To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   08/3/2010
Plaga kradzieży
Miniony tydzień przyniósł plagę kradzieży. M.in. z boksu magazynowego przy ul. Zbylitowskiej w Tarnowie nieznani sprawcy ukradli blisko 596 metrów przewodów telekomunikacyjnych o wartości ponad 7.700 zł. Nie próżnują również kobiety specjalizujące się w okradaniu staruszek. W mieszkaniu 86-letniej starszej pani, zamieszkałej przy ul. Wiejskiej pojawiły się dwie kobiety, które pod pozorem pomocy w opiece nad mieszkaniem i pomocy w uzyskaniu dodatku do emerytury poprosiły właścicielkę o okazanie 100 złotowego banknotu. Kobieta wskazała miejsce przechowywania pieniędzy w kwocie w kwocie 8 tysięcy złotych, które sprawczynie ukradły. Szczęśliwy finał miała natomiast kradzież do której doszło w kościele przy ul. Bernardyńskiej – 64-letnia tarnowianka w piątkowe popołudnie utraciła tam torebkę. Sprawca kradzieży, 30-letni mężczyzna został zatrzymany przez przechodniów...

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Nieznany sprawca uszkodził siatkę ogrodzeniową, przez którą dostał się do wnętrza boksu magazynowego mieszczącego się przy ul. Zbylitowskiej w Tarnowie, należącego do jednej z krakowskich spółek i ukradł blisko 596 metrów przewodów telekomunikacyjnych o różnym przekrojów i wartości ponad 7700 złotych. Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali 40-letniego mieszkańca Siemiechowa, który w okresie od grudnia ubiegłego roku w miejscu zamieszkania dokonywał kradzieży energii elektrycznej. Szacuje się, że starty z tytułu kradzieży wynoszą około 2200 złotych. Mężczyzna przyznał się do przestępczego procederu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
37-letni mieszkaniec Burzyna, przy użyciu metalowego łomu, usiłował wyłamać drzwi mieszkania swojej siostry przy ul. Reymonta w Tuchowie. Został zatrzymany przez policjantów z miejscowego komisariatu, których o zajściu powiadomili sąsiedzi. Sprawca w chwili czynu był nietrzeźwy.
3 marca wieczorem nieznani sprawcy włamali się na poddasze domu w budowie w miejscowości Turza, zrywając drut zabezpieczający drzwi prowadzące do pomieszczenia poddasza. Ukradli spalinową kosiarkę, szlifierkę stołową, komplet żeliwnych kaloryferów, 2 elektryczne silniki, gniazda i kontakty elektryczne oraz baterie łazienkowe. Wartość start oszacowano na około 6700 złotych. Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali dwóch sprawców – 40 i 43-letnich mieszkańców Gorlic, którzy trafili do policyjnego aresztu. Skradzione przedmioty zostały odzyskane i powróciły do pokrzywdzonego.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który z niezabezpieczonego pojazdu marki Renault znajdującego się na terenie prywatnej posesji w Wierzchosławicach ukradł piłę spalinową o wartości 300 złotych, na szkodę mieszkańca Tarnowa. Skradzione mienie zostało odzyskane.
Mieszkanka miejscowości Słona została okradziona podczas targu odbywającego się na ciężkowickim rynku. Z torebki przewieszonej na ramieniu, nieznany sprawca zabrał jej portfel z dowodem osobistym, 200 euro i około 160 złotymi. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Ciężkowic, podejrzewanych o dokonanie kradzieży. Mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie do dalszych czynności.
W nocy z 4 na 5 marca nieznany sprawca usiłował włamać się do dwóch budynków gospodarczych na prywatnej posesji przy ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie. Rozbił szyby i wszedł do środka, jednak z nieustalonych przyczyn nie dokonał zaboru mienia. Starty na szkodę właścicielki posesji wynoszą 260 złotych. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.
64-letnia tarnowianka utraciła w piątkowe popołudnie torebkę m.in. z dokumentami, okularami i kartami bankomatowymi. Złodziej dokonał kradzieży, kiedy kobieta modliła się w kościele przy ul. Bernardyńskiej w Tarnowie. Podczas ucieczki sprawca, 30-letni tarnowianin został zatrzymany przez przechodniów. Skradzione mienie powróciło do właścicielki.

Oszustwa
35-letni mieszkaniec Tarnowa został zatrzymany po tym, jak jednym z marketów przy ul. Błonie w Tarnowie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przełożył pojemnik z kolorowym tuszem do drukarek, do opakowania z tuszem czarnym i wprowadził w błąd kasjera co do wartości kupowanego towaru. Oszukał tym samym sklep na 10 złotych. Odpowie za oszustwo.
2 marca w jednym z mieszkań przy ul. Wiejskiej, u samotnie mieszkającej 86-letniej tarnowianki pojawiły się 2 kobiety, które pod pozorem pomocy w opiece nad mieszkaniem i pomocy w uzyskaniu dodatku do emerytury poprosiły właścicielkę o okazanie 100-złotowego banknotu. Kobieta wskazała miejsce przechowywania pieniędzy w kwocie w kwocie 8 tysięcy złotych, które sprawczynie ukradły. Policja prosi o zachowanie ostrożności.

