To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Magistrat: „Prezydent Ryszard Ścigała nie uczestniczył w pracach nad Encyklopedią Tarnowa”    -   11/3/2010
Oświadczenie magistratu
Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie magistratu dotyczące opisywanej przez nas „Encyklopedii Tarnowa”. Czytamy w nim, iż ani prezydent, ani magistrat w żaden sposób nie uczestniczyli w pracach merytorycznych nad encyklopedią. Jak stwierdziła w rozmowie telefonicznej rzecznik magistratu Dorota Kunc-Pławecka, oświadczenie jest reakcją na artykuł zamieszczony w dzisiejszym wydaniu tarnowskiego „Dziennika Polskiego”. Znajduje się w nim wypowiedź naszego dziennikarza Mirosława Poświatowskiego, który mówi w niej, iż wybielenie biogramu komunistycznego aparatczyka Stanisława Opałki „(...) wpisuje się w ciąg działań prezydenta Ścigały, który chciał przecież nazwać imieniem Stanisława Opałki jeden ze skwerów w Mościcach”. -Nigdy, ani w publicznej, ani w prywatnej rozmowie takich stwierdzeń nie wypowiedziałem, pan redaktor Janusz Smoliński nie przeprowadzał również ze mną wywiadu na ten temat. W luźnej towarzyskiej rozmowie zwróciłem jedynie uwagę na encyklopedyczne przemilczenia - oświadcza M. Poświatowski. -Inna rzecz, że w przywołanym kontekście istotnie wielu tarnowian mogło odnieść takie, w pełni uprawnione, wrażenie i również ja takie – podkreślam – nigdy nie wyartykułowane wrażenie, odnosiłem. Może to więc i dobrze, mimo przypisania mi nie wypowiedzianych słów, że ukazuje się takie oświadczenie magistratu, wychodzące naprzeciw krążącym po Tarnowie spekulacjom.

Ogloszenie
>

-Dzisiejsza (11 marca), bardzo ciekawa konferencja prasowa z zespołem redakcyjnym „Encyklopedii Tarnowa”, z której pełny zapis dźwiękowy zaprezentujemy w najbliższych dniach, rozpoczęła się od zapewnień, w odniesieniu do bliżej nie określonych „publikacji”, iż prezydent w kształt encyklopedii nie ingerował. Było to dla mnie dziwne oświadczenie, albowiem znana mi była wówczas jedynie publikacja własna na ten temat, w której nie przypisywałem prezydentowi Tarnowa autorstwa encyklopedii. Nie wiedziałem, że zapewnienia te są reakcją na nie wypowiedziane przeze ze mnie stwierdzenie, opublikowane w „Dzienniku Polskim” - dodaje M. Poświatowski.

A oto treść oświadczenia magistratu:
”Pragnę jednoznacznie oświadczyć, że, wbrew informacjom pojawiającym się w niektórych mediach, Prezydent Ryszard Ścigała ani w ogóle magistrat, w żaden sposób, nie uczestniczyli w pracach merytorycznych nad Encyklopedią Tarnowa. Przy doborze haseł, które ostatecznie znalazły się w Wydawnictwie, nie było jakiejkolwiek ingerencji któregokolwiek z członków Najwyższego Kierownictwa Urzędu Miasta Tarnowa. Pełnię władzy w tym zakresie posiadali autorzy Encyklopedii – członkowie Tarnowskiego Towarzystwa Kulturalnego.
Odnoszą się do kwestii finansowych, spieszę poinformować, jakie nakłady poniosło Miasto w tym zakresie. Na „Encyklopedię Tarnowa 2010” przeznaczono ogółem 620 000 tysięcy złotych, na którą to kwotę spisano trzy umowy – dotacje:
2008 r. – 80 000 zł
2009 r. - 160 000 zł|
2010 r. - 380 000 zł
Z wniosków złożonych w Wydziale Kultury (po zakończonych konkursach) wynika, że:
w 2008 r. kwota 80 000 zł została przeznaczona na – zakup sprzętu komputerowego, oprogramowań,
wyposażenia biura redakcji (szafy metalowej, pudeł archiwizacyjnych, materiałów biurowych.
Z kwoty tej płacono za wynajem pomieszczenia redakcji, mediów, porady prawnika, księgowego, honoraria za obróbkę merytoryczną nadsyłanych haseł, kopiowanie dokumentów, zlecono opracowania graficzne ilustracji jak również zaliczkowano obróbkę leksykalną haseł przez PWN.
W 2009 r. kwota 160 000 zł została przeznaczona na – uzupełnianie biura redakcji w materiały biurowe, dalsze opracowania ilustracji, zaliczka dla PWN za obróbkę leksykalną haseł, utrzymanie biura (jak w roku ubiegłym), opracowywanie strony internetowej.
W 2010 r. kwota 380 000 zł zostanie przeznaczona na - honoraria dla autorów haseł, fotografie, grafiki, aktualizację strony internetowej, ostatnią część sumy dla PWN za obróbkę leksykalną haseł, druk Encyklopedii, transport z drukarni do Tarnowa, oprawa ok. 100 szt. w skórę, utrzymanie biura (jak w latach ubiegłych).
Reasumując, przeliczanie wprost kosztów wydania Encyklopedii, biorąc pod uwagę jedynie kwoty dotacji przeznaczone na ten cel oraz nakład, jest nielogiczne. W tym aspekcie bowiem, należy doliczyć wszystkie dodatkowe koszty, jakie zostały poniesione w związku z organizacją pracy nad dziełem (opisane i wyszczególnione powyżej).
Dorota Kunc – Pławecka, Rzecznik Prasowy Prezydenta.”
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 12:55:58
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html