Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Magistrat: „Prezydent Ryszard Ścigała nie uczestniczył w pracach nad Encyklopedią Tarnowa”    -   11/3/2010
Oświadczenie magistratu
Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie magistratu dotyczące opisywanej przez nas „Encyklopedii Tarnowa”. Czytamy w nim, iż ani prezydent, ani magistrat w żaden sposób nie uczestniczyli w pracach merytorycznych nad encyklopedią. Jak stwierdziła w rozmowie telefonicznej rzecznik magistratu Dorota Kunc-Pławecka, oświadczenie jest reakcją na artykuł zamieszczony w dzisiejszym wydaniu tarnowskiego „Dziennika Polskiego”. Znajduje się w nim wypowiedź naszego dziennikarza Mirosława Poświatowskiego, który mówi w niej, iż wybielenie biogramu komunistycznego aparatczyka Stanisława Opałki „(...) wpisuje się w ciąg działań prezydenta Ścigały, który chciał przecież nazwać imieniem Stanisława Opałki jeden ze skwerów w Mościcach”. -Nigdy, ani w publicznej, ani w prywatnej rozmowie takich stwierdzeń nie wypowiedziałem, pan redaktor Janusz Smoliński nie przeprowadzał również ze mną wywiadu na ten temat. W luźnej towarzyskiej rozmowie zwróciłem jedynie uwagę na encyklopedyczne przemilczenia - oświadcza M. Poświatowski. -Inna rzecz, że w przywołanym kontekście istotnie wielu tarnowian mogło odnieść takie, w pełni uprawnione, wrażenie i również ja takie – podkreślam – nigdy nie wyartykułowane wrażenie, odnosiłem. Może to więc i dobrze, mimo przypisania mi nie wypowiedzianych słów, że ukazuje się takie oświadczenie magistratu, wychodzące naprzeciw krążącym po Tarnowie spekulacjom.

Ogloszenie

-Dzisiejsza (11 marca), bardzo ciekawa konferencja prasowa z zespołem redakcyjnym „Encyklopedii Tarnowa”, z której pełny zapis dźwiękowy zaprezentujemy w najbliższych dniach, rozpoczęła się od zapewnień, w odniesieniu do bliżej nie określonych „publikacji”, iż prezydent w kształt encyklopedii nie ingerował. Było to dla mnie dziwne oświadczenie, albowiem znana mi była wówczas jedynie publikacja własna na ten temat, w której nie przypisywałem prezydentowi Tarnowa autorstwa encyklopedii. Nie wiedziałem, że zapewnienia te są reakcją na nie wypowiedziane przeze ze mnie stwierdzenie, opublikowane w „Dzienniku Polskim” - dodaje M. Poświatowski.

A oto treść oświadczenia magistratu:
”Pragnę jednoznacznie oświadczyć, że, wbrew informacjom pojawiającym się w niektórych mediach, Prezydent Ryszard Ścigała ani w ogóle magistrat, w żaden sposób, nie uczestniczyli w pracach merytorycznych nad Encyklopedią Tarnowa. Przy doborze haseł, które ostatecznie znalazły się w Wydawnictwie, nie było jakiejkolwiek ingerencji któregokolwiek z członków Najwyższego Kierownictwa Urzędu Miasta Tarnowa. Pełnię władzy w tym zakresie posiadali autorzy Encyklopedii – członkowie Tarnowskiego Towarzystwa Kulturalnego.
Odnoszą się do kwestii finansowych, spieszę poinformować, jakie nakłady poniosło Miasto w tym zakresie. Na „Encyklopedię Tarnowa 2010” przeznaczono ogółem 620 000 tysięcy złotych, na którą to kwotę spisano trzy umowy – dotacje:
2008 r. – 80 000 zł
2009 r. - 160 000 zł|
2010 r. - 380 000 zł
Z wniosków złożonych w Wydziale Kultury (po zakończonych konkursach) wynika, że:
w 2008 r. kwota 80 000 zł została przeznaczona na – zakup sprzętu komputerowego, oprogramowań,
wyposażenia biura redakcji (szafy metalowej, pudeł archiwizacyjnych, materiałów biurowych.
