która w latach międzywojennych stacjonowała w Tarnowie. Kontynuatorem jej tradycji jest Tarnowski Oddział Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych pod dowództwem rtm. Zbigniewa Radonia. W związku z jubileuszem zaplanowane zostały okolicznościowe obchody, które wpisują się w uroczystości 680. rocznicy lokacji miasta Tarnowa oraz będą towarzyszyć Dniom Powiatu Tarnowskiego, obchodzonym w tym roku Wojniczu. Organizatorzy obchodów chcą przekazać nowy sztandar dla Oddziału i proszą o dobrowolne wpłaty na ten cel wszystkich, który na sercu leży kultywowanie w Tarnowie pięknej kawaleryjskiej i patriotycznej tradycji.

Ogloszenie
>

Koordynatorem działań związanych z organizacją jubileusz jest powstały z tej okazji Społeczny Komitet Honorowy Obchodów 90. Rocznicy Utworzenia 5. PSK i Fundacji Sztandaru dla Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych. Celem jego działalności jest również ufundowanie sztandaru dla Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. PSK. Komitetowi patronują Starosta Tarnowski Mieczysław Kras oraz Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała. Poświęcenie sztandaru odbędzie się 6 czerwca br. w Tarnowie, natomiast przekazanie go Oddziałowi nastąpi 13 czerwca w Wojniczu. Przewodniczącym Komitetu został wybrany dr hab. Edmund Juśko, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie i Prezes oddziału tarnowskiego Polskiego Towarzystwa Historycznego. Aby otrzymać cegiełkę należy skontaktować się z sekretarzem Komitetu rotmistrzem Zbigniewem Radoniem, dowódcą Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. PSK, ul. Klikowska 304. Cegiełki są także do pobrania w naszej redakcji, tel. 655 97 97.
Donatorzy proszeni są o wpłaty na konto: 76 1060 0076 0000 3200 0098 7476, z dopiskiem na wpłacie: SZTANDAR.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(27-02-2010) Legalny Banita :
Ile kosztuje zakupienie gotowego sztandaru?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2010) Maksym Pękosz :
Zakup gotowego sztandaru to ok. 5 000 zł. Zależy jeszcze jakie dodatki mają być w komplecie np. pokrowiec na sztandar.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2010) relka :
Pan Radoń, były bezpiek wojskowy, niech poszuka kasy u swoich mocodawców, a sztandar niech ufunduje miasto, bo to jest nasza historia, a nie kolesia z KBW.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947