To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ks. Michał Heller Ambasadorem Tarnowa    -   10/3/2010
Takie były Urodziny Tarnowa
Były „weny” dla tarnowskich dziennikarzy, wręczane przez prezydenta Ryszarda Ścigałę, po dwuletniej przerwie. Był tytuł „Ambasadora Tarnowa” dla ks. prof. Michała Hellera. Były „Słodkie Urodziny Tarnowa” z przedszkolakami, uroczysta sesja Rady Miejskiej i multimedialna, warta odwiedzenia wystawa w TCK, dzięki której możemy sami odkrywać przeszłość Tarnowa oraz wybiegać w przyszłość. Była wreszcie premiera długo oczekiwanej „Encyklopedii Tarnowa” – zaprezentowanej po raz pierwszy 8 marca w Sali Lustrzanej, a dzień później wręczonej w tym samym miejscu licznemu gronu autorów haseł. Tak wyglądała pierwsza odsłona uroczystości związanych z 680. rocznicą lokacji naszego miasta.

Ogloszenie
>

Prezydentów miast i dziennikarzy z pewnością łączy jedno – i jedni, i drudzy częściej wręczają nagrody, niż je otrzymują. Z tej perspektywy otrzymanie „Tarnowskiej weny” cieszy. Z drugiej strony rzecz biorąc – w sytuacji gdy włodarz samorządu wręcza, niechby i symboliczną nagrodę dziennikarzowi – nie wiadomo czy cieszyć się, czy smucić. Nasza redakcja jednak cieszy się, traktując adresowaną do Piotra Dziży „Wenę”, przekazaną za naszą satyryczną szopkę, jako swego rodzaju nawiązanie do tejże i odpowiedź na to, co też my wręczaliśmy samorządowcom i Panu Prezydentowi podczas naszej „Szopki”. Ponadto weny otrzymali: Ewa Biedroń – RDN Małopolska, Łukasz Gabik i Krzysztof Hryń – Małopolska Telewizja Kablowa, Piotr Kopa – Gazeta Krakowska, Krystyna Latałowa – Radio Eska Tarnów i portal intermaks, Michał Stańczyk - portal intermaks.

Podczas uroczystości w dniu 8 marca, w wypełnionej po brzegi Sali Lustrzanej, przy muzycznej oprawie chóru GOS.PL oraz alarmu który prawdopodobnie niechcący uruchomił oparty o ścianę jeden z dziennikarzy, wręczono tytuł Ambasadora Tarnowa Księdzu Profesorowi Michałowi Hellerowi. Zaprezentowana została również długo oczekiwana „Encyklopedia Tarnowa”, o której pisać będziemy w osobnej wiadomości. Tego samego dnia w TCK uruchomiono, zapowiadaną przez nas multimedialną wystawę „Kocham Tarnów”. Dzięki niej możemy nie tylko spróbować wybiec w przyszłość – za sprawą specjalnej, dotykowej tablicy możemy sprawdzić swoją wiedzę o naszym mieście – naprawdę warto!

A oto treść laudacji skierowanej do ks. Michała Hellera:
”Jest jednym z największych i niekwestionowanych luminarzy współczesnej Europy, człowiek który ma satysfakcję z rozszerzania kręgu wiedzy, gdyż zwiększa się zarazem obwód koła pytań, które czekają na swoją odpowiedź, Radosny cytat z samego zainteresowanego: „Piękno naukowej przygody polega na tym, że nigdy nie zabraknie dalszych znaków zapytania”.
W sposób popularny przeprowadza przez meandry zmian w rozumieniu świata: Od osobliwości początkowej, poprzez erę Placka, czas inflacji i to wcale nie finansowej, do współczesności zaczynającej się opisami Newtona i Leibnitza, poprzez wszechświat de Sittera, czy Einsteina, skwantowaną rzeczywistość Diraca, Schródingera, Heisenberga.
Nie boi się dotknąć temperatury próżni, określić wieku wszechświata, mówić o wielkiej unifikacji oddziaływań czy teorii wszystkiego, pamięta o absolucie i nie ma oporów postawić tezy o nieskończonej liczbie wszechświatów.
Terytorialnie Obywatel Świata, by nie powiedzieć wszechświata, człowiek Nauki i Kościoła.
Zawieszony pomiędzy Tarnowem, Europą, a resztą kontynentów.
Dlaczego ambasador Tarnowa?
Po wykładzie związanym z otrzymaniem doktora Honoris Causa Uniwersytetu Wyszyńskiego - na spotkaniu porozrzucanych po Polsce zacnych obywateli naszego miasta poproszony o dwa słowa powiedział rzeczywiście tylko i wyłącznie dwa słowa
„KOCHAM TARNÓW” –
A to kwintesencja i sedno ambasadorowania.”


MP

Foto: G. Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, April 2, 2023 00:08:47
IP     : 34.232.63.94
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html