To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   01/3/2010
Wandale w akcji
Wydaje się że ostatnio – przynajmniej sądząc według nadsyłanych informacji – rośnie liczba sprawców (częstokroć ujętych) aktów wandalizmu. Nie inaczej było w minionym tygodniu – i tak straty powstałe wskutek pomalowania farbą elewacji jednego z budynków przy ul. Romanowicza w Tarnowie wyniosły tysiąc złotych. Z kolei w Dąbrówce Tuchowskiej 18-letni młodzieniec uszkodził samochód Honda Civic. Nieco większą „fantazją” wykazał się 22-letni mieszkaniec Tarnowa który rozbił szyby w drzwiach klatki schodowej jedengo z bloków przy ul. Ułańskiej, a także szybę zaparkowanego opodal samochodu Audi.

Ogloszenie

Kradzieże
W miejscowości Stare Żukowice nieznany sprawca włamał się do samochodu marki Volkswagen Passat, a następnie dokonał uszkodzenia samochodu wewnątrz i na zewnątrz powodując straty w wysokości 1050zł. Dodatkowo sprawca ukradł plastikowe elementy wnętrza o wartości 100zł. Trwają czynności mające na celu ustalenie oraz zatrzymanie sprawcy.
W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy włamali się do kiosku „Ruchu” położonego na Placu Bema w Tarnowie. Zerwali blachę zabezpieczającą dwa okna, rozbijając jedno z nich weszli do wnętrza i ukradli papierosy, pieniądze, kasę fiskalną oraz artykuły spożywcze, o nieustalonej dotąd wartości, na szkodę mieszkanki miasta. Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 4 osoby w wieku od 17 do 29 lat, podejrzewane o dokonanie tego czynu. Odzyskano także większość skradzionych papierosów. Trwają dalsze czynności.
Nieznany sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi, wszedł do otwartego mieszkania przy ul. Krakowskiej i z przedpokoju zabrał męską kurtkę oraz dowód osobisty, klucze i 2 telefony komórkowe należące do właściciela mieszkania, o łącznej wartości 770 złotych.
Nieznany sprawca wykorzystał moment nieuwagi mieszkańca Tarnowa podczas wymiany przez niego koła w samochodzie i ukradł z przedniego siedzenia pojazdu pozostawioną skórzaną saszetkę z dowodem osobistym, prawem jazdy, dowodem rejestracyjnym, potwierdzeniem zawarcia umowy OC i AC oraz gotówką w kwocie 600 złotych. Do zdarzenia doszło w miniony piątek na przystanku ul. Lwowska-Orkana.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca dokonał uszkodzenia mienia poprzez pomalowanie farbą elewacji jednego z budynków przy ul. Romanowicza w Tarnowie, powodując tym samym straty w wysokości 1000zł.
18-letni mieszkaniec Dąbrówki Tuchowskiej uszkodził samochód marki Honda Civic zaparkowany w miejscowości jego zamieszkania, w rejonie jednego z lokali gastronomicznych. Urwał prawe boczne lusterko, w lewym zaś rozbił wkład. Straty na szkodę mieszkańca Tuchowa wynoszą 350 złotych.
25 lutego wieczorem policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 22-letniego mieszkańca Tarnowa, który rozbił szyby w drzwiach klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Ułańskiej w Tarnowie. Sprawca rozbił także tylną szybę zaparkowanego nieopodal samochodu marki Audi należącego do mieszkańca Żabna. Starty na jego szkodę wynoszą 400 złotych. Starty na szkodę spółdzielni mieszkaniowej nie są na razie znane. Policjanci zatrzymali wandala, gdy oddalał się z miejsca przestępstwa. Miał ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie.

Za kółkiem
22 lutego w miejscowości Zalasowa policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Audi 80, którym poruszał się mieszkaniec Woli Lubeckiej. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 1,5 promila. Kierowca utracił prawo jazdy.
Do potrącenia pieszej doszło 23 lutego rano w Tarnowie na ul. Nowodąbrowskiej. Kierujący samochodem BMW, 21-letni mieszkaniec Kobierzyna, jadąc w kierunku Lisiej Góry potrącił 82-letnią mieszkankę Lisiej Góry, która przechodziła przez jezdnię. Kobieta doznała złamania obojczyka, urazu głowy i ogólnych potłuczeń. Pozostała w szpitalu na obserwacji. Obydwoje uczestnicy wypadku poddani zostali badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 0,0.
Policjanci z Tuchowa zatrzymali do kontroli drogowej w Czermnej, w gminie Szerzyny 27-letniego mieszkańca Swoszowej, który jechał ciągnikiem rolniczym pomimo orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów tej kategorii. Kierujący był także nietrzeźwy- badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Przed godziną 21.00 zatrzymany został na ul. Lwowskiej w Tarnowie 25-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej, który prowadził Hondę Civic mając 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Narkotyki
W rejonie plant Jakubowskiego w Tarnowie zatrzymany został przez policjantów z komisariatu Tarnów Centrum 18-letni tarnowianin. Na widok policyjnego patrolu chłopak odrzucił od siebie woreczek z 0.16 g. haszyszu oraz szklaną lufkę.

Różne
Dzielnicowi z komisariatu Tarnów Centrum ujawnili w mieszkaniu przy ul. Mickiewicza w Tarnowie nielegalny obrót napojami spirytusowymi przez 56-letniego właściciela. Na miejscu zabezpieczono 3,3 litra alkoholu niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano także 35-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zameldowania, który dokonał zakupu alkoholu.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 25-letniego tarnowianina i 24-letniego mieszkańca Kędzierzyna Koźle, którzy podczas libacji alkoholowej przy ul. Wita Stwosza pobili właściciela mieszkania. Pokrzywdzony 29-latek doznał ran tłuczonych głowy, po zaopatrzeniu medycznym opuścił szpital.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, February 26, 2024 03:11:05
IP     : 44.220.62.183
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html