To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa – instalacja w TCK z okazji 680-tej rocznicy lokacji miasta    -   06/3/2010
„Na zawsze Tarnów” – wystawa multimedialna
Z okazji 680-tą rocznicy lokacji miasta, 8 marca o godz. 19:00 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy – instalacji zatytułowanej „NA ZAWSZE TARNÓW”. Znajomo brzmiący tytuł oddaje po części emocje i staje się niejako kontynuacją idei wystawy „Kocham! Tarnów”, którą przed dwoma laty odwiedziło ponad cztery tysiące osób. Czy rzeczywiście jest to druga część tamtej opowieści? I tak i nie – zapewniają organizatorzy.

Posłuchaj, co o wystawie mówi dyrektor TCK Tomasz Kapturkiewicz :

Ogloszenie
>

”Tak”, bo odwołuje się ona do emocji, uczucia miłości do małej ojczyzny, jaką jest dla wielu z nas Tarnów – miejsce urodzenia, szkoły, pracy, wspomnień młodości, aktywności „trzeciego” wieku. „Tak”, bo jest to wystawa fotografii Tarnowa, wykonana przez tarnowskich fotografików, w ramach której najmłodsi uczestnicy mogą wziąć udział w prostych zabawach edukacyjnych testujących znajomość historii i wiedzy o Tarnowie. Nie jest jednak kontynuacją poprzedniej wystawy, ponieważ zmienia się jej zakres tematyczny i forma.
„Nie”, bo to wystawa o Tarnowie zmieniającym się na naszych oczach, w tempie, które umożliwia niemalże dotknięcie przyszłości. O ile wystawa „Kocham! Tarnów” była próbą powrotu do Tarnowa sprzed lat stu i pięćdziesięciu, porównaniem tamtego miasta z miastem obecnym, to wystawa „NA ZAWSZE TARNÓW” jest próbą dokumentacji zmian jakie od tamtej pory zaszły, pokazania jak Tarnów będzie wyglądał w przyszłości za lat pięć, dziesięć, pięćdziesiąt.
Żyjemy w ciekawych czasach nowych technologii umożliwiających także nowe sposoby prezentacji form artystycznych. Jedną z tych form jest fotografia – drugą zaś architektura – zarówno w odniesieniu do budowli, jak i przestrzeni miejskiej, krajobrazu. Te formy Tarnowskie Centrum Kultury postanowiło połączyć ze sobą, chcąc ukazać procesy budowy idei, akt tworzenia, wizję przyszłości artystów, ale także ludzi decydujących o losach miasta – samorządu i przedsiębiorców.

To pierwsza taka wystawa w Tarnowie... o Tarnowie!
Na kilkudziesięciu ekranach LCD zaprezentowane zostaną wizualizacje nowych obiektów Tarnowa przyszłości w zestawieniu z ich obecnym stanem. Ekrany pozwalają na prezentacje nawet kilkuset fotografii i projektów architektonicznych. Wystawa swym zakresem obejmie trzy obszary; przestrzeń publiczną, kulturę i sztukę, przemysł, handel i usługi. „NA ZAWSZE TARNÓW” będzie mieć również wymiar edukacyjny. Przygotowane zostały edukacyjne zabawy interaktywne, które skierowane są zarówno do najmłodszych; przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ale również starszych; gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podczas zabaw na tablicy interaktywnej, będziemy sprawdzać wiedzę o ważnych i ciekawych wydarzeniach z historii miasta na przestrzeni 680 lat jego istnienia. Również o jego najcenniejszych zabytkach, charakterystycznych i atrakcyjnych z punktu widzenia turystyki miejscach i obiektach. Oraz o wielu znamienitych osobach, które z miastem były, bądź są związane. Podczas zabaw, nie tylko będzie można sprawdzić swoją wiedzę, ale również wiele o naszym mieście się dowiedzieć, a przy tym dobrze się bawić.
Jak czytamy w nadesłanej informacji, ”Dzisiaj czytamy o tym w prasie: „Tarnów zmienia się w oka mgnieniu…” Zanim zamkniemy na chwilę powiekę utrwalmy to, co jest teraz, bo wkrótce przyjdzie nowe i zapomnimy jak bardzo zmieniliśmy świat wokół siebie – nasz mały świat, nasze miasto. Uchwycić tę „krótką” chwilę – oto cel naszej wystawy, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich odwiedzających tarnowski Rynek.”

Wystawa będzie czynna codziennie (z wyjątkiem niedziel i świąt) od 9 marca do 30 kwietnia 2010 r. w godz. od 10:00 do 18:00. Wstęp 4 zł, 3 zł (ulgowy). Rezerwacja terminów dla grup pod nr tel. 14 6 888 888. Zapisy na zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkolnej przyjmowane są w Dziale Imprez, pok. 25 oraz pod nr tel. 14 6 888 888.

Galeria TCK, Rynek 5, 8 marca godz. 19:00
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:56:37
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html