Z kwoty tej płacono za wynajem pomieszczenia redakcji, mediów, porady prawnika, księgowego, honoraria za obróbkę merytoryczną nadsyłanych haseł, kopiowanie dokumentów, zlecono opracowania graficzne ilustracji jak również zaliczkowano obróbkę leksykalną haseł przez PWN.
W 2009 r. kwota 160 000 zł została przeznaczona na – uzupełnianie biura redakcji w materiały biurowe, dalsze opracowania ilustracji, zaliczka dla PWN za obróbkę leksykalną haseł, utrzymanie biura (jak w roku ubiegłym), opracowywanie strony internetowej.
W 2010 r. kwota 380 000 zł zostanie przeznaczona na - honoraria dla autorów haseł, fotografie, grafiki, aktualizację strony internetowej, ostatnią część sumy dla PWN za obróbkę leksykalną haseł, druk Encyklopedii, transport z drukarni do Tarnowa, oprawa ok. 100 szt. w skórę, utrzymanie biura (jak w latach ubiegłych).
Reasumując, przeliczanie wprost kosztów wydania Encyklopedii, biorąc pod uwagę jedynie kwoty dotacji przeznaczone na ten cel oraz nakład, jest nielogiczne. W tym aspekcie bowiem, należy doliczyć wszystkie dodatkowe koszty, jakie zostały poniesione w związku z organizacją pracy nad dziełem (opisane i wyszczególnione powyżej).
Dorota Kunc – Pławecka, Rzecznik Prasowy Prezydenta.”
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 63)Dodaj komentarz
(11-03-2010) Weredyk :
620 tys zł na rzecz zbedna. Wydatkowane chyba tylko po to zeby kilku osobom poprawic samopoczucie i nastroj ze zostali uwzglednieni w tym wiekopomnym dziele. Taniej by wyszla terapia z psychologiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) DJ :
czytam i własnym oczom nie wierzę! jak można dowolne fragmenty z bardzo luźnej i towarzyskiej rozmowy ponad dziesięciu dziennikarzy, wymieniających się na gorąco uwagami odnośnie Encyklopedii Tarnowa (tuż przed konferencją w muzeum), publikować jako oficjalne wypowiedzi, w dodatku w sposób (Tarnowski dziennikarz Mirosław Poświatowski zwrócił nam uwagę na biogram Stanisława Opałki; powiedział nam Mirosław Poświatowski;) sugerujący, iż dziennikarz przeprowadził z Mirkiem chociażby krótki wywiad. Cóż, pozostaje zatem uważać na słowa wypowiadane w obecności redaktora Janusza....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) do Weredyka i DJ :
No jakże to , jak mozna pisac rzecz zbedną! ta rzecz jest pro publico bono czyli na rzecz reelekcji Scigały, Skrzyniarzowej, Żądły, Janasa i wielu wielu innych no i zapomniałem - wybieleniu kilku nazwisk z rodowodu komunistycznego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) wiedzący :
no to mamy prawdę na temat uczciwości i etyki Pana Mirosława Poświatowskiego. W jeden dzień dostał kiełbasę (nagroda dla Intarnet) a na drugi haps w łapę co go pogłaskała dzień wcześniej. ŻENADA!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) ja :
A co to pies co ma merdac ogonkiem bo PAN rzucil ochlap? Nie wiem o jakiej nagrodzie piszesz ale to o czym mowisz trąci sprzedawczykiem, co za lizaka polize nie tylko lizaka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) P :
Poświatowski to jest KTOŚ. Podoba mi się ten FACET.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) czytelniczka :
do wiedzącego: nagrodę dostał Piotr Dziża, nie Mirek.... To pierwsza różnica. A po drugie, jeżeli przyznający Tarnowskie Weny chcieli w ten sposób pozamykać usta niektórym dziennikarzom, to się pomylili.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) do P :
teraz to juz przegięłas pałę! poświatowski nie jest ładny i nie może się podobać! fuj!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) utrzymanie biura :
od kiedy to za utrzymanie biura w urzedzie urząd płaci samemu sobie , chyba że to było prywatne to od koko wynajete i za ile .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) w imieniu P :
