To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski Teatr zaprasza na premierę    -   05/3/2010
Kolorowe „Kukuryku”
Przypominamy: już dziś, 5 marca o godz. 17:00 w Pałacu Młodzieży obejrzeć będzie można premierowy spektakl Tarnowskie Teatru im. L. Solskiego „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” Paula Maara w reżyserii Tomasza Kowalskiego. Premierowe przedstawienia w piątek o godz. 17.00 w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży. Kolejny raz spektakl pokazany zostanie 11 marca o godz. 9:00 i 11:30.

Ogloszenie

-„Kukuryku na patyku” to rzecz o dwóch chłopcach, którzy podejmują wspólne zabawy, przekomarzają się i rywalizują ze sobą czyniąc sobie nawzajem rozmaite psoty, a równocześnie uczą się tego co jest najcenniejsze – trudnej sztuki przyjaźni – mówi reżyser Tomasz Kowalski. -I choć często się na siebie obrażają, to jednak wspólne doświadczenie nieszczęścia uczy ich obu rozumu, a przede wszystkim wspólnej zabawy, współdziałania.
Spektakl jest opowieścią o wystawionej na ciężką próbę przyjaźni dwu zabawnych Klaunów: Dezyderiusza i Kminka. W ich życie wypełnione codziennymi czynnościami, zabawą i drobnymi niesnaskami wkracza ktoś z zewnątrz. Tekst stworzony przez Paula Maara, jednego z najważniejszych współczesnych niemieckich pisarzy dla dzieci i młodzieży, doskonale ukazuje jak poważnym zagrożeniem może stać się podstępne manipulowanie czyimś postępowaniem. Autor doskonale pokazuje w swojej sztuce psychikę i zachowania dziecka sprowadzając poważne problemy do zrozumiałego dla dziecka poziomu.
-To będzie sympatyczne widowisko dla dzieci – zapewnia Rafał Balawejder, z-ca dyrektora Tarnowskiego Teatru. -Tak jak lubią kolorowo ze zrozumiałą akcją i wyraźnym przesłaniem: uczmy się odkrywać prawdziwe intencje, tak by zacząć się wzajemnie rozumieć.

Tomasz Kowalski (rocznik 1963) ukończył wydział Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST w 1995 roku. Jego pierwszym przedstawieniem była „Lekcja” E. Ionesco zrealizowana w Tarnowskim Teatrze w roku ukończenia studiów. Jego kolejne prace teatralne można było oglądać w teatrach m. in. Krakowa, Gdyni, Torunia, Olsztyna i innych. Jego ulubionymi tematami poszukiwań teatralnych są egzystencjalne dramaty ludzkie rozgrywające się wobec świata i wobec Boga.
Paul Maar „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” - Kikerikiste; przekład Aleksander Berlin. Reżyseria i scenografia Tomasz Kowalski, muzyka: Ewa Kornecka, teksty piosenek Andrzej Stalony-Dobrzański, obsada: Ana Nowicka, Michał Wiśniewski (gościnnie) oraz Robert Żurek. Statyści: Włodzimierz Nędza i Tomasz Sitko. Inspicjentem, suflerem jest Krystyna Fudyma.

Wkrótce zamieścimy rozmowę z twórcami spektaklu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:18:40
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html