Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W Szpitalu Św. Łukasza o przeszczepach nerki    -   02/3/2010
Przeszczep – dar życia
W grudniu 1954 roku prof. Joseph Murray dokonał pierwszego udanego przeszczepienia nerki u człowieka. Drugą połowę XX wieku w medycynie nazwano erą transplantacji, a przeszczepianie organów okazało się skuteczną metodą ratowania życia i leczenia pacjentów. Obecnie w całej Polsce na przeszczep – dar nowego życia - oczekuje 2.291 pacjentów. Pod koniec ubiegłego tygodnia w Szpitalu im. Św. Łukasza w Tarnowie odbyło się spotkanie poświęcone problemom transplantologii klinicznej. Wzięło w nim udział m.in. kilku pacjentów którzy przeszli zabieg przeszczepu nerki. Zachęcamy do wysłuchania ich opowieści o tym, jak wygląda życie osób zmuszonych kilka razy w tygodniu poddawać się dializie i jak wiele zmieniło się w ich życiu po przeszczepie. O problemach transplanologii w Polsce – oraz w naszym województwie, mówią także specjaliści – dr Piotr Przybyłowski, konsultant wojewódzki transplantologii klinicznej oraz Antoni Sydor, ordynator oddziału chorób wewnętrznych i nefrologii z ośrodkiem dializ w „Łukaszu”.

Posłuchaj fragmentów konferencji prasowej :

Ogloszenie

MP

Na zdjęciu: ordynator Antoni Sydor
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(03-03-2010) podżegacz :
strach wychodzić po zmroku z domu , ciekawe czy i w tym roku czarne BMW znowu kogoś porwie, taj jak w ubiegłym roku tych gimnazjalistów w parku strzeleckim , w końcu nie wiadomo jaki był finał sprawy ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2010) kilo :
To dzięki ludziom których ten portal tak czynnie wspiera (patrz Ziobro) liczba przeszczepów spadła tak mocno. Ziobro ma na sumieniu setki jak nie tysiące osób które umarły nie doczekując przeszczepu. A wszystko w imię prywatnej wendetty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2010) olo :
ten szpital to koszmar, jak chorować i być hospitalizowanym to tylko w Starym Szpitalu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2010) Weredyk :
Kilo - jesli sadzisz ze jedna osoba mogla polozyc liczbe przeszczepow to gratuluje wyobrazni PS Za Wikipedia: 7 maja 2008 nieprawomocnym postanowieniem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, na podstawie drugiej opinii prof. Hetzera, umorzono śledztwo przeciwko doktorowi Garlickiemu w sprawie zabójstwa pacjenta oraz narażenia na utratę życia lub zdrowia innego pacjenta. [31]. Na postanowienie Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie Radosława Wasilewskiego, pełnomocnik rodzin zmarłych pacjentow złożył zażalenia do Sądu Okregowego w Warszawie. W dniu 1 grudnia 2008 r. Sąd Okręgowy w Warszawie (sędzia Renata Kopacz) łamiąc podstawowe zasady procesowe utrzymała w mocy postanowienie o umorzeniu śledztwa. W dniu 24 listopada 2009 r. Sąd Najwyższy na skutek kasacji Rzecznika Praw Obywatelskich złożonej na wniosek adwokata Rafała Rogalskiego (pełnomocnika rodziny zmarłego Floriana Mastalerza) uchylił postanowienie Sądu Okregowego w Warszawie, przekazując sprawę zażaleń pełnomocnicka rodziny do ponownego rozpoznania przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie. Tenże sąd w dniu 18 lutego 2010 r. uchylił postanowienie o umorzeniu śledztwa i skierował sprawę do ponownego rozpoznania Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wytykając bardzo wiele błędów w tymże śledztwie popełnionych. Przychylił się tym samym do zażalenia pełnomocnika rodziny zmarłego Floriana Mastalerza - adwokata Rafała Rogalskiego. Ostatecznie lekarzowi ma być postawione 42 zarzuty przyjmowania łapówek, mobbingu, znęcania się nad żoną oraz zmuszania do czynności seksualnych osób trzecich. Wraz z nim na ławie oskarżonych mają zasiąść 22 osoby, które oskarżono o dawanie łapówek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2010) janina :
Szkoda ze Przybyłkowski nie powiedzial ile przeszczepow serca zrobil w tamtym roku w Krakowie, ludzie jak macie problemy z Sercem tylko Zabrze!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947