To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów świętuje 680 rocznicę lokacji    -   04/3/2010
Urodziny miasta
Rusza cykl uroczystości związanych z zacnym jubileuszem Urodzin Tarnowa. Wydarzenia promujące ten fakt rozpoczynają się już w najbliższą sobotę i potrwają do wtorku. I tak np. starsze dzieci ze wszystkich przedszkoli po raz trzeci wezmą udział w „Słodkich urodzinach miasta” – wraz z rycerstwem przemaszerują spod pomnika Łokietka na Rynek, ponadto odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, wręczenie statuetki Ambasadora Tarnowa oraz Tarnowskich Wen dla dziennikarzy, wystąpi chór Gos.pl, zaprezentowana zostanie długo oczekiwana „Encyklopedia Tarnowa”, zaś w TCK zobaczyć będzie można wyjątkową, multimedialną wystawę w której teraźniejszość przenikać się będzie z przyszłością naszego miasta.

Posłuchaj, co o uroczystościach mówi wiceprezydent Tarnowa Dorota Skrzyniarz :

Ogloszenie
>

”Do szczególnej formy współdziałania, do urodzinowej zabawy, zachęcamy mieszkańców już w najbliższą niedzielę, 7 marca, w historyczną datę lokacji. Inicjatywa prezydenta Ryszarda Ścigały dotyczy włączenia w świętowanie wszystkich tarnowian. Tego dnia, na miejskim portalu WWW.tarnow.pl zamieszczać będziemy życzenia z okazji urodzin Tarnowa, składane przez mieszkańców miasta. Do akcji włączają się również lokalne rozgłośnie radiowe – RDN Małopolska i Radio Eska oraz Małopolska Telewizja Kablowa, które tego dnia w swoich programach emitować będą życzenia od mieszkańców” - czytamy w komunikacie magistratu.

Kolejna odsłona święta w czerwcu podczas Zderzeń czyli Dni Tarnowa. Poniżej publikujemy najważniejsze punkty programu marcowych obchodów Urodzin Tarnowa.

8 marca – poniedziałek:
10.00 – tarnowski Ratusz – spotkanie prezydenta z rodzicami dzieci urodzonych w 2010 roku do 7 marca. Wręczenie pamiątkowych certyfikatów i upominków.
12.00 – III Słodkie Urodziny Miasta -Zaułek Łokietka-tarnowski Rynek
Impreza ma charakter otwarty. W razie niepogody będzie przeniesiona na inny termin. Uczestniczą przedszkolaki – z 28 tarnowskich przedszkoli (5 i 6-latki ).
11.45 – rozpoczyna się przemarsz w historycznym orszaku spod pomnika Łokietka na Rynek (ul. Wałowa, Plac Kazimierza).
12.00 - Hejnalista z wieży rozpoczyna Słodkie Urodziny Miasta. Jest prawdziwy tort i babeczki.
13.00 – Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Tarnowie w tarnowskim Ratuszu. W trakcie uroczystości m.in. odznaczeni zostają rodzice żołnierzy, oraz długoletni pracownicy Urzędu).
16.00 – posiedzenie Komitetu Honorowego obchodów Roku Miasta Tarnowa
17.00 – Uroczysta Inauguracja Obchodów 680. Rocznicy Lokacji Miasta w tarnowskim Ratuszu (w programie: wręczenie statuetki Ambasador Tarnowa - III edycja, premiera Encyklopedii Tarnowa, wręczenie Tarnowskich Wen dla dziennikarzy - III edycja część artystyczna – tarnowski chór GOS.PL).
Tego samego dnia o godz. 19.00 w Tarnowskim Centrum Kultury – Rynek 5 odbędzie otwarcie wystawy „Na zawsze Tarnów” poświęconej teraźniejszości i przyszłości Tarnowa.

Wydarzenia towarzyszące:
6 marca – Radio Kraków Małopolska na żywo z Tarnowa
7 marca – urodzinowe wpisy od mieszkańców na WWW.tarnow.pl oraz życzenia emitowane w mediach – RDN Małopolska, Radiu Eska oraz w Małopolskiej Telewizji Kablowej.
8-9 marca – Pogoda Wyjazdowa TVN
Gazeta jednodniówka „Wiadomości Tarnowskie”

O „Encyklopedii Tarnowa” oraz wystawie „Na zawsze Tarnów” pisać będziemy w osobnych wiadomościach.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 19:51:09
IP     : 44.212.99.208
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html