podobać się można niekoniecznie mając posturę i twarz Mistera Universum. Bycie KIMŚ to w ogóle coś zupełnie innego, uroda nie daje w tym względzie żadnych forów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) żal :
Oczywiście najłatwiej atakować dziennikarza i oświadczać bez końca. Ale to już nic nowego. Nasz magistrat ostro skręca w stronę wulgarnego relatywizmu (nie tylko moralnego) typowego dla stylu działań PO. Szkoda tylko że manipuluje się opinią mieszkańców. A owieczki jak wierzyły tak wierzą...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) czytelniczka :
biuro redakcji encyklopedii mieściło się na terenie OHP przy ul. Mościckiego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) czytelnik :
OHP? Radny Łabno? Robi się ciekawie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) olo :
Ale jesteście zaściankowi. Co kolwiek się wydarzy w Tarnowie, to od razu jest złe. A może tak dyskutowicze zabralibyście się do jakiejkolwiek roboty. Zima nie ustępuje, śnieg trzeba odgarniać! a Wy tylko gadacie, gadacie i gadacie!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) czytelniczka :
a gdzie ja napisałam coś o radnym Łabno? redakcja encyklopedii miała swoją siedzibę w jednym z budynków na terenie przy ul. Mościckiego (tzw. dolne koszary), i te budynki (oprócz właściwej siedziby OHP) chyba także należą do OHP; chociaż siedziby mają tam różne organizacje...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) Legalny Banita :
620 tys na pierdoły poszło, a reszta się buja po dziurawych ulicach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) jon :
Najwyzsze Kierownictwo - HEHEHEHE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) treser :
Łabny już od dawna nie ma w OHP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) Dżet :
Coś mi tu nie gra. Czy praktyką jest, że jak ktoś wydaje książkę to zakłada nową siedzibę, mebluje lokal itd?? Przecież TCK ma swoją siedzibę i biura. A co się stało z tym wszystkim po napisaniu encyklopedii? Dlaczego nie rozpisano konkursu i nie zlecono to wyspecjalizowanemu wydawnictwu? Czy piszący hasła profesorowie za pieniądze nie mają własnych komputerów? Może trzeba było oficjalnie wyznaczyć kwotę za wpisanie sponsorowanego hasła? Ile w tym wszystkim załatwiono różnych przysług? Pytania, pytania - odpowiedzi brak. Znowu amatorstwo do kwadratu za pieniądze tarnowian!!! Niestety, państwowe pieniądze bardzo łatwo się wydaje bez żadnych konsekwencji.. Natomiast ronda nie buduje się bo za drogie. Niby nowe skrzyżowania a stoimy czasem dłużej jak przed modernizacją. Ale za to mamy encyklopedię.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) Jasiek :
Dżet zgadza się w 100 procentach, pisałem już o tym rok temu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) KD :
Wydawcą Encyklopedii jest Tarnowskie Towarzystwo Kulturalne a nie Tarnowskie Centrum Kultury. Niepokoi mnie poziom toczonej dyskusji. Nie argumenty a inwektywy górę biorą , a i język przy tym tak nieporadny i ubogi. Wielu poucza, grozi - samemu na pouczanie przez innych się oburzając. Miast pisać dyrdymały, wątpliwie troszczyć się o miasto - proponuję od dziś pisać internetową, niezależną encyklopedię Tarnowa. Panowie Redaktorzy postów komentujących - do dzieła wreszcie, encyklopedię piszcie. A i redakcja portalu satysfakcję i powagę większą mieć będzie. To nie cenzurowanie, tylko nie podoba mi się styl prowadzonej dyskusji, przypominający ujadanie rozjuszonych czworonogów. Czyżby redakcja portalu zapomniała, że gdy rozum śpi upiory się budzą ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2010) Do KD :
Już zaczynamy pisać internetową niezależną Encyklopedie Tarnowa.Czekamy tylko na dofinansowanie z Wydzału Kultury,jakieś 500 000,00 do 800 000,00 złotych:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) Jaśmina :
