To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Badania bez skierowania, konkurs i strona    -   05/3/2010
175 lat Szpitala im. E. Szczeklika
Mało kto wie, że szpital im. E. Szczeklika ma już 175 lat! Szpital, chyba coraz bardziej niesłusznie zwany „starym”, przechodzi kolejne modernizacje i przebudowy i praktycznie za kilka lat zmieni się – tak z zewnątrz jak i w środku – nie do poznania. Z okazji jubileuszu pacjenci będą mogli wykonać szereg badań bez skierowania. M.in. specjalna oferta została przygotowana dla Pań w dniu 8 marca. Przygotowywana jest ponadto okolicznościowa strona oraz wspomnieniowy konkurs.

Posłuchaj, co o przeszłości i przyszłości Szpitala mówi dyrektor Marcin Kuta :

Ogloszenie
>

-Dla pacjentów najważniejsze będą zapewne badania, na które będą mogli przyjść bez skierowania - tłumaczy Dyrektor Szpitala, Marcin Kuta. -Za nami już akcja związana z wczesnym wykrywaniem nowotworów, a już w poniedziałek, w Dniu Kobiet zapraszamy wszystkie zainteresowane panie na badania cytologiczne.
Warto dodać, że podobne przedsięwzięcia realizowane będą także przy innych okolicznościowych okazjach np. w Dniu Chorego, czy w Dniu Dziecka.

Ale to nie jedyne atrakcje przygotowane w roku jubileuszowym. -Chcemy wydać monografię - dodaje dyrektor Kuta. Prace nad publikacją już się rozpoczęły. Wydawnictwo będzie zbiorem materiałów archiwalnych związanych ze szpitalem, pracownikami, pacjentami i samym Tarnowem. Jest tu także miejsce na wspomnienia ludzi związanych ze starym szpitalem. -Uruchomiliśmy specjalny portal jubileuszowy, na którym będziemy publikować informacje związane z naszą rocznicą - wyjaśnia Marcin Kuta.
Pod adresem www.175latszpitala.pl będzie można znaleźć informacje historyczne i wspomnienia internatów. Ogłoszono także specjalny konkurs na najciekawsze wspomnienie. Udział może wziąć w nim każdy. Nagrodami w rywalizacji będą monografie szpitala oraz możliwość publikacji wspomnień w tym przekrojowym dziele o historii szpitala.

175 lat tradycji
Tarnowski Stary Szpital został założony w 1835 r. w budynku nieczynnego browaru księcia Sanguszki - w okresie panującej epidemii tyfusu, cholery oraz klęsk powodzi i głodu. Już 15 lat później placówka zaczęła spełniać wszystkie normy obowiązujące w Cesarstwie Austriackim, dzięki czemu mogła działać jako szpital publiczny. Po rozbudowie dokonanej w latach 1860-1865 był to jeden z największych i wzorowo urządzonych szpitali w Galicji.
W wyniku zniszczeń, jakich Szpital doznał w czasie II wojny światowej, leczenie przeniesiono do szpitala żydowskiego, mieszczącego się po drugiej stronie ulicy po czym wkrótce oba szpitale połączono w jedną placówkę. Po wojnie zdewastowany Szpital został odbudowany i stał się drugim pod względem wielkości w byłym województwie krakowskim. W latach 1945-89 struktura Szpitala była kilkakrotnie zmieniana.
W 1973 roku w ramach reorganizacji służby zdrowia - na bazie Szpitala utworzony został Zespół Opieki Zdrowotnej, scalający całość lecznictwa zamkniętego i otwartego. Zmiany administracyjne, które nastąpiły w kraju w 1975 roku tj. utworzenie 49 województw sprawiły, iż Tarnów został miastem wojewódzkim a Zespół Opieki Zdrowotnej w Tarnowie przekształcony został w Wojewódzki Szpital Zespolony w Tarnowie. W jego strukturze oprócz Szpitala im. Domańskiego (taka była ówczesna nazwa placówki) znalazły się: m.in. szpital w Tuchowie, miejskie przychodnie rejonowe, gminne i wiejskie ośrodki zdrowia z terenu powiatu tarnowskiego, a ponadto znajdujący się w trakcie budowy nowy szpital.
Zmiana polityki zdrowotnej w kraju uruchomiła od 1996 roku proces rozintegrowania Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Tarnowie - sukcesywnie wydzielano wszystkie włączone wcześniej poradnie, przychodnie i ośrodki zdrowia.
Od 1997 roku Szpital funkcjonuje pod nazwą Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Proces przekształceń własnościowych Szpitala całkowicie zakończył się w 2000 roku i od tego czasu działalność skoncentrowana jest przede wszystkim na lecznictwie zamkniętym.

