To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mieszkańcy gminy Dębno z awizem pojadą do Brzeska?    -   02/3/2010
Dębno bez poczty?
Ostatecznej deklaracji ze strony Poczty Polskiej w sprawie dzierżawy dawnego budynku administracyjnego znajdującego się w Dębnie oczekują władze samorządowe. –Dajemy poczcie czternaście dni na odpowiedź, żeby wreszcie definitywnie zakończyć tę sprawę – zaproponował Stanisław Pierzga, przewodniczący Rady Gminy Dębno. Przypomnijmy, że Poczta Polska jeszcze w ubiegłym roku deklarowała zainteresowanie wynajmem lokalu w Dębnie na usługi pocztowe. Wydawało się, że dzierżawa budynku tak zwanej starej gminy jest tylko kwestią czasu. Wszystko spaliło jednak na panewce, gdy okazało się, że poczta wydzierżawi lokal pod warunkiem jego modernizacji i adaptacji na koszt gminy.

Ogloszenie

Wstępne przymiarki mówiące o wydatkach na poziomie kilkuset tysięcy złotych spowodowały, że gmina na taki wariant się nie zdecydowała. Informacja w tej sprawie nie doczekała się ze strony poczty żadnej, oficjalnej reakcji. Nikt z przedstawicieli poczty nie skorzystał też z zaproszenia na sesję Rady Gminy, by publicznie przedstawić stanowisko.

Pojawiły się natomiast nieoficjalne informacje, jakoby poczta miała w ogóle zrezygnować z prowadzenia filii poczty na terenie gminy Dębno. Powołujący się na własne źródła radny Paweł Kraj przestrzegał podczas sesji, że może to mieć negatywne skutki dla mieszkańców. Na czym by to miało polegać, dokładnie nie wiadomo. –Z punktu widzenia mieszkańców nic się nie zmieni. Listonosze będą dostarczać listy tak jak dotąd, a w punkcie pocztowym będzie można nadawać przesyłki tak jak dotąd. Zmiana dotyczyć mogłaby ewentualnie listonoszy, którzy przywoziliby przesyłki z Brzeska – tłumaczył.
Ostatecznie wszelkie wątpliwości ma rozwiązać pismo samorządu. –Wyślijmy zapytanie, pod którym podpiszę się jako przewodniczący Rady, czy poczta jest zainteresowana dzierżawą budynku czy też nie – zaproponował Stanisław Pierzga. -Jeśli w ciągu 14 dni nie nadejdzie odpowiedź, to będzie to oznaczało, że poczta takiej możliwości nie rozważa i sprawa zostanie zamknięta.

Przypomnijmy, że temat poczty gościł już na naszych łamach. 2 listopada 2009 roku zamieściliśmy wiadomość – pokłosie konferencji prasowej tarnowskiego PiS, na której poseł Michał Wojtkiewicz mówił, iż posterunki pocztowe w małych gminach mają zostać zlikwidowane. Poseł wymieniał m.in. Ryglice.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 1, 2023 23:10:38
IP     : 34.232.63.94
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html