Tym miastem rządzą durnie, złodzieje i bandyci. Wyprowadzam się stąd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) tylko pytam :
miasto nie uczestniczyło w encyklopedi ?????????? tylko zapłaciło za to , no więc kto musi być na czołowych stronach???? ten kto płaci czy ten kto redaguje????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) rQt :
Zgodnie z powyzszym oswiadczeniem cyt\"w 2008 r. kwota 80 000 zł została przeznaczona na – zakup sprzętu komputerowego, oprogramowań, wyposażenia biura redakcji (szafy metalowej, pudeł archiwizacyjnych, materiałów biurowych.\" Innymi słowy wydatkowano 80.000 zł na zakup środków trwałych (sprzęt komputerowy, oprogramowanie, meble są ewidetnie środkami trwałymi). Zgodnie z zarzadzeniem nr 336/2008 Prezydenta Miasta Tarnowa z dnia 28 listopada 2008 r. (na podstawie którego TTK otrzymało dotację w wysokości 80.000 tys zł) § 12. ust. 2 pkt 7 stanowi: Ust 2 .Środki uzyskane z dotacji na realizację zadań publicznych nie mogą być wykorzystane na: (...) 7.zakup budynków lub lokali, gruntów, środków trwałych. Jak w takim razie została przyznana a następnie rozliczona dotacja która nie spełniała wymagań określonych w zarządzeniu Prezydenta Miasta Tarnowa?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) WAŻNE do KD :
Denerwuje mnie skupianie się na marginesie dyskusji i zwracanie uwagi przez poważnych ludzi przede wszystkim na niepoważne a nawet głupie wypowiedzi. Ale jeszcze bardziej irytują mnie udziwnione postulaty w stylu tego co wypowiedział/a KD. Jest tu kilka głupszych wpisów, tylko co ma do tego redakcja portalu ? Umył red. Poświatowskiego spał, gdy ten wyartykuował w grzeczny ale stanowczy sposób swoje zastrzeżenia do encyklopedycznych treści i braków w tejże ? Nie sądzę, to raczej spały umysły pozostałych dziennikarzy i osób publicznych w mieście. On pierwszy miał odwagę stwierdzić oczywistości. Miał się w tym jakoś ograniczać, przeczuwając, że jeden z drugim pozwoli sobie potem na jakiś głupi komentarz ? Mamy wolność słowa. Głupawe treści i argumenty należy pomijać a dyskutować z roszsądnymi, których tu wciąż przewaga, nawet , jeśli ktoś częściowo błądzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) jeszcze :
Pan lub Pani KD polecam komentarze pod drugim artykułem, gdzie Poświatowski pisze o swoich uwagach. Proszę zobaczyć jakie to demony się obudziły po stwierdzeniu dziennikarza i jakiego języka używają obrońcy Encyklopedii i jej autorów pod adresem portalu i jego redaktora

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) KD :
Powtórzyć jednak muszę: niepokoi mnie poziom dyskusji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) do KD :
Tym bardziej nie należy jej unikać, bo ona już trwa tylko spróbować zabierać w niej poważny, wyważony głos i sprowadzić na dobre tory. Ale nie o poziomie dyskusji rozmawiajmy tylko o meritum. Udawać, że nic się nie stało z bublowatą Encyklopedią nie można. Gdyby to jeszcze było prywatne wydawnictwo, to można by odpuścić, licząc na jakieś erraty i drugie wydania, ale to wydawnictwo za publiczne pieniądze, które miało uświetnić piękną rocznicę Miasta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) Dżet :
Przepraszam, ale nie wiedziałem że istnieje takie coś jak TTK. Myślałem, że każde towarzystwo stara się być kulturalne i nie trzeba z tego powodu rejestrować w sądzie. W wyszukiwarce znalazłem, że jest zarejestrowane i nic więcej. Zakupiony sprzęt na pewno nie oddadzą bo Prezydent już zapowiedział, że potrzebny jest suplement, a pewnie w przyszłości -y. Zastanawiam się, jakie TTK mogło mieć doświadczenie i kompetencje żeby otrzymać takie zlecenie? Ciekawym, czy był zrobiony biznes plan? Dla Prezydenta jest sukcesem krótki termin powstania dzieła. Mam wątpliwości czy jest to sukces. Dla mnie ważniejsze byłoby wydanie przewodnika po historii i współczesności Tarnowa w kilku językach. I jeszcze jedno. Lubię patrzeć w gwiazdy. Czy jak zarejestruje Tarnowskie Towarzystwo Astronomiczne to dostanę dotacje na planetarium???. Przepraszam jak uraziłem kogoś imiennie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) czytelniczka :
