To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rusza rekrutacja do szkół i przedszkoli    -   09/3/2010
Ważna informacja dla rodziców
Ruszyła rekrutacja do przedszkoli, rusza do szkół podstawowych i gimnazjów, wkrótce, za nieco ponad miesiąc rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Jak zapewnia wiceprezydent Tarnowa, z uwagi na niż demograficzny, miejsc w placówkach edukacyjnych nie powinno zabraknąć. Dorota Skrzyniarz zachęca przy tym do skorzystania z zakładki edunet na portalu Urzędu Miasta Tarnowa, gdzie można zapoznać się m.in. ze statutami szkół, ich wynikami czy programami wychowawczymi, jak również dokonać rejestracji dziecka – system ten funkcjonuje w przypadku przedszkoli.

Posłuchaj wypowiedzi wiceprezydent Tarnowa Doroty Skrzyniarz :

Ogloszenie

W szkołach gimnazjalnych w Tarnowie w klasach pierwszych uczy się obecnie około 1200 uczniów i jak stwierdza wiceprezydent, tyle samo mniej więcej miejsc zostanie przygotowanych od września b.r. – i to pomimo niżu demograficznego który sprawia, że z terenu naszego miasta do gimnazjów pójdzie o około 230 uczniów mniej. Być może lukę tę wypełni młodzież z okolicznych gmin – w ub. roku stanowiła ona odsetek 14 procent (w przypadku gimnazjów).

Ruszyła również rekrutacja do przedszkoli – w ciągu dwóch pierwszych dni nadeszło ponad 700 zgłoszeń. Dla tych dzieci, które pójdą do przedszkola po raz pierwszy przygotowano około 950 miejsc i Dorota Skrzyniarz wyraża nadzieję, że miejsc tych wystarczy; w przypadku nadmiaru zgłoszeń do niektórych przedszkoli, rodzicom zostaną zaproponowane wolne miejsca w innych. Komisja rekrutacyjna ma wywiesić listy przyjętych pociech w połowie kwietnia. Natomiast rodzice, których dzieci już do przedszkola uczęszczają, nie muszą ponownie wypełniać zgłoszeń.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 19:10:30
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html