Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Poznaj najładniejszą elewację, iluminację i aranżację posesji w Tarnowie    -   26/2/2010
Konkurs „Kanon Architektury” rozstrzygnięty
Wiemy kto otrzyma prestiżowe tytuły „Kanon Architektury”. Zmagania, do których przystąpiły tarnowskie budynki oraz elewacje, są już zakończone. Nagrody zostaną wręczone podczas czerwcowej odsłony uroczystości Roku Miasta Tarnowa.

Ogloszenie

Jak informuje tarnowski magistrat, komisja konkursowa w składzie:
- mgr sztuki Barbara Brożek-Czekańska - Przewodnicząca Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miasta Tarnowa,
- mgr Jerzy Hebda – członek Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miasta Tarnowa,
- mgr inż. Marek Maślanka – Przewodniczący Miejskiej Komisji Urbanistyczno–Architektonicznej w Tarnowie,
- mgr sztuki Jacek Adamczyk – Referat Krajobrazu Miasta, Urząd Miasta Tarnowa,
- mgr sztuki Wacław Onak – Referat Krajobrazu Miasta, Urząd Miasta Tarnowa,
rozstrzygnęła I edycję konkursu „Kanon Architektury”.

Do konkursu zgłoszono następujące budynki:
- Kamienica przy ul. Brodzińskiego 15,
- Kamienica przy ul. Brodzińskiego 30,
- Kamienica przy ul. Narutowicza 37,
- Kamienica przy ul. Nowy Świat 48,
- Kamienica przy ul. Rynek 22,
- Kamienica przy placu Sobieskiego 2,
- Kamienica przy ul. Wałowej 5,
- Kamienica przy ul. Wałowej 21.
Ze względów formalnych komisja nie dopuściła do konkursu kamienicy przy ul. Nowy Świat 48 (zgłoszenie nie spełniało §12 regulaminu).

Poniżej znajduje się lista laureatów I edycji konkursu „Kanon Architektury”.
Kategoria „najładniejsza elewacja lub iluminacja budynku, którego właścicielem jest osoba fizyczna”:
- I nagroda w wysokości 10 000 zł za kompleksową renowację elewacji z uwzględnieniem zasad sztuki konserwatorskiej - kamienica przy ul. Brodzińskiego 30, właściciel Pani Ewa Szczutowska
- II nagroda w wysokości 6 000 zł za profesjonalną iluminację, umiejętnie podkreślającą walory estetyczne budynku - kamienica przy ul. Rynek 22, właściciel Pani Katarzyna Wolak
- III nagroda w wysokości 4 000 zł za odnowienie elewacji, iluminację oraz aranżację posesji - kamienica przy ul. Wałowej 5, właściciel Państwo Irena i Jerzy Kłos.

W kategorii „najładniejsza elewacja lub iluminacja budynku, którego właścicielem jest osoba prawna”:
- wyróżnienie honorowe w formie dyplomu za renowację elewacji oraz fachową iluminację podkreślającą bogate detale architektoniczne obiektu - kamienica przy ul. Narutowicza 37, właściciel Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o.

W kategorii „najładniejsza reklama”:
Ze względu na zgłoszenie tylko jednego uczestnika komisja nie przyznała żadnej nagrody.

Na zdjęciu: I miejsce - kamienica przy ul. Brodzińskiego 30
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(26-02-2010) zirytowany :
kolesiostow i tyle!!! nawet w tak glupiej sprawie 2 radnych jest z klubu prezydenckiego!!! od picu byscie wzieli radnego z innego ugrupowania!!! ale to nie w stylu scigalowcow

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2010) JAKA :
Fajnie, że za dobre rozwiązania ktoś może dostać coś od Urzędu. Dobrze że takich ludzi się nagradza...Gratuluje Pani Kasiu za trud, że się Pani chce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2010) j-23 :
A może by tak zacząć przyznawać coroczne nagrody również w urbanistyce na obszarze m. Tarnowa pod nazwą " Knotek urbanistyki 200....". Na początek zgłaszam do konkursu rejon skrzyżowania Krakowska, Czerwona, Koszycka, w którym to kwartale znalazły swoje miejsce jakże udane perełki architektury i urbanistyki w postaci biedronki, fiata, stacji benzynowej (ze szczególnym uwzglednieniem dojazdu i wyjazdu), a po drugiej stronie lider i coś co jest w "wiecznej budowie". Ta kompozycja storzona bezpośrednio przy wlotowej arterii komunikacyjnej od zachodniej strony naszej metropolii wymaga by uhonorować bez wyjątku wszystkich twórców, najlepiej z podaniem nazwisk do publicznej wiadomości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-02-2010) Tarnowianin :
Brawo J-23. Podac nazwiska tych tworców