do KD: rozumiem, że miłe nie jest czytanie negatywnych komentarzy dzieła, które się współtworzyło, ale encyklopedia nie powstała chyba tylko i wyłącznie dla satysfakcji własnej ponad dwustu autorów, w dodatku za miejsce pieniądze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) do Dżet :
Ignoracja nie jest przestępstwem, dlatego ci objaśnię. TTK liczy sobie dwa dziesięciolecia i jest np. wydawcą Wielkiego Przewodnika po Tarnowie (ponad 20 tomów) i kilkunastu Roczników Tarnowskich. Stoją za nim największe możliwe w Tarnowie kompetencje, do niedawna m.in. gigantyczna wiedza i doświadczenie jej twórcy i wieloletniego prezesa śp. Stanisława Potępy. Nie w braku przygotowania TTK jest pies pogrzebany. Przyjęto złą, kunktatorską metodę. Wspomniany Staszek Potępa, który przecież kiedyś pierwszy rzucił hasło "zróbmy Encyklopedię" w ostatnich latach i miesiącach z tym, co już widział nie chciał mieć wiele wspólnego. Szkoda

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) kibic :
A ja ma takie pytanie. Poniewaz calos tego wydawnictwa zakrawa na kpine z ciekawosci zglebilem kolejny temat czy to sie potwierdzi. Poszukalem w encyklopedii ludzi zuzla wpisanych w historie Tarnowa. I co widze ? Znajduja sie tam nazwiska ludzi majcych wklad tarnowski zuzel ale co ciekawe jakims cudem nie uwzgledniono Roberta Wardzaly i nie ma go tam. Ciekawe to. Tymbardziej ciekawe skoro facet ma aktualnie 4 pozycje pod wzgledem ilosci zobytych punktow ligowych dla Unii Tarnow wsrod wszystkich jezdzacych w calej historii dla tego klubu. Skad taki brak wiedzy osob za to odpowiedzialnych ? A moze to tylko znow gra polityczna majaca na celu pominiecie wkladu poszczegolnych osob w budowe naszej historii tak jak to ma miejsce w innych kompromitujacych przypadkach tej encyklopedii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) fan :
Szok ! Dlaczego nie uwzgledniono tam pana Roberta ? Przeciez to on dzwigal przrez lata ciezar lidera zespolu broniac naszego zuzla przred upadkiem. Co to ma byc ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) monia :
jak mozna pominac osobe nalezaca do czolowki zawodnikow budujacych przez lata nasze najwieksze sukcesy ? ciekawe kto za to odpowiada ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) bez jaj :
Dlaczego nie ma tam Pana Wardzały ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) parodias :
z tym robertem to byl przeciez nawet rekordzista toru przez dlugie lata. Parodia i strzal w kolana prezydenta Tarnowa. A gdzie reszta znanych sportowcow ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) :( :
A jest tam Ropek Edyta ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) jakas masakra :
Jak mozna bylo pominac w tej encyklopedii tak zasluzonych dla Tarnowa Edyte Ropek i Roberta Wardzale ? Czy osoby za to odpowiedzialne to jakies aparatczyki ? Dla nich wazniejsze jest pisanie o PZPR-owskich dzialaczach niz o ludziach ktorzy tak pozytywnie wpisali sie nasza historie dajac nadzieje i przyklad mlodym ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) peter :
Oczywiście jest w Encyklopedii pełno nazwisk o wiele mniej znanych, ale Wardzała i Ropek jeszcze żyją i mają możliwość znalezienia się w przyszłej edycji Encyklopedii. To, że biogram z jakichś powodów wypada przy takiej obfitości i konieczności decydowania to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale skandalem jest fałszowanie biogramów lub nieumieszczenie życiorysów zasłużonych a zmarłych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) zgadzam się :