Teraźniejszość
Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie to jedna z najstarszych placówek ochrony zdrowia w Małopolsce ale obecnie jeden z najnowocześniej działających, wielospecjalistycznych szpitali w tym rejonie Polski. ”Bogata tradycja zobowiązuje nas do stałego podnoszenia poziomu świadczonych usług. Na bieżąco wprowadzany jest nowy sprzęt medyczny i innowacyjne techniki leczenia oraz sukcesywnie modernizowana infrastruktura” - czytamy w otrzymanych materiałach.
Szpital posiada 12 oddziałów szpitalnych, stację dializ, nowocześnie wyposażone sale operacyjne, pion diagnostyki medycznej, 12 poradni specjalistycznych. Placówka wykonuje wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową posiadając koronarograf, rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy oraz nowe aparaty echokardiograficzne i ultrasonograficzne.
Rocznie hospitalizowanych jest ponad 15 tys. pacjentów, przeprowadza się 3 tys. zabiegów operacyjnych, wykonuje ponad 500 tys. badań laboratoryjnych oraz 40 tys. badań z zakresu diagnostyki obrazowej; ponadto wykonywanych jest blisko 2 tys. procedur koronarografii i prawie 1 tys. koronaroplastyk, wszczepianych jest ponad 300 rozruszników serca.
Wysoka jakość diagnostyki w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami, umiejętnościami oraz doświadczeniem personelu medycznego gwarantuje odpowiedni zakres i poziom leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów w szpitalu.
Szpital prowadzi także działalność dydaktyczno-naukową realizując program szkoleń dla lekarzy oraz pielęgniarek i położnych. Ponadto placówka uczestniczy w projektach naukowo-badawczych we współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi ośrodkami klinicznymi.

Szpital posiada certyfikat ISO 9001:2008 oraz posiada, według zapewnień dyrekcję, wysoką pozycję w rankingach, a także jest laureatem w licznych konkursach; wśród nich wylicza się m.in.:
- ogólnopolski ranking szpitali Bezpieczny szpital - laureat konkursu w latach: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 (w kategorii: najlepsze publiczne szpitale wieloprofilowe w kraju);
- laureat konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi w latach 2006 i 2007;
- laureat konkursu "Firma Równych Szans 2007 - III miejsce w kraju w kategorii dużych przedsiębiorstw;
- Lider Innowacji 2007 - nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego;
- laureat konkursu Firma Nieprzeciętnie Przyjazna Mamie 2007 - I miejsce w kraju;
- laureat konkursu Perły Medycyny 2008 - IV miejsce w kategorii szpitali wieloprofilowych do 400 łóżek.

”Naszą misją jest udzielanie wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych w warunkach szpitalnych oraz ambulatoryjnych służących zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia pacjentów” - czytamy w komunikacie.

Zdrowie - prezent na Dzień Kobiet
Kolejną akcję badań profilaktycznych w ramach jubileuszu 175-lecia istnienia przygotował tarnowski stary szpital. Tym razem dokładnie ósmego marca w dniu święta wszystkich kobiet, personel medyczny czekać będzie na nie z ofertą badań przesiewowych.
-I podobnie jak w naszej poprzedniej akcji, nie wymagamy skierowań - wyjaśnia dyrektor Szpitala, Marcin Kuta. -Zachęcamy jednak osoby zainteresowane o zabranie ze sobą wyników ostatnich badań, szczególnie cytologii. To znacznie ułatwia diagnozę po realizacji badań już u nas na miejscu.
Otwarte drzwi będą w pracowni ginekologicznej (cytologia - w godz. 8.00 - 15.0 Poradnia K, I piętro, budynek M; badania ginekologiczne - w godz. 10.00 - 15.00 w Izbie Przyjęć Ginekologicznej parter, budynek D). Lekarze deklarują, że wyniki wszystkich badań dostępne będą do końca tygodnia.
-Oczywiście wszystkie osoby, u których stwierdzimy niepokojące objawy otrzymają od razu skierowania na dalszą diagnostykę i u nas w szpitalu te badania zostaną niezwłocznie wykonane - dodaje dyrektor.
Przypomnijmy to już druga taka akcja realizowana przez stary szpital. W pierwszej przebadano ponad pół tysiąca osób pod kątem wykrycia nowotworów.

Akcja z okazji Dnia Kobiet kierowana jest do kobiet bez ograniczenia wiekowego, bez względu na miejsce zamieszkania. Badania i konsultacje dla pacjentek będą bezpłatne - wszystkie koszty poniesie szpital.
Rejestracja telefoniczna pod nr telefonu: 14 63-10-420. Szczegółowe informacje na temat Akcji będzie można uzyskać również pod numerem: 14 63-10-303. Liczba miejsc jest ograniczona.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 20:08:45
IP     : 44.212.99.208
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html