To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ósma edycja ogólnopolskiej, ekologicznej akcji    -   09/3/2010
Akcja Drzewko za Butelkę
Znowu zbierają, rywalizują i będą sadzić. Ruszyła ósma edycja ogólnopolskiej akcji „Drzewko za butelkę”®, której koordynatorami są po raz kolejny : Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. oraz Branżowa Organizacja Odzysku S.A. W całym kraju w sumie dziesięć miast realizuje tę ekologiczną akcję dla dzieci. W ubiegłym roku w Tarnowie udało się zebrać najwięcej butelek w całej Polsce, bo aż 346 217! Posadzono 450 drzewek. Czy w tym roku padnie kolejny rekord?

Ogloszenie
>

Zbieranie butelek ruszy w połowie kwietnia, a w tę edycję zaangażują się w Tarnowie 23 szkoły podstawowe, 7 przedszkoli, 5 gimnazjów oraz 2 inne placówki. Z inicjatywy Biura Nasiennictwa Leśnego, sadzonki które posadzą dzieci, dostarczy na rzecz akcji Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.
Finał przedsięwzięcia zaplanowano 7 maja. Tego dnia na młodych zbieraczy czekać będzie mnóstwo atrakcji. Dzieci będą mogły m.in. za pomocą specjalnych przyborów do tkanin, własnoręcznie ozdabiać torby ekologiczne, które przydadzą się później w każdym z gospodarstw domowych. Jednak nie czekając na finał, najmłodsi mogą już teraz brać udział w konkursach plastycznych – m.in. na maskotkę akcji „Drzewko za butelkę”®. Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród uczestników z całej Polski. Organizatorzy polecają też konkurs internetowy - edukacyjną grę „Nie daj się nabić w butelkę” – w której gracze na portalu www.drzewkozabutelke.pl., wcielają się w pirata tropiącego ekologiczny skarb. Do rywalizacji mogą się włączyć nie tylko uczestnicy akcji, ale każda osoba, która odwiedzi stronę akcji.
Ale podczas tegorocznej edycji, wykazać mogą się też dorośli mieszkańcy Tarnowa i okolic. W kwietniu na antenie Radia RDN Małopolska, zagości konkurs „Ekologiczna Zgadula”, w którym do wygrania będą m.in. gadżety związane z akcją.

Kontakt do lokalnych koordynatorów:
Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. - Violetta Schmidt, tel: 14 637 42 69, e-mail - v.schmidt@azoty.tarnow.pl Branżowa Organizacja Odzysku S.A. - Monika Saida, tel: 14 628 34 82, e-mail: marketing@boosa.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 20:56:29
IP     : 44.222.218.145
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html