jezeli jest wybór miedzy biogramem zasłuzonego a żywego a biogramem zasłużonego zmarłego to oczywiscie powinien zostać oddany honor zmarłemu . niestety encyklopedii te kryteria sa mocno zaburzone. tak to jest jak się stosuje metode "panu bogu swieczke a diabłu ogarek" zamiast po prostu metodę "dobrze", bez względu na okoliczności

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) mlody :
to prawda ze ta encyklopedia to strzal w kolano prezydenta mnostwo elementow zakrawajacych na skalndal mnostwo dziwnych pominiec ludzi ktorzy oddawali siebie dla polski broniac naszej tozsamosci ludzi ktorzy reprezentuja czy reprezentowali tarnow stajac sie symbolem naszego miasta i przykladem do nasladowania dla mlodych a na domiar zlego wyszczegolnianie ludzi z watpliwa historia a momentami podnoszenie nawet klimatu PZPR moim zdaniem po za innymi karygodnymi sytuacjami o ktorych juz nie bede pisal bezwzglednie w tej encyklopedii powinni sie znalesc pani edyta ropek i pan robert wardzala

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) Solidaruch :
Ludzie! Szokiem jest to że nie ma tam Jaśka Gutego!!! To dyskfalifikuje tą książeczkę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) krytyk :
Niesamowite jak mozna bylo tak zepsuc tak dobry pomysl.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) dero :
to skandal jak mozna bylo nie napisac o Robarcie Wardzale

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) Solidaruch :
Ludzie! Szokiem jest to że nie ma tam Jaśka Gutego!!! To dyskfalifikuje tą książeczkę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) kleska :
dlaczego prezydent do tego dopuscil zeby pominac naszych sportowcow a wkladac tam ludzi z brudna przreszloscia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) WIDZ :
Widzę że komentarze pisze gwardia przyboczna wicherka z MPK. Srają w portki a Gutemu sondaże poparcia wzrastają. Problem w tym że Jasiek nie ma nic do tej niby encyklopedii, natomiast prawda jest taka że jego sytuacja pokazuje wyraźnie jak wygląda ,,układ" i do czego jest zdolny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) bytomsko :
A kto to jest Guty, nie wszyscy wiedzą. Natomiast Edyta I Robert należy im się miejsce na mapie Tarnowa. Pan Kieroński ma dziwaczne fanaberie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) lubiś :
Do cholery, kiedy wypłacą pieniądze autorom?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) KD :
człekokształtnym :"czytelniczce", "do"," jeszcze", "ważne dla" - wyjaśniać niczego nie zamierzam. Nadzieję jedynie żywię, że prawdopodobnie z czasem zrozumieć Wam przyjdzie co czytacie i własnych fobii, tak mnie jak i innym przypisywać już nie będziecie. Dedykuję Państwu słów kilka Konstandinosa Kawafisa: Jeśli nie możesz ukształtować swojego życia tak, jak chcesz, przynajmniej o to się staraj tak, jak możesz: aby go nie upodlić w ciągłym ze światem obcowaniu, w bieganiu i gadaniu. Upodliłbyś je, wlokąc to w prawo, to w lewo, obnosząc je dokoła, zanurzając w te spotkania towarzyskie, te bankiety, w tę głupotę codzienną, ażby się stało obcym dla ciebie brzemieniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) WAŻNE do KD :
Łacińska składnia z orzeczeniem na końcu zdania chyba zdradziła panią KD. Ale mniejsza o to. Ważniejsze, że KD zaliczyła mnie do "człekokształtnych", osobliwie "wzbogacając" naszą dyskusję merytoryczne. Niestety, nie sądzę, aby w ogóle przeczytała to co napisałam a jesli już to uczyniła to ze z góry przyjętą tezą. Tylko westchnąć można na takie dictum. Niby zabiera głos, niby chce nam coś powiedzieć i ulepszyć a jak ktoś zachęca to otrzymuje wiersz, który przesłanie równie dobrze można odesłać nadawczyni. Szkoda, bo miałam nadzieję na faktyczne wejście w dyskusję z korzyscią dla tej dyskusji, a nie tylko belferskie strofowanie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) obiektywny :
