To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Marszałek Marek Nawara z wizytą w Szczepanowie    -   12/3/2010
Wieści z Borzęcina
Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara był honorowym gościem spotkań w Szczepanowie z proboszczami parafii, jak również przedstawicielami samorządu, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami powiatu brzeskiego – informuje „Kurier Borzęcki”. Organizatorem wizyty był kustosz Bazyliki p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie ks. Prałat Władysław Pasiut oraz Adam Kwaśniak - radny Województwa Małopolskiego, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Województwa Małopolskiego.

Ogloszenie

Na spotkanie przybyli samorządowcy różnych szczebli, w tym m.in. burmistrzowie, wójtowie, radni powiatu brzeskiego i tarnowskiego, a także radni i przedstawiciele z gmin Brzesko, Borzęcin, Czchów, Dębno, Gnojnik Iwkowa i Szczurowa. Obecni byli również dyrektorzy, kierownicy i urzędnicy powiatowych i gminnych instytucji oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego.
Spotkanie prowadził Adam Kwaśniak - Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Województwa Małopolskiego, który w swoich wypowiedziach w szczególności zachęcał środowiska wiejskie do aplikowania o środki unijne dostępne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Marszałek Marek Nawara przedstawił sytuację w zakresie zrównoważonego rozwoju Województwa Małopolskiego. Przybliżył zebranym możliwości budżetu województwa w zakresie realizacji inwestycji w różnych dziedzinach, w tym na terenach obszarów wiejskich. Ubolewał nad niska pulą środków (5 mln zł) na realizację programu „Rewitalizacji i odnowy małopolskich zabytków”, w tym tych sakralnych, które stanowią znaczną część wszystkich zabytków Małopolski. Przypomniał, że program był jego osobistym, nowatorskim w całym kraju pomysłem. Wspólnie z radnym Kwaśniakiem deklarowali walkę o dodatkowe środki na ten cel z oszczędności budżetowych w ciągu roku. Apelował do wszystkich środowisk o zaangażowanie się w aktualizację strategii rozwoju Województwa Małopolskiego do roku 2020.

Przybyły na spotkanie dyrektor Departamentu Środowiska UMWM - Andrzej Masny zaprezentował zebranym możliwości pozyskiwania dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007–2013. Podsumował dotychczasową realizację programu na terenie gmin powiatu brzeskiego i tarnowskiego. Listował zalety kilku działań z PROW, głównie „Odnowy wsi” oraz oś IV „Leader”. Wspomniał także o rozstrzyganym naborze w ramach PROW „Podstawowe usługi dla ludności wiejskiej” gdzie samorządy otrzymają dofinansowanie na budowę wodociągów i kanalizacji. Zwracał uwagę, że jest to największa pula środków przekazana na polską wieś apelując jednocześnie do samorządowców, przedsiębiorców i ludzi mających ciekawe pomysły o korzystanie z możliwości, jakie stwarza samorząd województwa.

Marszałek Marek Nawara odniósł się również do zbliżających się wyborów samorządowych zapraszając do angażowania się w wyborach szerokich środowisk i informując o udziale Wspólnoty Małopolskiej w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Nie wykluczył również wystawienia wspólnych list i kandydatów do gmin i powiatów oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 1, 2023 22:52:56
IP     : 34.232.63.94
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html