To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Radosna Szkoła 2010    -   02/3/2010
Wieści z Borzęcina
Zakończyło się ocenianie wniosków przysłanych przez szkoły w ramach programu „Radosna szkoła". Komisja przy Wojewodzie Małopolskim oceniła 913 wniosków. Z terenu gminy Borzęcin szkoły złożyły cztery wnioski i wszystkie zostały ocenione pozytywnie.

Ogloszenie
>

W ramach programu „Radosna szkoła" szkoły podstawowe mogą otrzymać dofinansowanie do budowy placów zabaw oraz do zakupu pomocy dydaktycznych (np. gier, torów przeszkód, klocków) do kącików zabaw w budynkach. Wnioski o dofinansowanie w tegorocznej edycji programu na rok 2010 złożyło 913 szkół. Większość wniosków dotyczyło zakupu pomocy dydaktycznych. Zespół odrzucił 62 wnioski dotyczące placów zabaw, ponieważ nie spełniały one kryteriów bezpieczeństwa.

-Z terenu Gminy Borzęcin wnioski o dofinansowanie w ramach programu "Radosna Szkoła" na urządzenie miejsc zabaw w budynkach szkół podstawowych złożone zostały przez 4 szkoły tj. Zespół Szkół w Borzęcinie, Zespół Szkół w Przyborowie, Szkołę Podstawową w Borzęcinie i w Łękach. Wszystkie złożone wnioski zostały pozytywnie ocenione przez Komisję przy Wojewodzie Małopolskim - mówi zastępca wójta Gminy Borzęcin Tadeusz Żurek. -W związku z powyższym szkoły te uzyskały następującą punktację i dofinansowanie: Zespół Szkół w Borzęcinie 42 pkt - kwota 12.000 zł, Szkoła Podstawowa w Borzęcinie Dolnym 37,5 pkt - kwota 6.000 zł, Szkoła Podstawowa w Łękach 30 pkt. - kwota 6.000 zł, Zespół Szkół w Przyborowie 29,5 pkt. - kwota 6.000 zł. Wysokość dofinansowania na urządzenie miejsc zabaw w szkołach podstawowych uzależniona była od ilości dzieci w klasach I szkoły podstawowej. Jeżeli liczebność dzieci klas pierwszych w poszczególnej szkole wynosi ponad 70 dzieci wówczas dofinansowanie jest równe kwocie 12.000 zł natomiast jeżeli poniżej 70 dzieci to wówczas 6.000 zł - komentuje z - ca wójta.

Teraz szkoły, które złożyły wnioski, mają 14 dni, żeby się odwołać od przyznanej punktacji. Wojewoda małopolski ogłosi listę zakwalifikowanych wniosków po zatwierdzeniu przez Ministra Finansów kwoty dofinansowania dla Małopolski. Małopolska wystąpiła o 23 mln zł. To, ile szkół skorzysta z dofinansowania, zależy od ilości pieniędzy przyznanych przez ministerstwo.
W 2009 roku w ramach programu przyznano w Małopolsce 4,96 mln zł dla 504 szkół, z czego 452 były to szkoły z terenów wiejskich. Swój wkład w tworzenie i wyposażenie miejsc zabaw wniosły także samorządy - było to łącznie 720 tys. zł. W 70 proc. szkół, które zorganizowały miejsca zabaw do klas pierwszych przyjęto dzieci sześcioletnie. Zainteresowanie programem jest bardzo duże.

Miejsca zabaw tworzone w ramach programu mają rozwijać umiejętności motoryczne, orientację przestrzenną, koncentrację i koordynację wzroku i słuchu. Przygotowują także dzieci do prawidłowego organizowania i spędzania czasu wolnego oraz działania w grupie rówieśników. Rządowy program „Radosna szkoła" realizowany jest w latach 2009-2014. Celem programu jest zapewnienie najmłodszym uczniom warunków do aktywności ruchowej w szkołach. Koszt całego programu to prawie 2,5 mld. zł, z czego ponad 1,2 mld. zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a ponad 1,1 mld. zł z budżetu gmin.

W ramach programu o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw wewnątrz szkoły (np. do świetlic) oraz na wyposażenie uczniowskiego placu zabaw mogą starać się szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:39:41
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html