To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sprawcy rozbojów ujęci    -   05/3/2010
Rozboje na kobietach
Mają po 22, 26 lat i na koncie trzy rozboje. Swoje ofiary wybierali przypadkowo. Działali po zapadnięciu zmroku. Atakowali na przystankach komunikacyjnych lub ulicy. Jeśli natrafiali na opór, stosowali przemoc. Zabierali torebki i odjeżdżali. Jedną z ich ofiar jest zakonnica. Policjanci z tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji zatrzymali trzech mieszkańców podtarnowskich miejscowości, którzy na terenie powiatu tarnowskiego napadli i okradli 3 kobiety.

Ogloszenie

Do pierwszego rozboju doszło w połowie stycznia w Ilkowicach. Mieszkanka Tarnowa czekała na przystanku na autobus do domu, gdy podjechał samochód sprawców. Kobieta usłyszała pod swoim adresem groźby pobicia i poczuła kilka ciosów w głowę. Utraciła torebkę z pieniędzmi, dokumentami, telefonem komórkowym oraz srebrny łańcuszek.
Tego samego wieczora uderzyli ponownie. Na ulicy Kościuszki w Żabnie minęli powracającą od znajomych kobietę. Jeden z nich zawrócił, wyrwał ofierze torebkę z portfelem, pieniędzmi, dowodem osobistym i telefonem. Jej także grożono.
Po raz ostatni zaatakowali dwa tygodnie później. Na przystanku w centrum Tuchowa, na autobus czekała ubrana w cywilny strój zakonnica. Bandyci podjechali samochodem, zagrozili kobiecie pobiciem i zadali ciosy w twarz. Użyli wobec niej gazu pieprzowego, po czym zabrali torebkę z dokumentami, telefonem komórkowym, pieniędzmi i brewiarzem. Kobieta doznała urazu szczęki.

W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Dąbrowie Tarnowskiej, sprawcy usłyszeli zarzut dokonania rozbojów i spowodowania obrażeń ciała, do których się przyznali. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych, trzeciego objęto policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Policjanci odzyskali jeden ze skradzionych telefonów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 12:52:29
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html