Rozboje
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci zatrzymali sprawców rozbojów dokonywanych na kobietach. Przestępcy mają po 22, 26 lat i na koncie trzy rozboje. Swoje ofiary wybierali przypadkowo. Działali po zapadnięciu zmroku. Atakowali na przystankach komunikacyjnych lub ulicy. Jeśli natrafiali na opór, stosowali przemoc. Zabierali torebki i odjeżdżali. Jedną z ich ofiar jest zakonnica. Do pierwszego rozboju doszło w połowie stycznia w Ilkowicach. Mieszkanka Tarnowa czekała na przystanku na autobus do domu, gdy podjechał samochód sprawców. Kobieta usłyszała pod swoim adresem groźby pobicia i poczuła kilka ciosów w głowę. Utraciła torebkę z pieniędzmi, dokumentami, telefonem komórkowym oraz srebrny łańcuszek. Tego samego wieczora uderzyli ponownie. Na ulicy Kościuszki w Żabnie minęli powracającą od znajomych kobietę. Jeden z nich zawrócił, wyrwał ofierze torebkę z portfelem, pieniędzmi, dowodem osobistym i telefonem. Jej także grożono. Po raz ostatni zaatakowali dwa tygodnie później. Na przystanku w centrum Tuchowa, na autobus czekała ubrana w cywilny strój zakonnica. Bandyci podjechali samochodem, zagrozili kobiecie pobiciem i zadali ciosy w twarz. Użyli wobec niej gazu pieprzowego, po czym zabrali torebkę z dokumentami, telefonem komórkowym, pieniędzmi i brewiarzem. Kobieta doznała urazu szczęki. W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Dąbrowie Tarnowskiej, sprawcy usłyszeli zarzut dokonania rozbojów i spowodowania obrażeń ciała, do których się przyznali. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych, trzeciego objęto policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Policjanci odzyskali jeden ze skradzionych telefonów.

Za kółkiem
4 marca w godzinach popołudniowych, w Otfinowie na drodze 973 policyjny patrol z Żabna zatrzymał 52-letniego miejscowego, poruszającego się jednośladem pomimo orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia rowerów.
W piątek w godzinach rannych, na drodze W980 w Melsztynie jadący w kierunku Jurkowa, 28 letni mieszkaniec Faściszowej, podczas wyprzedzania Fordem Escort ciężarowego Dafa, wpadł w poślizg, utracił panowanie nad pojazdem i potrącił dwie osoby idące poboczem, w tym samym kierunku ruchu. 15-letnie mieszkanki Melsztyna przetransportowane zostały do tarnowskiego szpitala. Jedna z nich doznała wstrząśnienia mózgu, druga ogólnych potłuczeń. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
W piątkowy poranek doszło także do wypadku drogowego w Faściszowej. Kierujący samochodem marki BMW, 26-letni mieszkaniec Gorlic jadąc z 31-letnim pasażerem w kierunku Zakliczyna, po wyjściu z łuku drogi w prawo, na oblodzonej nawierzchni wpadł w poślizg, utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierkę energochłonną po lewej stronie drogi, a następnie w barierę mostu, po przerwaniu której spadł ze skarpy. Doznał ogólnych potłuczeń ciała. Potłuczony został również pasażer. Z urazem oka pozostał on w szpitalu. Badanie wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Narkotyki
Policjanci referatu kryminalnego komisariatu Tarnów Zachód ujawnili w Jodłówce Tuchowskiej uprawę konopi. 22-letni mieszkaniec miejscowości uprawiał w domu jednorodzinnym 21 krzaków konopi w pojedynczych donicach. Rośliny ujawniono w szafie, w pokoju. Na miejscu zabezpieczono także aparaturę wspomagającą proces uprawy - żarówki, termometr, wentylatory. Ujawniono również 19 gram suszu konopi. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. W przypadku potwierdzenia, że zabezpieczone krzewy są konopiami indyjskimi zarzuty zostaną rozszerzone.
7 marca późnym wieczorem policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali na ul. Skrzyszowskiej w Tarnowie 3 mężczyzn. Podczas kontroli samochodu którym się poruszali, jeden z nich odrzucił opakowanie po papierosach, w którym znajdowało się blisko 9 gramów marihuany i prawie 5 gramów amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 1, 2023 23:03:19
IP     : 34.232.63.94
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html