To kto jest winien tego ze braklo miejsca dla Edyty i Roberta prezydent czy kieronski ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) paranoja :
wstyd wstyd wstyd co za bubel ktos tu powinien na odwyk isc i to szybko

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) czytelniczka :
ani prezydent, ani Kieroński (ponoć biogram Edyty Ropek przygotował), ale zespół głównych redaktorów, którzy tworzyli ostateczną listę haseł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) intelektualista :
Co to ma byc ? Jak mozna bylo pominac Roberta Wardzale i Edyte Ropek ? Jakis skandal ! Nawet nie zamierzam tej encyklopedii do reki wziasc. Jedna wielka manipulacja za nasze publiczne pieniadze ! Ktos powinien za to odpowiedziec !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) skandal :
Chyba za bogato bylo panie prezydencie i kieronski ze takie "bledy" sie tu wkradly. Jak mozna bylo pominac Pania Edyte i Pana Roberta !?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) uczciwy :
To ja sie pytam. Czy pan prezydent wroci te setki tysiecy ???????????????????????? Czy moze beda one stwarzac za publiczne pieniadze w swojej konsekwencji element kampanii wyborczej ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2010) KD :
Do Pani "ważne do" - glupota, jak każdy zagrożony gatunek schytrzała i wysubtelniała. Nie rozumiem. dlaczego tak wybitny umysł wchodzi pomiędzy tłum bałwanów i słowem posługuje się tak zwodnie. Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam. Przesłanie Kawafisa raz jeszcze sobie przeczytam. Nad propozycją dyskusji zastanowię się.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2010) mieszkaniec :
Nie ! To jakas parodia ! Dlaczego ten facet Kieronski fragment komentarza usuniętyma cos do powiedzenia w taistotnych sprawach ? Panie Prezydencie dlaczego Pan na ta kompromitacje przyzwala ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2010) sasasa :
Jak mi wiadomo Roman K. napisał prawie 400 biogramów. Nie jego wina, że redakcja zrobiła swoją selekcję i wywaliła najważniejsze nazwiska sportowego Tarnowa. Przestańcie wieszać na R.K. psy, bo to jest obrzydliwe. fragment komentarza usunięty R.K. nie sprawuje żadnej funkcji publicznej, jest skromnym redaktorem sportowym i wiedzy jaką posiada w tym temacie można mu tylko pozazdrościć. Szkalowanie człowieka za jego chorobę jest podłością i takie wpisy powinna redakcja kasować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2010) marek :
redakcja intarnetu już kilka durnych komentarzy na temat Encyklopedii wykasowała. Ja im zawsze zgłaszam na maila, jak proszą i albo kasują w całości albo rzadziej jakiś fragment. Z Kierońskim to jest ewidentne przegięcie mieszkańca, ale po co to powtarzał sasasa , który niby stawał w obronie mieszkańca. Lepiej byłoby napisać do redakcji cichego maila a nie publicznie zaczynać dyskusje z ograniczonym gościem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2010) sasasa do marka :
W pewien sposób masz rację, ale ja wyszedłem z założenia, ze obrażanie kogokolwiek publicznie domaga się publicznej riposty. jak to się mówi - słowo rzucone leci w świat i zaczyna żyć po swojemu. Na pewno skorzystam z adresu redakcji przy następnych wyjaśnieniach. Inna sprawa, że Intarnet jest najbardziej łagodnym portalem jeśli chodzi o cenzurę i bardzo dobrze, bo nie kneblują swobody wypowiedzi. Dlatego dałem broniący R.K. wpis oficjalnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl