To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Premiera nowej płyty Wojtka Pilichowskiego w Tarnowie    -   03/3/2010
Pilichowski Band w TCK
Przypominamy: fenomenalny basista Wojtek Pilichowski już za kilka dni ponownie odwiedzi Tarnów. Jeden z najpopularniejszych polskich instrumentalistów, którego sława już dawno przekroczyła wszelkie geograficzne granice wystąpi w Tarnowie z najnowszym albumem zat. Fair Of Nosie. Będzie to drugi koncert na jego polskiej trasie koncertowej promującej nowy krążek. Od poprzedniego wydawnictwa TT Band (wym. Pi Band) uległ znacznemu odświeżeniu. Najlepszemu polskiemu „Bass-Manowi” towarzyszyć będą młodzi szalenie zdolni muzycy, z których niektórzy skończyli dopiero dwadzieścia lat życia. Zapowiada się więc niezwykły, pełen dobrego klimatu, brzmienia i mięsistego basu koncert, na który do swoich piwnic zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury w dniu 5 marca o godz. 19:30. Cena biletu: 25 zł.

Ogloszenie
>

Nowy, dziewiąty album Wojtka Pilichowskiego pod tytułem Fair of Noise to kolejna wirtuozerska produkcja na najwyższym, światowym poziomie. Prace nad płytą trwały trzy lata. Oprócz utworów instrumentalnych znalazły się piosenki. Dobór muzyków, z którymi pracował Wojtek nie jest przypadkowy. To swoisty mix doświadczenia i młodości. Obok dziewiętnastoletniej Leny Romul (saxofon i śpiew) występuje także Reggie Worthy basista i chórzysta takich gwiazd jak Tina Turner i NSync, który w duecie z Hanią Stach zaśpiewał Superstition (S. Wonder). Na płycie znajdziemy jeszcze jeden cover, który Wojtek zaśpiewał ze Zbigniewem Hołdysem. Innym, specyficznym duetem jest duet Wojtka i Stanisława Grzesiuka w "Szemranym Kawałku".
Większość materiału nagrał perkusista Radek Owczarz a w dwóch utworach wystapił Joel Rosenblatt - jeden z największych perkusistów na świecie.
Płyta została wyprodukowana wspólnie przez dwóch Wojtków: Pilichowskiego i Olszaka. W nagraniu albumu "Fair of Noise" wzięli udział także: na gitarach: Michał Grymuza, Artur Boo-Boo Twarowski, Wiktor Tatarek. Na instrumentach klawiszowych Wojtek Olszak i Tomasz Świerk. W jednym z utworów zaśpiewała Elżbieta Stasiuk, która jest też autorką dwóch tekstów na płycie.
Album był nagrywany w pięciu studiach nagrań w zależności od potrzeb brzmieniowych i wizji producenckich. Pomimo zderzenia utworów wokalnych i instrumentalnych płyta spójna w brzmieniu i konsekwentna stylistycznie.

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD.
Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionów nośników i kilka tysięcy koncertów.
Wojtek jest także uznanym wykładowcom gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.
Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Italy), European Bass Day (Germany), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałmaty do Los Angeles.
W 2002 Wojtek oparł swoje brzmienie na wzmacniaczach Ashdown.
Aktualne składy w których pracuje Wojtek Pilichowski: Pilichowski Band, PiR2, Kasia Kowalska, Borysewicz Kukiz, Jan Bo, Rock Loves Chopin.

W Tarnowie z Wojtkiem Pilichowskim zagrają:

Lena Romul - śpiew, saxofon. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie saksofonu z wyróżnieniem. Aktualnie studentka saksofonu Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.
Jako siedemnastolatka , w 2007 roku będąc w finale JAZZ JUNIORS 2007 (razem z zespołem S.O.T.B. Quartet) otrzymała wyróżnienie indywidualne jako "Rokująca Nadzieję Instrumentalistka". W 2008 roku na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze została nagrodzona I Nagrodą Indywidualną. Jako Jazz w Dredach w duecie z Patrykiem Kraśniewskim otrzymała III miejsce na Jazz Juniors 2008. Rok później, z własnym zespołem - Lena Romul Quintet - zajęła III miejsce na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal 2009 i I miejsce na Jazz Juniors 2009 (będąc jednocześnie pierwszą kobietą-liderką zwycięskiego zespołu w historii konkursu).
Występuje na stałe w zespołach Lena Romul Quintet, NAIL Quartet (kobiecy zespół nurtu jazz-fusion), Presidents of Soul (w tej formacji Lena jest liderką, wokalistką, i współautorką wszystkich utworów wykonywanych przez zespół). Można ja usłyszeć na nowej płycie Wojtka Pilichowskiego, jak i na debiutanckiej płycie zespołu Presidents of Soul.

Tomasz Świerk - kompozytor, aranżer i pianista. Absolwent AM w Bydgoszczy w klasie kompozycji Zbigniewa Bargielskiego oraz student klasy fortepianu jazzowego Adama Żółkosia. Także klawiszowiec i producent muzyczny projektu kunst der funk, założonego z Piotrem Lewańczykiem i Błażejem Gawlińskim.

Artur "Boo-Boo" Twarowski - gitarzysta, aranżer. Człowiek o kreatywnym podejściu do Groovu. Pierwsze kroki stawiał na krakowskiej scenie muzycznej z zespołem "Dezodorant Squad". Ukończył Szkołę Muzyczna I i II Stopnia Im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, Obecnie współtworzy brzmienie zespołów: DoriFi, Mrozu (Live Band Music Director), Kasia Klich (Music Director), Pilichowski Band, Jam Stuff 55 with Nick Sinckler, Break Da Funk i innych...

Tomek "Żaba" Mądzielewski - urodził się 9 stycznia 1984 r. w Grudziądzu. W wieku 6 lat dostał od ojca perkusję i stawiał pierwsze kroki muzyczne pod okiem rodziców. W roku 2001 dołączył do bluesowego zespołu swojego ojca „Vacat”, z którym zaczął odnosić niemałe sukcesy. Świadczy o tym pięciokrotny udział w South Port Jazz Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2006 roku dostał nagrodę Best Young Drummer On The Festival. Koncertował niemalże po całej Europie, pojawiając się na największych festiwalach w Niemczech, Francji, Holandii, Anglii, Szkocji ,Szwecji oraz w Chicago. Występował także wielokrotnie na największych polskich festiwalach: w Opolu, na Top Trendy w Sopocie , Vena Festival , Fama , Rawa Blues , Off Festiwal, W Jarocinie oraz Heineken Opener Festival oraz Bass days.
Artyści, z którymi współpracował to m. in.: Anna Serafińska, Grażyna Łobaszewska, Ewa Uryga, Ania Szarmach, Jolanta Szczepaniak, Georgina Tarasiuk, Kasia Cerekwicka, Kasia Dereń, Sasha Strunin, Fisz Emade Tworzywo Sztuczne, Piotr Zander, Roch Poliszczuk, Filip Sojka, Reggie Worthy, Gilbert Gabriel, Nick Sinckler, zespół Szymonersi, Inicjatywa Wieczór Chwały, Vacat Blues Band.
Obecnie współpracuje z: Wojtek Pilichowski Band, Rock Loves Chopin, Mrozu, Furia Futrzaków, Wilson Square, DoriFi. Endorsement: Gretsch drums, GBM - Meinl Cymbals, Music Dealer - Evans Drumheads.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:15:09
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html