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2010) dobre :
Fajny pomysł nagradzać dobre rozwiązania i pokazywać to, co ktoś zaprojektował i zgodził się na takie knoty jak na Krakowskiej, to chyba Wydział Architektury daje zgody na takie budowy. No ale to tarnowscy architekci posiadają takie zdolności lub mają to w 4 literach....biorą kasę i nie muszą się podpisywać. Pomysł może być zrobiony jak przez Wyborczą w Krakowie na Archiszopy roku. Taki konkurs na dobre i na złe może podniesie świadomość tych co buduję i projektują.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2010) j-23 :
I jeszcze jedna, wydaje się istotna uwaga. Otóż nazwa konkursu jest jak najbardziej błędna (Kanon Architektury) !!! Patrząc na lokalizację adresową tych obiektów są to budynki, które powstały kilkadziesiąt lat temu a ich twórcami byli WYBITNI Architekci i Budowniczowie dzięki którym do dziś możemy podziwiać ich wiedzę i kunszt architektoniczny patrząc na piękno tych obiektów - mało tego, nie widać by na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powstawały równie doskonałe budowle. Natomiast zupełnie osobną sprawą jest fakt, że ich obecni właściciele podchodzą do zagadnienia ich właściwej renowacji czy nawet iluminacji w sposób jak najbardziej zgodny z obowiązującymi kiedyś kanonami i zasadami, dbając o to by dalej mogły "cieszyć oko" obecnych i przyszłych pokoleń tarnowian.Obiekty te są jednocześnie swoistym memento dla dzisiejszych tzw. twórców (architekci, urzędnicy, radni, prezydent itd.) patrząc na ich dokonania - choćby te, o których wspomniałem w poście powyżej a będących tylko wierzchołkiem góry lodowej w tej dziedzinie. Informacje mediów o tym co zrobiono w Wilnie z Ostrą Bramą są tego najlepszym dowodem. Tylko kogo to dzisiaj obchodzi.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2010) A prawo :
Niestety problemem Polski jest prawo, a tak naprawde jego brak. Dotyczy to przestrzeni miasta....w Polsce jest "demokracja" i wolno wszystko. W krajach zachodnich sa przepisy normujace zasady budowy, kreacji form architektonicznych, elementów budynków w danych obszarach a tu róbta co chceta. Architekci nie podpiszą się pod tym co robią ale kasiore wezmą za każdego knota...i to jest Tarnów, Polska....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2010) do J-23 i do A prawo :
Zgadzam się i podpisuję obiema rękami pod wypowiedziami J-23 i A prawo. Celem wyjaśnienia, warunki zabudowy na obiekty przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Czerwonej i Koszyckiej zostały wydane w 2002 roku. Nasze prawo powoduje, że ani nikt z obecnych radnych, ani Prezydent nie mogli wstrzymać budowy tych koszmarków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2010) gaga :
...ale urzędnicy Urzędu Miasta Tarnowa , którzy opiniowali i wydawali akceptujące decyzje administracyjne dotyczące tych koszmarków zapewne mają się doskonale pobierając należne (?) im a niemałe wynagrodzenie, 13-te pensje, dodatki itp. itd. A może jakieś info na portalu od Radnych czy Prezydenta jakie to konsekwencje służbowe zostały wyciągnięte wobec odpowiedzialnych person i jakie wnioski na przyszłość!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2010) mumia :
a czy Ty durna "Gago" wiesz ile zarabiają urzędnicy miejscy na których Ty małpo możesz pluć , a poza tym przeczytaj co pisze Ci "Aprawo" że przepisy są takie a nie inne i możesz inwestorowi skoczyć jak chce takie szkaradki budować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947