To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   II Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry    -   02/3/2010
Zamkomania 2010
Podobnie jak w latach poprzednich Stowarzyszenie Zamek Tarnowski wspólnie z XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej rozpoczyna w marcu akcję edukacyjną „Zamkomania”, która w tym roku będzie przebiegała pod hasłem „ 680 lat miasta Tarnowa” . Tegoroczny projekt będzie zorganizowany przy udziale środków Gminy Miasta Tarnowa i pod honorowym patronatem Prezydenta. Przedsięwzięcie startuje już 11 marca „Spotkaniem z historią” w PWSZ. Podczas tych multimedialnych wykładów (11, 27 marca i 8 kwietnia) omawiane będą m.in. okoliczności powstania Tarnowa. W wykładach, adresowanych głównie do uczniów, nauczycieli szkół średnich oraz mieszkańców Tarnowa, weźmie udział m.in. znakomity łucznik Bogusław Kara z Tarnowa i przedstawiciele bractw rycerskich i drużyny „Wojowie Peruna”. Równolegle realizowany będzie konkurs fotograficzny, literacki i plastyczny. To jednak nie jedyne czekające nas przedsięwzięcia...

Ogloszenie

-W 680 rocznicę nadania Tarnowowi praw miejskich pragniemy zwrócić uwagę mieszkańców i turystów na okoliczności i późniejsze konsekwencje tego decydującego o dalszych losach dziesiątek pokoleń mieszkańców wydarzenia, a także na najstarszy w historii miasta zabytek – popadający w coraz większą ruinę zamek Tarnowskich - wyjaśnia Ewa Kropiowska, prezes Stowarzyszenia Zamek Tarnowski.-Przy okazji chcemy zachęcić turystów do odwiedzenia Tarnowa.
Stowarzyszenie uważa, że samo zaproszenie z propozycją zwykłego zwiedzania obiektów nawet do tak znamienitego grodu jak Tarnów, pełnego zabytków wysokiej klasy nie jest wystarczającym magnesem . Dlatego proponuje na zakończenie IV edycji Zamkomanii organizacje „II Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa na ruinach naszego Zamku.
-To ponadregionalna impreza, na którą zamierzamy zaprosić zaprzyjaźnione bractwa rycerskie z kraju i być może gości zagranicznych – informuje prezes Stowarzyszenia. -Oprócz turniejowej promocji ruin Zamku, najstarszego zabytku miasta - często niesłusznie pomijanego w przewodnikach ze względu na zły stan zachowania, przewidujemy promocje marki Tarnów poprzez eksponowanie dorobku naukowego i artystycznego osób pasjonujących się historią naszego miasta.
Kontynuacją zapoczątkowanej w 2007 roku akcję ZAMKOMANIA, będącej znakomitą okazją do poznania historii naszego grodu i jego roli w kształtowaniu dziejów Polski i Europy, są trzy wykłady dotyczące dziejów tarnowskiego Zamku i jego właścicieli, wsparte prezentacjami multimedialnymi oraz pokazami kultury średniowiecznej. Prezentowane treści oprócz celów promocyjno - edukacyjnych mają sprowokować uczestników do własnych działań twórczych w formie pracy pisemnej na temat „ Zamek Tarnowski, jego dzieje i znaczenie ”, a także w formie prac plastycznych i modelarskich.
W ramach tegorocznej edycji „Zamkomanii” na terenie ruin odbędzie się także plener dla uczniów Liceum Plastycznego oraz uczestników pracowni plastycznych naszego miasta i fotografów oraz konkurs na opowiadanie lub wiersz z „Zamkiem i Spytkiem w tle”.
Efekty można będzie zobaczyć podczas wystawy pokonkursowej „ Zdarzenia – zderzenia – 680 lat Tarnowa” w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Z jednej strony zaprezentowane będą prace konkursowe - wizje uczniów , z drugiej – stan dzisiejszy i profesjonalne projekty zamku. Na zakończenie akcji, w dniach 12 i 13 czerwca, zaplanowano „II Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry”.
-Będzie to w tym roku impreza dwudniowa - informuje Ewa Kropiowska. -W pierwszym dniu (sobota) odbędą się warsztaty głównie dla bractw rycerskich – m.in. łucznicze, wikliniarskie, krawieckie, tworzenia biżuterii, kulinarne, fotograficzne przy udziale Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego i pierwsze pokazy walk. W drugim dniu (niedziela) zaplanowaliśmy turniejowe zmagania otwarte dla mieszkańców miasta i okolic, którym towarzyszył będzie średniowieczny piknik.

Program „Zamkomanii 2010”
11 i 25 marca oraz 8 kwietnia, godz. 10:00, aula PWSZ - Siedem wieków Tarnowa - spotkania z historią
7 marca – 31 maja – plenery malarskie i fotograficzne (ruiny Zamku Tarnowskich)
17-31 maja – „Młodzież na ruinach” – porządkowanie zamkowego wzgórza
4 czerwca, MBP, ul. Krakowska 4 - Otwarcie wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Zdarzenia- zderzenia - 680 lat Tarnowa” - finał konkursów
12 czerwca, godz. 10:00-19:00 - Finał Zamkomanii - II Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa. W programie: warsztaty rycerskie, pokazy walk, zmagania turniejowe.
13 czerwca, od godz. 12:00 – Finałowe walki II Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry.

Podobnie jak w latach poprzednich współorganizatorem „Zamkomanii” i koordynatorem jest XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej. Szkoły i osoby zainteresowane udziałem w wykładach i późniejszych etapach projektu, powinny kontaktować się z tą szkołą tel. 14 6889055. Szczegółowe informacje o projekcie, w tym o konkursach - www.zamektarnowski.timi.pl.

Foto: www.zamektarnowski.timi.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 08:52:48
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html